جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

جریانی مدام از ما انتقاد می‌کند

برهانی: استقلالی‌تر ازمرفاوی سراغ دارید؟

برهانی: استقلالی‌تر ازمرفاوی سراغ دارید؟

تساوی مقابل نفت مسجد سلیمان و از دست رفتن 2 امتیاز دیگر سبب شده تا دوباره انتقاد‌هایی به کادر فنی استقلال شود. آرش برهانی اما از کادرفنی استقلال دفاع می‌کند و با اشاره به صحبت‌هایی که فکری بعد از بازی با نفت کرده به لزوم دوری از برخی حواشی تأکید دارد.

تساوی مقابل نفت مسجد سلیمان و از دست رفتن 2 امتیاز دیگر سبب شده تا دوباره انتقاد‌هایی به کادر فنی استقلال شود. آرش برهانی اما از کادرفنی استقلال دفاع می‌کند و با اشاره به صحبت‌هایی که فکری بعد از بازی با نفت کرده به لزوم دوری از برخی حواشی تأکید دارد. برهانی بر این باور است که استقلال می‌تواند با همین ظرفیت‌ها به قهرمانی در لیگ برتر برسد. آیا وعده‌های مربی استقلال عملی خواهد شد؟ آیا استقلال به قهرمانی در لیگ بیستم خواهد رسید؟ آیا فکری و این کادر فنی تا آخر فصل دوام خواهند آورد؟

 

بعد از بازی با نفت مسجد سلیمان انتقاد‌های زیادی به شما شده است. درباره فضای به وجود آمده بعد از این بازی صحبتی داری؟

متأسفانه جریانی مدام از ما انتقاد می‌کند که من دلیلش را نمی‌دانم. اگر بازی با نفت مسجد سلیمان را دیده باشید به حرف‌های من می‌رسید که استقلال فقط روی بدشانسی در این بازی نتیجه نگرفت. من قصد توجیه کردن ندارم اما نگاه کنید به تعداد موقعیت‌های ما. گلی که ما خوردیم هم روی اشتباه خودمان بود نه موقعیت‌سازی حریف. البته باید تأکید کنم چنین گل‌هایی را همه دروازه‌بان‌ها می‌خورند. این مشکل برای همه پیش می‌آید و نشان‌دهنده ضعف یک دروازه‌بان نیست. بنابراین من نمی‌دانم دلیل انتقاد‌ها چیست و چرا باید علیه چنین تیمی اینگونه انتقاد بشویم.

چند موقعیت شما هم به تیر خورد.

بله، همینطور است. این نشان می‌دهد که ما خوب کار کردیم و توانستیم خودمان را به لحاظ کارهای هجومی به حریف تحمیل کنیم. اگر انتقادی می‌شود باید براساس منطق باشد. ما مخالف انتقاد سازنده نیستیم اما برخی انتقاد‌ها مغرضانه است. ما مقابل تیمی مساوی گرفتیم که در بازی با مدعیان عملکرد خوبی داشته است. شما اگر به پرونده بازی‌های این تیم نگاه کنید به همان نتایجی می‌رسید که من رسیدم. ما با تیم کوچکی بازی نداشتیم. با این حال در نیمه دوم مستحق کسب پیروزی بودیم و اگر قدری بدشانسی نمی‌آوردیم با برد از این بازی خارج می‌شدیم.

آیا به قهرمانی استقلال با روند کنونی امیدی است؟

چرا امید نداشته باشیم؟ استقلال تیم خوبی است و بازیکنان نهایت تلاش خود را انجام می‌دهند. ما برای قهرمانی خیلی انگیزه داریم و تلاش می‌کنیم با رسیدن به جام قهرمانی دل هواداران را شاد کنیم اما برخی به شدت خواهان زمین خوردن استقلال هستند و با انتقاد‌های مغرضانه تلاش می‌کنند ما را از مسیری که در پیش گرفته‌ایم منحرف کنند. باور کنید اگر یکی از آن موقعیت‌ها گل می‌شد هیچ کس به ما انتقاد نمی‌کرد و امروز همه در حال تعریف از استقلال بودند.

شاید به خاطر شکست مقابل سایپا باشد.

در آن بازی هم ما تلاش زیادی کردیم اما گاهی وقت‌ها اینطور می‌شود. چرا کسی نمی‌گوید استقلال هفته‌ها صدرجدول بود؟ چرا همه نتایج ما را ملاک قرار نمی‌دهند؟ یک باخت به سایپا دادیم و تمام شد و رفت اما نباید در همه بازی‌ها از ما انتقاد شود. امیدوارم این فضا هر چه زودتر از بین برود و اجازه دهند ما با آرامش به کارمان ادامه دهیم.

ممکن است در کادرفنی استقلال دوباره تغییراتی ایجاد شود؟ آیا خبر جدایی آقای مرفاوی از کادر صحت دارد؟

این هم اقدامی از سوی همان جریان‌ها است. من یک سؤال از شما دارم. چه کسی استقلالی‌تر از آقای مرفاوی است؟ آیا آقا صمد مربی کوچکی است؟ ایشان تجربیات زیادی دارند و خیلی‌ها شاگرد ایشان بوده‌اند.

البته آقای فکری هم از کادر فنی حمایت کرده است.

من باید از ایشان تشکر کنم که بعد از بازی از ما حمایت کرده است. این نشان می‌دهد آقای فکری به این کادر فنی ایمان دارد. آقای فکری پای این کادر ایستاده و ما هم تلاش می‌کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم و برای استقلال کم نگذاریم. امیدوارم دست به دست هم بدهیم و استقلال را به موفقیت برسانیم.

بازی‌های آینده را چطور ارزیابی می‌کنی. آیا استقلال می‌تواند به نتیجه لازم مقابل نساجی و بعد سپاهان برسد؟

لیگ این فصل فشرده است و اگر امتیاز‌ها را نگاه کنید، می‌بینید که همه تیم‌ها با قدرت مقابل هم ظاهر می‌شوند و فاصله تیم‌ها از لحاظ فنی با هم کم است. البته من اعتقاد دارم استقلال یک سروگردن بالاتر از همه تیم‌ها است و ظرفیت بالایی برای قهرمانی در لیگ بیستم دارد اما باید بازی به بازی جلو برویم و امتیاز‌های خودمان را بیشتر کنیم. گاهی نوسان‌هایی در استقلال پیش می‌آید و ما هم اشتبا‌ه‌هاتی داریم اما این گذرا است و ما به راه‌مان ادامه می‌دهیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.