جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰

علی کفاشیان: رییس فدراسیون باید جامع ‌الشرایط باشد

علی کفاشیان: رییس فدراسیون باید جامع ‌الشرایط باشد

علی کفاشیان می گوید: با تجربه ‌ای که ما در فدراسیون فوتبال داشته ‌ایم اصولاً اگر دخالتی هم در انتخابات صورت بگیرد نتیجه عکس خواهد ‌داد

به گزارش ایران ورزشی، علی کفاشیان درباره بیانیه فدراسیون فوتبال و رد صلاحیت 10 نفر از اعضای هیات رییسه و اینکه آیا در انتخابات فدراسیون فوتبال دموکراسی حاکم خواهد بود؟ به برنامه رادیویی تهران ورزشی گفت:

قطعاً همینطور است. یک بار اسناد و مدارک را طبق اساسنامه تطبیق م ی‌دهند و در مرحله بعد تأیید صلاحیت کیفری و حراستی است که نمی‌ دانم الان صورت گرفته است یا نه. با شناختی که از اعضای مجمع دارم، می ‌دانم که آنها زیر بار حرفی نمی ‌روند و رأی ‌ها همه مخفی است. اعضای مجمع نظرات مستقلی دارند و افرادی که انتخاب می ‌کنند سکاندار اداره فوتبال خواهند بود.

کفاشیان در مورد این موضوع که چه ارزیابی از انتخابات فدراسیون فوتبال دارد و کدام تیم مدیریتی می‌ تواند سکاندار شود، تصریح کرد:

افرادی که کاندیدا شده ‌اند همه سوابق و توانمندی‌ های خوبی دارند. باید با برنامه بیایند تا انتخاب شوند. رئیسی که انتخاب می ‌شود قطعاً باید سه نایب رئیس را انتخاب کند و اعضای مجمع باید نسبت به این افراد شناخت داشته باشند که برای کمک به فوتبال آمده ‌اند، نه برای گرفتن پست. آنهایی که برای هیات رییسه انتخاب می ‌شوند باید تخصص داشته باشند که بتوانند تصمیمات قوی‌ بگیرند و به رییس فدراسیون کمک کنند. قطعاً هیات رییسه جدید با مشکلات زیادی رو به ‌رو خواهد بود که یکی از آنها کمبود بودجه و پرونده ‌هایی است که وجود دارد. اولین برنامه باید این باشد که سریعاً به برنامه ‌های کادر فنی تیم ملی بپردازند، این تیم به خوبی تدارک ببیند و برای مسابقات مقدماتی جام جهانی آماده شود. بعد از آن هم به تیم ‌های دیگر پرداخته شود که در این مدت دچار رکود شدند و باید یک برنامه ‌ریزی دقیقی برای آنها انجام شود

رییس پیشین فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که «این موضوعی که از وزارت ورزش و نهادهای دیگر گفته ‌اند در انتخابات فدراسیون دخالتی ندارند، آیا عملی می ‌شود؟»، افزود:

با تجربه ‌ای که ما در فدراسیون فوتبال داشته ‌ایم اصولاً اگر دخالتی هم در انتخابات صورت بگیرد نتیجه عکس خواهد ‌داد! یعنی اگر وزارت ورزش و نهادهای دیگر از کسی حمایت کنند مجمع نظرش عکس است و به ضرر کسی که از او حمایت شده است. رأی اعضای مجمع نتیجه یک کار دموکراسی است.

کفاشیان در پاسخ به این سؤال که «رئیس فدراسیون آینده فدراسیون فوتبال چه ویژگی‌ هایی باید داشته باشد؟»، گفت:

قطعاً یک مدیر باید جامع ‌الشرایط باشد و مسائل سیاسی و اقتصادی را بتواند برنامه ‌ریزی کند. اگر مدیر مسائل فنی را هم بداند بهتر است. اکثراً رئیس فدراسیون درباره مسائل فنی تصمیم ‌گیرنده نیست و اعضای هیئت رئیسه نقش دارند. در این بین کمیته های مختلف هم مشارکت می ‌کنند. من ترجیح می‌ دهم که رئیس فدراسیون فوتبال یک مدیر جامع‌ الشرایط باشد که در تمام مسائل بتواند تعامل داشته باشد و مسائل مختلف راهبری کند و البته کار را خوب پیش ببرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.