چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

به کمتر از سهمیه آسیا فکر نمی‌کنیم

شریفات:شکست دادن قهرمان لیگ و حذفی لذتبخش است

شریفات:شکست دادن قهرمان لیگ و حذفی لذتبخش است
سمیرا شیرمردی
سمیرا شیرمردی

آلومینیوم اراک با وجود اینکه اولین فصل حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کند اما تا الان نتایج خوبی گرفت و توانست در نیمه اول جدول رده‌بندی قرار بگیرد

آلومینیوم اراک با وجود اینکه اولین فصل حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کند اما تا الان نتایج خوبی گرفت و توانست در نیمه اول جدول رده‌بندی قرار بگیرد. آلومینیومی‌ها بعد از اینکه موفق شدند پرسپولیس را شکست دهند، تراکتور را هم از پیش‌رو برداشتند تا حالا امیدوار به روزهای بهتر و حتی کسب سهمیه آسیا باشند. اسماعیل شریفات بازیکن باتجربه آلومینیوم که این فصل به جای حضور در خط حمله، به عنوان دفاع راست به میدان می‌رود و یکی از بهترین‌های تیمش است، اعتقاد دارد آلومینیوم با رسول خطیبی می‌تواند کار بزرگی انجام دهد و حتی به قهرمانی هم فکر کند. شریفات درباره بازی با تراکتور، شرایط تیمش و... صحبت‌های جالبی دارد.

 

مقابل تراکتور بازی مهم و سختی داشتید اما توانستید ببرید.

 بله، بازی با تراکتور یک بازی خیلی جاندار، قوی، بی‌نظیر و زیبا بود که فقط تماشاگر کم داشت. به هر حال برای برد آمده بودیم و چون پرسپولیس را بردیم، انتظارات از تیم‌مان بالا رفت که تلاش کردیم مقابل تراکتور هم به پیروزی برسیم. بازی را خیلی خوب شروع کردیم اما در نیمه اول کرنرهای زیادی دادیم. در واقع تراکتور چند کرنر بیشتر از ما داشت اما بعد از آن بازی متعادل شد که صاحب یک پنالتی شدیم که کاملاً درست بود و به گل رسیدیم. ما بعد از قهرمان لیگ برتر موفق شدیم قهرمان جام حذفی را هم شکست دهیم که شکست دادن قهرمان‌ها، لذت دیگری دارد.

پس روی این مسأله خیلی تمرکز کردید و برای‌تان مهم بود که بعد از قهرمان لیگ برتر، قهرمان جام حذفی را هم شکست دهید؟

 بله، شخصیت تیمی ما به صورتی است که مقابل همه تیم‌ها فقط پیروزی می‌خواهد که بردن قهرمان‌ها هم اهمیت خاصی دارد. بین 2 نیمه وقتی داشتیم صحبت می‌کردیم گفتم تیمی که بتواند قهرمان لیگ برتر را شکست دهد حتماً می‌تواند قهرمان جام حذفی را هم شکست دهد که خدا را شکر این اتفاق افتاد. با این شرایط، ما نباید حتی به سهمیه فکر کنیم و باید تمرکزمان را روی رده‌های بالاتر بگذاریم. نمی‌خواهم انتظارات را از تیم بالا ببرم اما می‌توانیم به رده‌های بالاتر جدول برسیم. خدا را شکر این فصل یکی از بهترین انتخاب‌هایم را انجام دادم که از این بابت خیلی خوشحالم. قبلاً چند انتخاب اشتباه در فوتبال داشتم اما حضور در آلومینیوم اراک یکی از 3 انتخاب درستم بود که از این بابت راضی و خوشحالم.

شما تا الان تیم زیاد عوض کردی. منظورت از 3 انتخاب درست کدام تیم‌ها بودند؟

 همانطور که شما گفتید من تا الان تیم‌های زیادی عوض کردم اما به جز حضور در آلومینیوم اراک، 2 انتخاب خوب دیگر داشتم که یکی از آنها به سالی برمی‌گردد که به استقلال رفتم و در آنجا حضور داشتم. یکی دیگر هم وقتی از استقلال جدا شدم و به فولاد رفتم. من 6 سال در فولاد بودم و با این تیم توانستم قهرمان لیگ هم بشوم. انتخاب‌های درست من همین 3 مورد بود چون جابه‌جایی‌‌هایی زیادی را تجربه کردم، یکسری اشتباه هم داشتم اما امسال از انتخابم خیلی خوشحالم و ذوق زیادی دارم.

 نکته جالب درباره انتخاب آلومینیوم اراک این است که در این تیم پست شما هم عوض شده و از حمله به خط دفاع رفتی. از این تغییر هم راضی هستی؟

 بله، من دفاع راست بازی می‌کنم که خودم از این اتفاق راضی هستم اما مهم رضایت کادرفنی است.

در بازی با تراکتور، امید سینک به خاطر گلی که زد و پورحمیدی هم با توجه به اینکه خیلی خوب دروازه‌بانی کرد، بیشتر به چشم آمدند اما شما هم جزو 3 بازیکنی بودید که بیشترین نمره را گرفتید و در بین بهترین‌ها بودی؟

 امید واقعاً گل خیلی خوب و زیبایی زد و پورحمیدی هم عالی بود. شاید باور نکنید اما من گل سینک را ندیدم چون استرس زیادی داشتم و نمی‌توانستم ضربه پنالتی را ببینم که بعد از آن ویدئوی بازی را تماشا کردم و دیدم چقدر خوب گل زد.

گفتید به سهمیه هم فکر نمی‌کنید و رده‌های بالاتر را می‌خواهید. یعنی به قهرمانی هم فکر می‌کنید؟

 چراکه نه؟ به هر حال شخصیت تیمی ما به صورتی است که مقابل هر تیمی می‌توانیم به پیروزی برسیم. اگر این شخصیت حفظ شود هر کاری ممکن خواهد بود. هدف بزرگ، بازیکنان بزرگ می‌خواهد. اگر قهرمانی نشد، حتماً به سهمیه فکر می‌کنیم. با این 2 برد شرایط‌مان خیلی خوب شده و حمایت‌های خوبی هم از سوی مسئولان استان صورت گرفته. به نظر من نباید به کمتر از سهمیه راضی باشیم. یعنی خود من کمتر از سهمیه راضی‌ام نمی‌کند. تیم ما پتانسیل بالایی دارد که می‌تواند با 5 تیم بالای جدول رقابت خوبی داشته باشد.

کار کردن با رسول خطیبی چطور است؟

 آقای خطیبی مربی‌ای است که نشان داد در هر تیمی رفته موفق بوده. مربی جوانی است که می‌تواند کارهای بزرگی انجام دهد. آقای خطیبی واقعاً باهوش است. به موقع آنالیز می‌کند، به موقع دست به تعویض می‌زند و نقاط ضعف و قوت حریفان را به خوبی می‌شناسد. من همان زمانی که آقا رسول با من تماس گرفت که به آلومینیوم بیایم، به ایشان جواب مثبت دادم و خوشحالم که الان در این تیم هستم. خطیبی یکی از مربیانی است که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و شاید یکی از مربیانی باشد که در آینده بتواند جزو گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی هم قرار بگیرد چون مدیریت خوبی هم دارد و همه از او حساب می‌برند.

اوضاع مالی باشگاه هم ظاهراً خوب است و از این بابت هیچ استرسی به تیم وارد نمی‌شود.

 بله، خدا را شکر پاداش‌ها را به موقع می‌دهند. 25 درصد از مطالبات‌مان را هم دادند که به زودی قرار است 25 تا 30 درصد دیگر هم بدهند.

گفته می‌شد برای برد پرسپولیس، پاداش ویژه گرفتید. درست است؟

 بله، پاداش پیروزی مقابل پرسپولیس 2 برابر پاداش‌های دیگر بود.

پرسپولیسی‌ها بعد از این بازی به حضور تماشاگران اراکی معترض بودند!

 من دقت نکردم و ندیدم اما فکر نمی‌کنم چنین چیزی درست باشد. بعد از بازی معمولاً تماشاگران‌مان منتظر می‌مانند که تیم را بیرون ورزشگاه و در اتوبوس ببینند اما به ورزشگاه نیامدند. به هر حال خیلی حیف بود که تماشاگران نمی‌توانند بیایند. فکر کنید اگر برای بازی با پرسپولیس، تماشاگران می‌آمدند چه تعداد می‌شد و چه شور و هیجانی در ورزشگاه به وجود می‌آمد. آلومینیوم هواداران زیادی دارد و با توجه به اینکه این تیم بعد از 18 سال به لیگ برتر آمده، امیدوارم شرایط جوری شود که حداقل بعد از عید بتوانند به ورزشگاه بیایند و بازی‌ها را از نزدیک تماشا کنند.

هفته بعد با سایپا بازی دارید. با تیمی که این فصل خیلی خوب کار کرد و نتایج خوبی هم گرفت. این بازی را چطور ارزیابی می‌کنی؟

 سایپا نشان داده تیم بزرگی است و می‌تواند کارهای بزرگی انجام دهد. امسال شرایط به صورتی شده که انگار همه تیم‌ها برای یکدیگر ناشناخته شدند اما سایپا تیم خوبی است که توانست استقلال را در آزادی شکست دهد و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. می‌دانیم بازی سختی داریم و خودمان را برای آن آماده می‌کنیم. ما در اراک به هیچ تیمی اجازه نمی‌دهیم با امتیاز از ورزشگاه خارج شود که مقابل سایپا هم تلاش می‌کنیم به پیروزی برسیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.