دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

کامبک ده نفره نشان داد اصلا بی‌انگیزه نشدیم

ترابی: مأموریت بعدی بردن دربی و قهرمانی حذفی است

ترابی: مأموریت بعدی بردن دربی و قهرمانی حذفی است

ناصرقراگزلو/ علی علیپور و مهدی ترابی هر کدام با زدن یک گل در دیدار مقابل گل گهر خودشان را یازده گله کردند و در فاصله دو گل با آقای گل لیگ نوزدهم قرار دادند. مهدی ترابی که در بازی رفت مقابل گل گهر هم با شوتی زیبا زمینه پیروزی تیمش را در ورزشگاه آزادی فراهم ساخته بود این بار هم گل سوم و پیروزی تیمش را در مقابل تیم سیرجان به ثمر رساند گلی که البته در دقایق تلف شده نیمه دوم و در واپسین لحظات از سوی مدافع گلزن تیم سیرجانی پاسخ داده شد تا به قولی شاید کامبک رویایی پرسپولیس ده نفره تا حدودی ناقص بماند. به بهانه بازی قبلی و دیدارپرسپولیس مقابل سایپا گفت و گویی با ترابی یکی از دو گلزن پرسپولیس داشتیم.

در بازی با گل گهر دو نیمه متفاوت را از بازیکنان پرسپولیس شاهد بودیم.

ما خیلی خوب بازی را شروع کردیم اما اخراج کمال و ده نفره شدنمان موجب شد تا تیم میزبان کمی رو به جلو بیاید و در ادامه دو گل هم به ما بزند. در نیمه اول بازیکنان‌مان هم همه تلاششان را انجام دادند اما بازی‌مان در نیمه اول شکل نگرفت تا بازنده در پایان نیمه اول به رختکن برویم.

در نیمه دوم چه اتفاقی رخ داد که تیم برگشت و حتی تا لحظات پایانی در آستانه پیروزی هم قرار داشت.

در بین دو نیمه کادر فنی ما نکات لازم را به بازیکنان گوشزد کرد و موارد و توصیه‌های فنی خیلی خوبی را به بازیکنان گفتند و ما با اجرای همه موارد موفق شدیم دو گل خورده را جبران کنیم و به قولی در شرایط سخت ده نفره شدن و در شرایطی که خیلی زود و از دقیقه 15 یک بازیکن‌مان را از دست داده بودیم به بازی برگردیم و کار بزرگی را از این بابت انجام بدهیم.

اما این کامبک در حالی زده شد که در بازی مقابل ذوب‌آهن با بی‌انگیزگی پرسپولیس بازی و نتیجه را واگذار کرده بود.

نه من فکر می‌کنم با یک باخت اتفاقی نباید در مورد تیم ما قضاوت شود. تیم ما در هر بازی فقط برای برد و کسب سه امتیاز به مصاف حریفان می‌رود. در بازی مقابل ذوب‌آهن هم تیم ما چند فرصت خوب خلق کرد و در یک لحظه روی غافلگیری گل را دریافت کردیم در حالی که بیشتر بازی خصوصاً تمام دقایق نیمه دوم در اختیار ما قرار داشت اما در بازی مقابل ذوب‌آهن فوتبال روی بد خودش را به ما نشان داد. در هر صورت ما با بازی‌مان در مقابل گل گهر و کسب نتیجه مساوی با وجود ده نفره شدن در حالی که مستحق پیروزی هم بودیم نشان دادیم که بعد از قهرمانی هم اصلاً بی‌انگیزه نشده‌ایم و فقط و فقط برای برد و جمع کردن سه امتیازها و به پایان رساندن لیگ با بیشترین امتیاز ممکن تا هفته پایانی به مصاف حریفان می‌رویم.

از پنالتی که زدی و تیمت را حتی پیش انداختی حرف بزن.

گلی که البته مانند بازی رفت مقابل گل‌گهر منجر به پیروزی نشد! شرایط ده نفره جنگیدن در مدت زمان زیاد کار راحتی نبود ضمن اینکه آب و هوا و ارتفاع شهر سیرجان هم به دشواری کار اضافه می‌کرد اما ما با انگیزه بالا و برای اینکه نمی‌خواستیم شکست مقابل ذوب‌آهن برای ما تکرار شود خیلی خوب بازی کردیم و با حفظ انگیزه و تلاش‌مان تا ثانیه آخر نتیجه را جبران کرده و حتی سه بر دو هم برای دقایقی جلو افتادیم و اگر کمی خوش‌شانس‌تر بودیم حتماً مانند بازی رفت پیروز می‌شدیم اما قسمت نشد برنده شویم اما هر چه بود یک امتیاز گرفتیم در شرایطی که مستحق برد هم بودیم. در مورد پنالتی خودم هم باید بگویم در یک لحظه خطایی صورت گرفت و خدا را شکر که پنالتی را زدم و زحمت بچه‌ها را تکمیل کردم و یازده گله شدم.

تنها یک بازی باقی مانده و تو و علیپور دو گل با دیاباته برای آقای گلی فاصله دارید فکر می‌کنی چقدر در هفته پایانی شانس آقای گلی داری؟

از ابتدا گفته بودم هدفم فقط کمک به تیم است و من در هر بازی کمک می‌کنم که در خدمت تیمم باشم. در هفته آخر هم مانند همه بازیکنان نهایت تلاشم را انجام می‌دهم تا برای تیمم مفید واقع شوم چون معتقدم همیشه با بازی خوب خیلی از موفقیت‌ها همراه می‌شود.

بازیکنان گل گهر قبل از بازی مقابل تیمتان به خاطر قهرمانی برایتان تونل قهرمانی باز کردند. در این ارتباط چه نظری داری؟

در همه جای دنیا معمولاً برای تیم قهرمان و زمانی که قهرمانی‌اش مسجل می‌شود در بازی‌های بعد برایش تونل باز می‌کنند. از مسئولان و کادر فنی و بازیکنان گل گهر تشکر می‌کنم که این کار را عملی ساختند و در مورد تیم ما اجرا کردند.

در مورد جام حذفی و قرعه تیم‌تان و رویارویی با رقیب سنتی چه نظری داری؟

فصل قبل در لیگ و جام حذفی قهرمان شدیم و قهرمانی سوپرجام هم به دلیل حاضر نشدن رقیب به ما رسید. امسال هم بعد از قهرمانی در لیگ هدف بعدی ما بردن رقیب و رسیدن به فینال و قهرمانی در جام حذفی است و ان‌شاءالله با بردن این جام با روحیه بالا به استقبال مسابقات لیگ قهرمانان آسیا می‌رویم تا در آنجا هم بازی‌های خوبی را به نمایش بگذاریم و به عنوان قهرمان و تیم اول ایران از اعتبار باشگاهی فوتبال کشورمان دفاع کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.