پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

قهرمانی ورامینی‌ها در لیگ برتر والیبال نشسته

زیباتر از فینال قهرمانی جهان

زیباتر از فینال قهرمانی جهان
محسن وظیفه
محسن وظیفه خبرنگار

آخرین بازی لیگ برتر والیبال نشسته همانی بود که همه از قبل پیش‌بینی می‌کردند؛ جذاب و پر افت و خیز که بدون اغراق از فینال مسابقات قهرمانی جهان هم زیباتر بود. در یک‌سو مس شهر بابک با اتکا به بازی مهرزاد، علیپور و صالحی و هدایت هادی رضایی برای قهرمانی به میدان آمده بود، در سوی دیگر هم شهرداری ورامین با استفاده داود علی پوریان و صادق بیگدلی و با هدایت فرید صائبی نمی‌خواست در آخرین لحظات قهرمانی را از دست بدهد.

این مسابقه همه چیز داشت؛ از اعتراض و کارت قرمز تا صحبت‌های آرام هادی رضایی با مسئولان برگزاری مسابقات که اعتراضش را اینچنین نشان می‌داد: «داور چندین بار اشتباه کرد اما ما اعتراض نکردیم

این مسابقه قبل از شروع‌ شرایطی داشت که نتیجه آن می‌توانست سه تیم را قهرمان کند اما لحظاتی قبل از شروع این مسابقه به یکباره همه چیز تغییر کرد. سه تیم مس شهر بابک، شهرداری ورامین و ذوب‌آهن اصفهان سه تیمی بودند که شانس قهرمانی داشتند و سرنوشت هر سه تیم هم به نتیجه این مسابقه گره خورده بود اما برتری ۳ بر ۱ ذوب‌آهن مقابل شهرداری گنبد باعث شد تا این تیم شانس قهرمانی را از دست بدهد. برتری ۳ بر صفر ذوب می‌توانست شرایطی را فراهم کند که در صورت برتری ۳ بر ۲ مس مقابل شهرداری ورامین ذوب قهرمان شود اما از دست دادن یک ست در مسابقه با شهرداری گنبد همه چیز را خراب کرد و باعث شد ذوب شانسش را برای قهرمانی از دست بدهد.

با شروع مسابقه مس شهر بابک با شهرداری ورامین جدال حساس و نفسگیر دو تیم هم شروع شد و بارها این مسابقه دست به دست شد. مس شهر بابک با توجه به شکستی که مقابل ذوب‌آهن داشت یا باید ۳ بر صفر برنده می‌شد یا ۳ بر یک تا قهرمان شود اما هر نتیجه‌ای به غیر از این شهرداری را قهرمان می‌کرد. به همین دلیل مس با استفاده از تجربه هادی رضایی توانست دو ست اول را هم برنده شود.

هر چند هر دو ست با جنجال همراه بود. در یک سو تیم شهرداری ورامین به تصمیمات داور معترض بود و مدام عنوان می‌کردند که داور مشهدی برای این مسابقه انتخاب کردند تا هوای تیم هادی رضایی را داشته باشند؛ در سوی دیگر هم هادی رضایی مدام به علی کشفیا و سایر مسئولان مسابقات اعتراض می‌کرد که این داور چندین بار با تصمیمات اشتباه خود به تیم ما آسیب زد اما اعتراض نکردیم! در این میان اعتراض برخی از چهره‌های ملی‌پوش تیم شهرداری ورامین به تصمیمات داور آن‌هم مقابل چشمان سرمربی تیم ملی والیبال نشسته چهره خوبی نداشت

در برخی مواقع هم هادی رضایی با نگاه معنادار خود این اعتراض‌ها را پیگیری می‌کرد. در نهایت بعد از چندین بار اعتراض داود علی پوریان با کارت قرمز داور روبه‌رو شد اما شاید همین اعتراض‌ها ورق را به سود تیم شهرداری ورامین برگرداند و در حالی‌که دو بر صفر عقب بود، ست‌های دوم و سوم را به سود خودش پایان برد تا با پیروزی در همین دو ست جام قهرمانی را به دست بیاورند. ست پنجم هم در نهایت به سود تیم مس شهر بابک تمام شد تا به این ترتیب سه تیم ذوب‌آهن، مس شهر بابک و شهرداری ورامین با یک شکست در جدول قرار بگیرند اما جام را ورامینی‌ها به خانه خود ببرند. جامی که از دل یک رقابت بی‌نظیر به دست آمد و بسیار بعید است که حتی در پارالمپیک توکیو هم مسابقه‌ای به این زیبایی رقم بخورد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.