یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

حواشی تیم ملی تیراندازی تمامی ندارد

برگشت مربی، شرط المپیکی‌ها برای پایان قهر

برگشت مربی، شرط المپیکی‌ها برای پایان قهر

فدراسیون تیراندازی با اینکه می تواند شرایط خوب تمرین در همین روزهای کرونایی را فراهم کند، اما حواشی زیادی ایجاد کرده است تا جاییکه ملی‌پوشان این رشته به نشانه اعتراض تمرین را ترک کرده‌اند.

ایران ورزشی - فدراسیون تیراندازی با اینکه می تواند شرایط خوب تمرین در همین روزهای کرونایی را فراهم کند، اما حواشی زیادی ایجاد کرده است تا جاییکه ملی‌پوشان این رشته به نشانه اعتراض تمرین را ترک کرده‌اند. از آخر مردادماه بحث اتمام قرارداد سرمربی تیم ملی تیراندازی مطرح شده اما با وجود گذشت دو ماه، هنوز این موضوع زمینه ساز حاشیه‌هایی برای تیم ملی شده است و فدراسیون نتوانسته این مسئله را مدیریت کند. حاشیه‌های تیراندازی تمامی ندارد و روز به روز دامنه آن نیز گسترده‌تر می‌شود. موضوع فشنگ و نبود مهمات سالهاست که به مسئله تکراری این رشته تبدیل شده و فدراسیون هم همیشه بحث تحریم‌ها و مشکلات سیاسی را عامل به وجود آمدن این وضعیت معرفی کرده تا خود را مبرا کند اما اتفاقی که در چند ماه اخیر در تیم ملی تیراندازی اتفاق افتاده، نشان می دهد بیشتر از اینکه تحریم ها و مشکلات فراتر از ورزش در این رشته دست و پاگیر باشد، ناتوانی مدیران در حل بحران، زمینه ساز حاشیه‌هایی می‌شود.

الهام هاشمی که مدتی قبل از تیم ملی سنگاپور به ایران آمد تا در مسیر المپیک توکیو، تیراندازان ایران را همراهی کند، تا آخر مرداد با فدراسیون ایران قرارداد داشت اما عقب افتادن المپیک شرایط را در تمام تیم ها از جمله تیراندازی بهم ریخت و باید قرارداد جدیدی برای یک سال باقی مانده، تنظیم می‌شد اما تا به امروز فدراسیون از پس حل این موضوع بر نیامده است.

گفته می‌شود هاشمی در پیشنهاداتش، بحث مالی نداشته و فقط چند شرط فنی داشته اما با وجود برگزاری چند جلسه، فدراسیون هنوز این موضوع را حل نکرده است.

البته شروع دور جدید تمرینات این ذهنیت را به وجود آورد که فدراسیون توانسته نظر سرمربی تیم ملی را جلب کند اما اعتراض ملی پوشان حکایت از مسائل دیگری دارد. بعد از مطرح شدن درخواست‌های الهام هاشمی که اجرایی کردن آن برای هر فدراسیونی ابتدایی‌ترین نکات است، فدراسیون تیراندازی ایران این درخواست‌ها را اجرایی نکرده تا پای ملی‌پوشان تفنگ هم وسط کشیده شود.  هشتم مهرماه بود که برخی از تیراندازان تفنگ ایران به فدراسیون رفتند و خواستار ملاقات با رئیس فدراسیون شدند اما علی دادگر اعلام کرد به دلیل بیماری نمی‌تواند دیداری با ملی‌پوشان المپیکی ایران داشته باشد.

گفته می‌شود بعد از گذشت یک هفته بالاخره این ملاقات صورت گرفته و تیراندازان درخواست خود را که شامل بازگشت الهام هاشمی، پرداخت پاداش‌ها و پول توجیبی است را به رئیس اعلام کرده‌اند که دادگر قول داده این درخواست‌ها اجرایی شود.

سخنگوی فدراسیون تیراندازی مدتی قبل در گفت و گو با ایران ورزشی، تاکید کرد که مانعی بر سر راه همکاری با الهام هاشمی نیست و پیش قرارداد تنظیم شده و به زودی توسط طرفین قرارداد امضا می شود اما با وجود گذشت حدود یک ماه از این اظهارنظر هنوز اتفاقی نیفتاده و به همین خاطر وقتی دادگر می‌گوید " مشکلی نیست" خیلی نمی‌توان دل خوش بود که مشکلات به زودی حل می‌شود. البته تیراندازان هم همین نظر را دارند و اعلام کرده‌اند با توجه به قول‌های متعددی که داده شده اما به مرحله اجرا نرسیده، فعلا در تمرینات شرکت نمی‌کنند تا شرایط برای بازگشت مهیا شود که به نظر می رسد تنها راهی که بتواند به نتیجه ختم شود، همین باشد.

تیراندازان با وجود مشکلات ناشی از کرونا، زودتر از بقیه ورزشکاران تمرینات‌شان را آغاز کردند اما فدراسیون کوچکترین اهمیتی به پروتکل‌ها نداد و بدون اینکه تستی بگیرد یا حداقلها را فراهم کند، دو دوره از تمرینات را پشت سر گذاشت. حالا هم از سوی سرمربی تیم‌ ملی حداقل ها خواسته شده و شرایطی که کمک کند تا ورزشکاران با حفظ سلامت‌شان بتوانند برای المپیک آماده شوند اما گویا فدراسیونی که بعد از مهدی هاشمی، با وعده و وعید زیاد، کارش را اغاز کرده، در شرایط فعلی در تامین حداقل‌ها هم ناتوان است و خیلی مسائل را جدی نمی‌گیرد؛ آنهم در شرایطی که رییس این فدراسیون یکی از اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک است و دستش در برخی امور به نسبت بقیه روسای فدراسیون‌ها بازتر است.

 

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.