چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

شرایط تیم های مختلف در جدول لیگ برتر والیبال / لیگ جالب ۹۹!

شرایط تیم های مختلف در جدول لیگ برتر والیبال / لیگ جالب ۹۹!

رکیب متفاوت و جوان پیکان در لیگ جاری همزمان شد با مبتلا شدن هرسه پاسور این تیم به کرونا در ابتدای لیگ. تا جایی که آن ها در بازی اول پاسور تخصصی نداشتند و در نهایت برای بازی های بعد هم مجبور به جذب پاسور چهارم شدند.

ایران ورزشی - هفته هفتم لیگ برتر والیبال در حالی برگزار شد که تیم های بالای جدول همچنان به روند خود ادامه دادند و البته مهم تربن بازی هفته هم به دلیل بازیکنان کرونایی شهرداری ورامین برگزار نشد. شرایط لیگ امسال والیبال به گونه ای است که حداقل تا پایان هفته هفتم انتظارها آنطور که باید و شاید برآورده نشده است.

در پایان هفته هفتم تیم های فولاد سیرجان و سپاهان با شش برد و یک باخت در صدر جدول قرار گرفته اند. در این میان شاید سپاهانی ها از ابتدای لیگ جزو مدعیان به حساب می آمدند و انتظار حضورشان در صدر می رفت اما تیم صدرنشین لیگ یعنی فولاد سیرجان در جایگاهی ایستاده که کمتر کسی انتظارش را داشت.

تیم پرستاره در رده چهارم

پس از بازی های هفته ششم تیم پرستاره سایپا اگرچه مقابل شهرداری ورامین به میدان نرفت و به همین خاطر جایگاهش را به شهداب یزد داد اما در همین شش بازی گذشته خود دو باخت را تجربه کرده است. شرایطی که شاید انتظار می رفت تیم مصطفی کارخانه با ستاره هایش دچار نشود.

خیلی ها انتظار داشتند شرایط سایپا چیزی شبیه به بانک سرمایه و شهرداری ورامین در سال های گذشته شود که در مجموع دیدارهای رفت و برگشت هم تعداد باخت هایشان نهایت به عدد دو و سه برسد اما شرایط به گونه دیگری پیش رفته و لیگ نزدیک امسال این تیم پرستاره را با چالش روبرو کرده است.

جایگاه عجیب تیم پرافتخار

تیم والیبال پیکان همواره در لیگ والیبال یکی از مدعیان بوده. حتی در سال هایی که بازیکن های سرشناسی در میدان نداشته و هزینه چندانی هم نکرده اند. نام پیکان و سیستم با ثبات این تیم در والیبال در بدترین شرایط این تیم را در میانه بالایی جدول قرار می داد.

امسال اما شرایط متفاوت است. تیم محمد ترکاشوند اگرچه تا حدودی از بازیکنان شاخص و ستاره ها خالی است و در جمع سه چهار تیمه مدعیان قرار ندارد اما حضورش در جایگاه یازدهم جدول اتفاق عجیبی است. ترکیب متفاوت و جوان پیکان در لیگ جاری همزمان شد با مبتلا شدن هرسه پاسور این تیم به کرونا در ابتدای لیگ. تا جایی که آن ها در بازی اول پاسور تخصصی نداشتند و در نهایت برای بازی های بعد هم مجبور به جذب پاسور چهارم شدند.

همه این ها باعث شده تا پر افتخارترین تیم والیبال ایران با دو برد و پنج باخت در رده یازدهم جدول قرار دارد و شرایطی را تجربه می کند که در سال های گذشته کمتر تجربه کرده است.

رده ششم فلامینگوها

بررسی مدعیان قهرمانی در لیگ امسال – حداقل با توجه به نفرات – مثلثی را تشکیل می دهد که دو ضلع آن فعلا از صدر جدول دور افتاده است. به جز سایپا که به آن اشاره شد شهرداری ارومیه هم جزو مدعیان لیگ برتر است که فعلا از صدر دور مانده. آن ها هم مانند سایپایی دو باخت را در شش بازی گذشته خود تجربه کرده و چهار برد را تجربه کرده است.

شاگردان پیمان اکبری که با توجه به ترکیبی که در اختیار دارند یکی از شانس های اصلی قهرمان به حساب می آیند اما در هفته های گذشته فعلا دو باخت غیر منتظره را تجربه کرده اند. نتایجی که فعلا رده ششم جدول را در اختیار دارند و به هفته های آینده امیدوارند که بتوانند شرایط بهتری را در جدول تجربه کنند.

مدعیان معمولی!

به جز شهرداری ارومیه و سایپا دو تیم چهار برده دیگر نیز در جدول حضور دارند. شهرداری ورامین به عنوان قهرمان فصل گذشته (که البته شرایط متفاوتی نسبت به آن تیم قهرمان دارد) در رقابت های امسال بیشتر در قامت یک تیم خوب میانه جدولی وارد رقابت ها شده و البته نیم نگاهی هم به سکو دارد. ورامینی ها که حالا به طور گسترده درگیر کرونا شده اند در شش بازی گذشته خود چهار برد را تجربه کرده اند و در کنار تیم های مدعی مانند سایپا و شهرداری ارومیه قرار دارند.

تیم هراز آمل هم دیگر تیمی است که با بازیکنان و مربیان بومی و البته با تجربه خود چهار برد را در هفته های گذشته به دست آورده اند و خودشان به عنوان تیمی معرفی کرده اند که قطعا نقش مهمی را در لیگ امسال ایفا خواهند کرد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.