سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

پرسپولیس درخواستی برای میزبانی لیگ قهرمانان نداده

سهیل مهدی: دست ما زیر ساطور فیفا و AFC است

سهیل مهدی: دست ما زیر ساطور فیفا و AFC است

سهیل مهدی می گوید: فعلا دست ما زیر ساطور فیفا و AFC است و طبیعتا تا زمانی که درخواست میزبانی یک کشور به مرحله نهایی نرسد، همه دچار این مشکل هستیم

به گزارش ایران ورزشی، سهیل مهدی در خصوص این که آیا نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا درخواستی برای میزبانی متمرکر داشته ‌اند به فارس گفت 

AFC به ما اعلام کرده بعد از قرعه کشی، باشگاه‌ ها می ‌توانند در خواست میزبانی بدهند اما همه چیز منوط به خود باشگاه ‌ها خواهد بود. سازمان لیگ و کمیته مسابقات در کنار باشگاه ‌هاست اما در این زمینه عنوان شده همه چیز را باشگاه‌ ها پیگیری خواهند کرد و مسئولیت میزبانی به عهده آنهاست.

مهدی در خصوص اینکه فقط پرسپولیس می‌ تواند در غیاب تیم ‌های عربستانی از هم گروه ‌هایش میزبانی کند، گفت:

اگر این باشگاه بخواهد می ‌تواند این کار را انجام دهد ولی تا این لحظه که با شما صحبت می ‌کنم، درخواستی ارائه نکرده است.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص این که این همه انتقاد از داوری به این سازمان فشار وارد نمی ‌کند چون به هر حال داوران بخشی از فوتبال هستند، گفت:

متأسفانه بخشی از این هجمه ایجاد شده درست نیست. داوران زیاد تغییری نکرده ‌اند و تنها به روزرسانی شده ‌اند اما فشارها بسیار زیاد شده است. سرمایه‌ گذاری ‌ها گران ‌تر شده و تیم ‌ها تلاش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند به هر شکل ممکن نتیجه بگیرند. وقتی برخی تیم ‌ها شرایط حمایتی ندارند، نیمکت ‌ها احساس نگرانی می ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و از آن سو مدیریت هم خسته می ‌شود چون هزینه‌ ها بالا است. به همین دلیل فشارها به سمت داوری ‌ها می‌ رود و طبیعی است در این بین ممکن است این فشارها به فدراسیون، کمیته داوران و حتی سازمان لیگ هم منتقل شود. همه ما در یک کشتی هستیم که سختی و آسانی را با هم تحمل می‌ کنیم.

مهدی در خصوص این که بعد از آغاز سال جدید دو فیفادی و لیگ قهرمانان در پیش است و آیا سازمان لیگ برای جلوگیری از تعویق مسابقات برنامه‌ای دارد، گفت:

ما فقط می ‌دانیم تیم ملی 11 فروردین از سفر برمی ‌گردد. در تاریخ هجدهم همین ماه (فروردین)‌ فولاد در آسیا بازی دارد و 25 فررودین مسابقات مرحله گروهی آغاز می ‌شود. هنوز نمی دانیم میزبان مرحله گروهی کدام کشور است و طبیعتا آنها باید پروتکل ‌های بهداشتی را برای سایر کشورها در نظر بگیرند و کار بسیار سخت است.

مهدی یادآور شد:

برخی نوشتند قطره چکانی برنامه ‌ریزی می ‌کنیم اما واقعیت این است که ما هیچ جزئیاتی در اختیار نداریم. مشخص نیست میزبان چند روز قرنطینه برای تیم‌ ها در نظر می‌گیرد. همه این موارد بستگی به این دارد که ریز جزئیات را داشته باشیم. شما تصور کنید ما از حالا بخواهیم برنامه ‌ریزی کنیم؛ در آن صورت تیم‌ هایی که بلیت، هواپیما و هتل می ‌گیرند، با یک روز تأخیر در برگزاری بازی‌شان دچار ضررهای سنگین خواهند شد.

مهدی افزود:

فعلا دست ما زیر ساطور فیفا و AFC است و طبیعتا تا زمانی که درخواست میزبانی یک کشور به مرحله نهایی نرسد، همه دچار این مشکل هستیم. دنیا را بحران گرفته و ما هم اسیر این بحران هستیم. ان‌شاءالله هر چه سریع‌تر این بیماری از کل دنیا رخت بربندد تا برنامه‌ریزی‌ها به روال عادی برگردد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سوال که آیا اسکوچیچ برنامه جدیدی برای تیم ملی اعلام کرده یا خیر عنوان کرد:

ما تا اینجا هماهنگی خوبی با آقای اسکوچیچ داشتیم و متناسب با برنامه ‌ای که او اعلام کرده، جلو رفته ‌ایم. فعلا درخواست جدیدی ارائه نشده و باید ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌ افتد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.