سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱

تنش، درگیری، تهدید و شکایت

پرونده انتقال فکری به مجلس رفت!

پرونده انتقال فکری به مجلس رفت!
رضا حمیدی
رضا حمیدی

مسأله میان فکری و نساجی به قدری حاد شده که حتی کیوان مرادیان، نماینده قائمشهر نیز نامه‌ای به وزیر ورزش نوشته و خواستار رسیدگی شده

ایران ورزشی: کشمکش‌ها میان محمود فکری و باشگاه نساجی، باشگاه استقلال را هم درگیر کرده و به نظر می‌رسد ترکش‌های جدایی این مربی از جمع نساجی‌چی‌ها دو طرف را در روزهای آتی درگیر خود کند. ماجرا از آنجا شروع شد که به گفته محمود فکری دو عضو تاثیرگذار باشگاه نساجی اقدام به انتشار قرارداد او کردند. 

قراردادی که در آن شماره تلفن همراه و آدرس منزلش درج  شده بود. به گفته فکری همین موضوع سبب شده تا برخی هواداران نساجی با آگاهی از محل سکونتش برای او و خانواده‌اش مشکلاتی ایجاد کنند. فکری درخصوص این ماجرا مصاحبه‌هایی انجام داد که نشان از عمق فاجعه داشت. به گفته او برخی هواداران نساجی شیشه ماشینش را خرد و حتی خانواده‌اش را هم تهدید کردند اما افشاگری فکری درخصوص رفتار برخی هواداران باعث عقب‌نشینی باشگاه نساجی یا عذرخواهی آنها نشد چرا که سران این باشگاه اعتقاد دارند در ماجراهای رخ داده هیچ نقشی ندارند. آنها حتی محمود فکری را به فرافکنی نیز محکوم و بیانیه‌ای تند علیه مربی سابق خود منتشر کرده‌اند. در بخشی از این بیانیه آمده: «آن روز که دوست داشتند برند لیگ برتری شده و از مربیگری در دسته‌های پایین‌تر خلاص شوند، یار جانی بودند و حالا حرف از عدم تمرکز و چوب رفاقت می‌زنند. آن هم درست وقتی که فاصله چندانی تا شروع مسابقات لیگ برتر نداریم و وقت جبران بود تا ثابت کنند نساجی یک انگیزه فرصت‌طلبانه و سکوی پرتاب نیست. کاش لااقل به حرمت رفاقت، ساز رفتن را زودتر کوک می‌کردند تا تکلیف تیم محبوب مازندرانی‌ها مشخص شود. لابد رفاقت بلد نبودند و نیستند و تنها منافع‌شان مسیر دوستی را مشخص می‌کند.»
 این بیانیه واکنش صریح باشگاه استقلال را نیز به دنبال داشت. باشگاه استقلال صراحتاً اعلام کرده از باشگاه نساجی شکایت خواهد کرد: «باشگاه استقلال درخصوص این اقدام زشت صورت گرفته، پشتیبان سرمربی خوش‌اخلاق خود است و از طریق مراجع قضایی و قانونی اقدام لازم را از طریق معاونت حقوقی باشگاه انجام خواهد داد.» این تنش‌ها در شرایطی انجام شده که فکری اعتقاد دارد سران باشگاه نساجی در قراردادش دست برده‌اند و او را در جریان برخی بند‌ها قرار نداده‌اند. فکری عمیقاً بر این باور است که مسئولان باشگاه نساجی از اعتماد او سوء‌استفاده کرده‌اند و شرایط نامناسبی را در قراردادش به وجود آورده‌اند. مسأله میان فکری و باشگاه نساجی به قدری حاد شده که حتی کیوان مرادیان، نماینده قائمشهر نیز نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان نوشته و خواستار رسیدگی به پرونده فکری شده است. ظاهراً پرونده انتقال او قرار است در مجلس پیگیری شود تا برای نخستین بار در تاریخ باشگاه استقلال انتخاب سرمربی به حدی حاشیه‌ساز شود که نماینده‌های مجلس نیز برای ورود به پرونده اعلام وجود کنند. مرادیان در بیانیه خود چنین گفته: «متأسفانه در روزهای اخیر اتفاقاتی در حوزه جابه‌جایی سرمربی تیم نساجی مازندران رخ داده است که مراجعه‌کنندگان متعددی از جوانان مازندران خصوصاً حوزه انتخابیه‌ام درخصوص مشکلات ایجاد شده برای تیم خوشنام و سختکوش و محبوب نساجی مازندران داشتم که باعث تأسف و تألم اینجانب و عده کثیری از جوانان و ورزش‌دوستان و هواداران عزیز این تیم محبوب در این شهرستان گردید. اینجانب ضمن ابراز اعتراض شدید خود نسبت به این موضوع انتظار دارم دستور فرمایید تا سریعاً نسبت به این امر تحقیق لازم انجام و تصمیم مدبرانه و هوشمندانه‌ای اتخاذ گردد تا رضایت شهروندان و هواداران عزیز فراهم گردد.» بدون شک بازگشت فکری به نساجی در این شرایط دیگر غیرممکن است اما پیگیری پرونده او به لحاظ روانی برای باشگاه استقلال تنش‌آفرین خواهد بود.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.