شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

تیم ملی و اسکوچیچ نمره قبولی گرفتند

مهاجرانی: پرسپولیس می‌تواند قهرمان آسیا شود

مهاجرانی: پرسپولیس می‌تواند قهرمان آسیا شود

پرسپولیس تیمی است که حتماً می‌تواند قهرمان آسیا شود و لیاقت قهرمانی و قرار گرفتن بر قله فوتبال آسیا را دارد. امیدوارم بعضی از مشکلات توسط باشگاه حل شود

ایران ورزشی: حشمت مهاجرانی سرمربی اسبق تیم ملی در خصوص بازی تیم ملی کشورمان مقابل تیم ملی ازبکستان و پیروزی مقابل این تیم، همچنین بازی‌های پرسپولیس در قطر که در نهایت منجر به رسیدن قهرمان لیگ برتر ایران به فینال شد توضیحات لازم را به ایران ورزشی ارائه داده و به تمام سؤالات ما پاسخ داد.

 
در رابطه با دیدار تیم ملی مقابل ازبکستان چه صحبتی به لحاظ فنی دارید؟
بازیکنان ایرانی برای دیدار با ازبکستان فقط به سه جلسه تمرین که دو جلسه‌اش مربوط به مرور کارهای فنی و یک جلسه‌اش هم مربوط به کارهای تئوری بود به کار و تمرین پرداختند اما با این وجود به پیروزی رسیدند که این مسأله پیروزی در مقابل ازبکستان خصوصاً در خانه حریف را مهم و با ارزش می‌سازد. موضوعی که خیلی می‌تواند به تیم ملی ما کمک کند و بسیار امیدوارکننده باشد.
 
در رابطه با انتخاب بعضی از بازیکنان به اسکوچیچ انتقاداتی وارد شد، در این رابطه شما چه نظری دارید؟
در مورد انتخاب بازیکن، نظر سر مربی تیم مهم است چه بسا که در بیشتر این سال‌ها شاهد این بودیم که بعد از اعلام و منتشر شدن هر لیستی عده‌ای صحبت از حضور فلان بازیکن و گروهی هم نامی از بازیکنان دیگر می‌آوردند اما واقعیت امر این است که سرمربی تیم ملی بر اساس سیستم و روش و برنامه‌هایی که مد نظر دارد بهتر می‌تواند بازیکنان مدنظرش را انتخاب کند و بازیکنان منتخبش را انتخاب کند.
 
تیم ملی ما در روش مد نظر اسکوچیچ با روش 2-4-4 کار کرد که این امر با توجه به حضور ثابت دو مهاجم به نظر اتفاق خیلی خوبی برای تیم ملی ما شد؟
دیدارمان مقابل ازبکستان اولین بازی تیم ملی ما زیر نظر اسکوچیچ بود و در قدم اول با توجه به زمان کمی که سرمربی تیم ملی در اختیار داشت بازیکنان‌مان در روش مد نظر سرمربی تیم ملی کار کردند. با این وجود در قدم اول کار مطلوب نبود اما با توجه به اینکه سرمربی تیم ملی ما برای اولین بازی بود که تیم ملی را در اختیار گرفته و بازی هم در خارج از کشور و در زمین ازبکستان برگزار می‌شد من به تیم ملی و اسکوچیچ در اولین تجربه سرمربیگری‌اش نمره مثبت می‌دهم. در مورد حضور سردار آزمون و طارمی در کنار هم باید این توضیح را بدهم که آنها در دو کشور اروپایی بازی می‌کنند و بهترین نمایش‌ها را هم ارائه داده‌اند. خط حمله در کنار سایر بازیکنان بسیار خوبی که در اختیار دارد نقطه قوت تیم ملی محسوب می‌شود و این دو مهاجم در کنار هم می‌توانند کارآیی بسیار خوبی از خود نشان دهند و همانطور که شاهد بودیم در مقابل ازبکستان هم دو گل زدند و چند بار دیگر هم شانس گلزنی داشتند و نشان دادند که قادرند برای تیم ملی بهترین کارآیی را داشته باشند و بدرخشند.
 
نقطه ضعف تیم ملی را چگونه ارزیابی کردید؟
طبیعی است که با تیم نسبتاً جدیدی که سرمربی تیم ملی در اختیار داشت ایرادات و ضعف‌هایی وجود داشته باشد اما این ضعف‌ها حتماً در بازی‌های دیگر کمتر شده و با انجام بازی‌ها و تمرینات بیشتر به کمترین حد خودش خواهد رسید.
 
تیم ملی ما با اسکوچیچ می‌تواند از پس بازی و رویارویی با حریفان سرسختی نظیر بحرین و عراق بگذرد؟
ما باید به این مسأله توجه جدی داشته باشیم که شرایط بازی‌های دوستانه با بازی‌های تدارکاتی متفاوت است و ما هم در بازی مقابل ازبکستان برتری مطلق بر تیم میزبان نداشتیم اما نگاه ما به بازی‌های آینده است که بهترین تیم را روانه مسابقات رسمی سازیم. تیم ملی ما با گذشته خیلی فرق کرده و این امر می‌طلبد که بازیکنان بیشتر و بیشتر در اختیار مربی تیم ملی باشند و بیشتر با افکار سرمربی جدید آشنا شوند و بهترین کارآیی را از خودشان ارائه دهند.
 
از تیم ملی جدا شویم و به پرسپولیس بپردازیم. بازی‌های پرسپولیس را در قطر چگونه ارزیابی کردید؟
یحیی گل‌محمدی با توجه به نائل ساختن پرسپولیس به چهارمین قهرمانی نشان داد که مربی بسیار خوب و کاربلدی است چه بسا که قبلاً در تیم‌های دیگر تحت هدایتش هم نشان داده بود مربی خوبی است و می‌توان به او اعتماد کرد. مربی‌ای که افکار تهاجمی دارد و موفق شد در مصاف با تیم‌های متمول و بسیار خوب عربی بهترین نتایج را بگیرد و تیمش را با شایستگی و استحقاق کامل به فینال آسیا برساند.
 
چطور یحیی توانست بازیکنان جدید را در کمترین مدت با بازیکنان قدیمی هماهنگ سازد و از آنها بهترین کارآیی را بگیرد؟
یحیی بازیکنان ایرانی را خوب می‌شناسد و از توانایی آنها هم به خوبی شناخت دارد. مربی ایرانی از نیروهای انسانی که خدا را شکر در فوتبال ایران به وفور هم وجود دارند بهترین استفاده را کرد و به نوعی استعداد آنها را شکوفا ساخت. چند تن از بازیکنان جدید به خدمت گرفته هم بازیکنانی بودند که قبلاً شاگرد یحیی بودند، به همین دلیل سرمربی پرسپولیس موفق شد بهترین کارآیی را از بازیکنان جدیدش بگیرد و درک متقابل قوی این بازیکنان هم منجر به این شد که آنها بهترین کارآیی را از خود نشان دهند و در کمترین مدت خودشان را با بازیکنان دیگر هماهنگ سازند. حضور بازیکنان خوب و به نوعی بزرگترهای تیم پرسپولیس که جدیدها را خوب در جمع خودشان پذیرفته بودند موجب شد تا بازیکنان جدید به خوبی ارزش خودشان را نشان دهند و در پرسپولیس همراه با سایر بازیکنان بدرخشند.
 
پرسپولیس در فینال می‌تواند طلسم قهرمانی خودش و سایر تیم‌های ایرانی را در لیگ قهرمانان آسیا بشکند؟
پرسپولس با بازی‌های بسیار خوب و قدرتمندانه مقابل تیم‌های بزرگ نشان داد که قدرتی قابل احترام در آسیاست، تیمی که حتماً می‌تواند قهرمان آسیا شود و لیاقت قهرمانی و قرار گرفتن بر قله فوتبال آسیا را دارد. امیدوارم بعضی از مشکلات توسط باشگاه حل شود تا سرخ‌پوشان با دغدغه کمتر خودشان را برای فینال در بهترین شرایط قرار داده و دوباره خوشحالی بزرگی را به مردم ایران هدیه دهند.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.