شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

استقلال - نساجی، جمعه ساعت 17:00

فکری با 2-5-3 نوین به‌دنبال قهرمانی

فکری با 2-5-3 نوین به‌دنبال قهرمانی
حمیدرضا عرب
حمیدرضا عرب روزنامه‌نگار

مصاحبه اخیر محمود فکری تا حدی فضای فکری بازیکنان و حتی هواداران این باشگاه را تحت‌الشعاع قرار داده است. سرمربی استقلال در مصاحبه اخیر خود به وجود برخی دست‌های پشت پرده اشاره کرد که مدتی است برای زمین زدن او و بازیکنان استقلال تلاش‌های پنهانی انجام می‌دهند. فکری بی‌آنکه نامی از فرد خاصی به زبان بیاورد ادعای خود را مطرح کرد تا ابهام‌های بسیاری درباره این ماجرا در ذهن باقی بماند.

ایران ورزشی: مصاحبه اخیر محمود فکری تا حدی فضای فکری بازیکنان و حتی هواداران این باشگاه را تحت‌الشعاع قرار داده است. سرمربی استقلال در مصاحبه اخیر خود به وجود برخی دست‌های پشت پرده اشاره کرد که مدتی است برای زمین زدن او و بازیکنان استقلال تلاش‌های پنهانی انجام می‌دهند. فکری بی‌آنکه نامی از فرد خاصی به زبان بیاورد ادعای خود را مطرح کرد تا ابهام‌های بسیاری درباره این ماجرا در ذهن باقی بماند.

به‌واقع اگر به قول سرمربی استقلال اتاق فکری در حال ضربه زدن به این تیم است، فکری و شاگردان باید قدر تمام فرصت‌های پیش‌رو را بدانند و بی‌آنکه مأیوس شوند در مقابل رقبای خود اقدام به کسب امتیاز کنند؛ امتیاز‌هایی که بدون شک باعث کم‌کار شدن هرچه بیشتر اتاق فکر می‌شود و فکری و شاگردان را به سمت و سوی قهرمانی در لیگ سوق خواهد داد. اینکه فکری و شاگردانش دست روی دست بگذارند و در مقابل این جریان‌ها مستأصل باشند ثمره‌ای برای استقلال به‌همراه نخواهد داشت. شاید اگر فکری و شاگردان مقابل سایپا و بعد از نفت مسجدسلیمان به پیروزی رسیده بودند امروز شرایط استقلال به‌مراتب بهتر از چیزی بود که می‌بینیم و شاید صحبتی هم از اتاق فکر و جریان‌هایی از این دست به میان نمی‌آمد.
 
اما وقتی استقلال در نتیجه‌گیری ناکام عمل می‌کند هم خود تیم ذهنش به سمت این جریان‌ها می‌رود و هم اینکه اگر جریانی هم وجود داشته باشد شتابش برای لطمه زدن به استقلال را بیشتر خواهد کرد، بنابراین آنچه فکری و شاگردانش را در راه موفقیت یاری خواهد رساند از دست ندادن حتی یک موقعیت مناسب برای افزودن به امتیاز‌های خود خواهد بود. در حقیقت باید اینطور به ماجرا نگریست که بازی با نساجی یکی از همین فرصت‌ها است تا تیم فکری حاشیه امنیت خود در صدر جدول را بیشتر کند. در کنار کسب امتیاز فکری و شاگردان اگر موفق به انجام یک بازی زیبا شوند، استقلال جان بیشتری خواهد گرفت و آنگاه برای بازی فوق‌حساس مقابل سپاهان نیز آماده‌تر خواهد شد. نساجی تیمی است که فصل پیش به دست خود فکری ساخته شد و در لیگ به یکی از تیم‌ها مهم بدل گردید؛ تیمی که همین فصل قبل یقه بسیاری از تیم‌های بزرگ را گرفت و توانست چشم خیلی‌ها را گرد کند. نساجی آن روزها با این نساجی که اکنون برای ماندن در لیگ برتر دست و پا می‌زند تفاوت آشکاری دارد با این حال نباید از انگیزه‌های تیم‌هایی از این دست غافل شد بخصوص اینکه هرگاه پای تقابل استقلال با نماینده‌های فوتبال شمال به میان می‌آید دشواری بیشتر هم خواهد شد.
 
نساجی تیمی‌ است که از عنصر انگیزه به‌خوبی بهره می‌برد؛ تیمی که فوتبال را دوست دارد روی زمین بازی کند. با این حال حریف استقلال در فاز دفاعی تیم چندان محکمی نیست واگر مهاجمان بتوانند عملکرد مطلوبی از خود به‌جا بگذارند، به سمت موفقیت خیز خواهند برداشت و بعد از دو هفته نمایش انتقاد برانگیز احتمالاً به پیروزی دیگری خواهند رسید.
به احتمال زیاد فکری مانند بازی با نفت مسجدسلیمان تیمش را با روش 2-5-3 به میدان خواهد فرستاد. در آن بازی استقلال به روشی بازگشت که پیش‌تر استراماچونی به کار می‌گرفت. گفته می‌شود مربیان استقلال دریافته‌اند با این ظرفیت‌ها بهترین روش برای بازی استقلال همین سیستم است؛ روشی که احتمالاً استقلال را به سمت همان تیم رعب‌آور فصل پیش سوق خواهد داد. تنها مسآله این استقلال مصدومیت‌ها مکرر برخی بازیکنان است که قدری کار را برای فکری و شاگردانش دشوار خواهد کرد.
 
اگر مرادمند و دیاباته به این بازی می‌رسیدند بدون شک استقلال با ترکیب ایده‌آل‌تری رخ در رخ تیم نساجی قرار می‌گرفت اما این دو بازیکن به‌دلیل مصدومیت بازی با نساجی را از دست می‌دهند. با این حال استقلال باید آنقدر ظرفیت داشته باشد که در غیاب این دو بازیکن تأثیرگذار نیز به سمت قهرمانی در لیگ حرکت کند و از این بازی نهایت امتیاز را به چنگ آورد.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.