چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

اختصاصی| ورود حراست وزارت ورزش به قرارداد ویلموتس

اختصاصی| ورود حراست وزارت ورزش به قرارداد ویلموتس

اختصاصی ایران ورزشی- بدنبال مسائل پیش آمده در رابطه با قرارداد سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ، حراست وزارت ورزش و جوانان با همکاری نهاد نظارتی تحقیقات گسترده ای را در ارتباط با ابعاد مختلف این پرونده آغاز کرده است. بنابر اعلام یک منبع آگاه، روز گذشته  تحقیقات از برخی مطلعین انجام و در روزهای آینده تحقیقات از افراد مرتبط با پرونده از جمله برخی مدیران فدراسیون فوتبال که به نوعی در ارتباط با انعقاد قرارداد نقش داشته صورت خواهد پذیرفت.
دیروز هم محمدمهدی فروردین، رئیس فراکسیون ورزش مجلس بعد از اعلام حکم فیفا درباره پرونده ویلموتس، خواسته این فراکسیون را اینطور بیان می‌کند: «خواسته مجلس به ویژه فراکسیون ورزش این است که در شرایط فعلی تا آنجا که جا دارد با به کارگیری وکلای قوی و توانمند با اعتراض به رأی فیفا به دادگاه CAS خواهان لغو این حکم شویم، در غیر این‌صورت عاملین عقد این قرارداد باید با پرداخت مبلغ قرارداد ننگین از جیب خود، ضمن معذرت‌خواهی از مردم شریف ایران، برای همیشه از دنیای ورزش استعفا دهند.»
رأی فیفا درباره پرونده شکایت مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال ایران، دیروز (دوشنبه) اعلام شد. محکومیت فدراسیون فوتبال ایران به پرداخت 6 میلیون و 137 هزار و 500 یورو به اضافه سود 5 درصدی این مبلغ از 21 ژانویه سال 2020 تا روز صدور رأی. فدراسیون فوتبال ایران از دیروز (دوشنبه 27 مرداد 99) به مدت 30 روز فرصت دارد که این مبلغ را به مارک ویلموتس بلژیکی بپردازد. به همان حساب و بانک مشخصی که در قراردادش معرفی کرده بود و فدراسیون فوتبال را محدود کرده بود که فقط باید به همان حساب بانکی‌اش پول را واریز کنند. مبلغی که بدون حساب بهره 5 درصدی با قیمت روز یورو چیزی حدود 169 میلیارد و 880 میلیون تومان می‌شود. این مبلغ هولناک، جدا از 2 میلیون یورویی است که پیش از بازی ایران – عراق، فدراسیون فوتبال از شرکت شستا قرض کرد و به ویلموتس پرداخت و تمام این مبلغ را منهای پولی کنید که باید به دستیاران ویلموتس هم پرداخت شود که اگر همه اینها محاسبه شود شاید هزینه‌ای که قرارداد مارک ویلموتس روی دست ما گذاشته است حتی به 10 میلیون یورو هم برسد.
 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.