شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰

استقلال با صدرنشینی به اصفهان می‌رود

کاپیتان‌ها، ناجی فکری

کاپیتان‌ها، ناجی فکری
آرمن ساروخانیان
آرمن ساروخانیان خبرنگار

برای دومین هفته متوالی کاپیتان استقلال به داد فکری رسید و سرنوشت بازی را تغییر داد. هفته گذشته وریا غفوری گل تساوی را به نفت مسجدسلیمان زد تا استقلال از سومین شکست فصل و دومین شکست متوالی فرار کند.

برای دومین هفته متوالی کاپیتان استقلال به داد فکری رسید و سرنوشت بازی را تغییر داد. هفته گذشته وریا غفوری گل تساوی را به نفت مسجدسلیمان زد تا استقلال از سومین شکست فصل و دومین شکست متوالی فرار کند. مقابل نساجی اما کسی که گره بازی را باز کرد، فرشید اسماعیلی بود. وریا غفوری در دقیقه 75 تعویض شد و با عصبانیتی بی‌سابقه مستقیم به رختکن رفت. با خروج وریا بازوبند به اسماعیلی رسید که باسابقه‌ترین بازیکن استقلال درون زمین بود.

به نظر می‌رسید خشم غفوری بیش از آنکه به خاطر تعویض باشد، نتیجه نمایش ضعیف استقلال است که نمی‌توانست راه رسیدن به دروازه یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های لیگ را پیدا کند. نساجی بعد از ماشین‌سازی و ذوب‌آهن سومین خط دفاع ضعیف لیگ را دارد، ولی استقلال با فوتبالی کند و بی‌برنامه نمی‌توانست راهی برای باز کردن لایه‌های فشرده دفاع این تیم پیدا کند.

استقلال در نیمه اول به جز ضربه سر یزدانی و شوت وریا نتوانسته بود موقعیت خاصی بسازد و در نیمه دوم هرچند فشار بیشتر شد، ولی باز هم از حملات منسجم خبری نبود. در این دقایق همه نگاه‌ها به قایدی بود که طبق معمول با تکنیک و هنرش بتواند گره بازی را باز کند. چیزی نمانده بود او دقایقی قبل از گل، روی صحنه‌ای مشابه گل دومش در دربی دروازه نساجی را باز کند، ولی پس از حرکت در عرض و جا گذاشتن چند مدافع نساجی ضربه‌اش با اختلاف کمی بیرون رفت.

کمتر کسی فکر می‌کرد اسماعیلی زننده گل برتری استقلال باشد؛ هافبکی که در لیگ‌های هجدهم و نوزدهم فقط دو گل زده و در این فصل هم پایین‌تر از انتظار بازی کرده بود. با این حال او در دقیقه 86 از پشت محوطه جریمه شوت ناگهانی و دقیقی زد که با عبور از میان چند مدافع نساجی، مماس با تیر عمودی وارد دروازه شد.

سپاهان ساعتی قبل توانسته بود در یک بازی پرهیجان همشهری‌اش، ذوب‌آهن را شکست دهد و تساوی در این بازی به معنی از دست رفتن صدر جدول بود، ولی گل فرشید کمک کرد استقلال برای پنجمین هفته متوالی در صدر بماند و هفته آینده با روحیه بهتری برای بازی با سپاهان به اصفهان برود.

فکری که هفته گذشته حمله تندی علیه منتقدان داشت، خوش‌شانس بود که با گل دقایق پایانی اسماعیلی از سومین بازی بدون برد نجات پیدا کرد، با این حال بعید است نمایش تیم کمتر هواداری را راضی کرده باشد. استقلال برای دومین هفته متوالی با آرایش 2-5-3 بازی کرد، ولی نگه داشتن سه مدافع میانی در زمین خودی مقابل نساجی که با تمام نفرات دفاع می‌کرد، تصمیمی چندان منطقی نبود و قدرت تهاجمی تیم را کمتر کرد. در ادامه بازی تعویض‌ها هم نتوانست کمک زیادی به استقلال کند و آبی‌ها با تساوی فاصله زیادی نداشتند.

کادر فنی استقلال تا شنبه هفته آینده فرصت نسبتاً زیادی دارد تا تیم را برای بازی سخت و حساس مقابل سپاهان آماده کند. تکرار این نمایش در اصفهان بعید است برای پیروزی مقابل سپاهان آماده کافی باشد و آنها باید در روزهای آینده بتوانند بخشی از این ناهماهنگی را برطرف کنند

بهترین اتفاق برای استقلال در این شرایط بازگشت دیاباته است و حضور او در خط حمله می‌تواند بخشی از مشکلات تیم را برطرف کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.