یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹

تکرار اتتخابات دوومیدانی بعد از 7 ماه

آرای شکننده

آرای شکننده

اهالی دوومیدانی در مجمع 15 شهریور پنج سال قبل و همچنین مجمع 19 اسفندماه 98، نشان دادند که غیرقابل پیش بینی‌اند و به همین خاطر می‌توان مجمع امروز را یکی از مجامع انتخابات جالب دستگاه ورزش دانست. به همین خاطر از حالا نمی توان با قطعیت گفت که چه کسی برنده بیرون می‌آید.

آزاده پیراکوه - انتخابات فدراسیون دوومیدانی امروز برگزار می‌شود تا بعد از یک سال و یک ماه از پایان دوره چهارساله مدیریت رییس سابق، بالاخره تکلیف این فدراسیون روشن شود. فدراسیونی که بعد از هفت ماه انتخابات دیگری را می‌بیند که جزو اتفاق‌های عجیب ورزش است. اسفند 98 بود که مجمع انتخاباتی دوومیدانی شکل گرفت و افشین داوری در رقابت با مجید کیهانی به عنوان رییس انتخاب شد اما ایرادی که به یک رای وارد بود، باعث شد وزارت ورزش مجمع را ابطال و سرپرست جدید برای فدراسیون منصوب کند تا در یک فرصت مناسب انتخابات دیگری شکل بگیرد؛ فرصتی که از سوی مسوولان وزارت ورزش " امروز" تعیین شده اما مشخص نیست مجمع در آرامشی که سئول نشین‌ها به دنبالش هستند، برگزار شود.

برای این رقابت انتخاباتی هشت  کاندیدا ثبت نام کرده بودند. ایوب بهتاج، سید حسین جلالی چیمه، حامد جولایی، افشین داوری لطف آبادی، مصطفی زرین افضل، هاشم صیامی، محمدرضا محققی و مریم منظمی که به نظر می‌رسد دو سه نفری انصراف خود را اعلام کرده‌اند اما چون هنوز ( تا روز قبل از مجمع) هیچ انصراف کتبی به وزارت ورزش نرسیده، همه این افراد را می‌توان کاندیداهای حاضر در مجمع به حساب آورد که البته مشخص است یکی دو نفر به محل برگزاری مجمع نمی‌روند و دو نفری هم با حضور در آکادمی ملی المپیک انصراف خود را از رقابت اعلام می‌کنند. با مرور آنچه در چند روز گذشته در دوومیدانی رقم خورده والبته شناخت کلی که از فضای مجمع دوومیدانی وجود دارد، می‌توان پیش بینی کرد که چهار نفر با هم رقابت می‌کنند. افشین داوری، ایوب بهتاج، حسین جلالی و هاشم صیامی، افرادی هستند که به احتمال زیاد در رقابت امروز حضور دارند که هر کدامشان تعدادی رای دارند. حسین جلالی سابقه ریاست بر این رشته را دارد و با وجود شکستی که در دوره قبل خورد اما همچنان اصرار به حضور در مجمع را دارد و پیش بینی می‌شود که چیزی در حدود کمتر از انگشتان یک دست رای داشته باشد.

صیامی نماینده مجید کیهانی در مجمع است و آمده تا بازی بقیه کاندیداها را خراب کند. گفته می‌شود در چند روز گذشته بین کیهانی و یکی دو کاندیدای جدی این انتخابات صحبت‌هایی شده تا اگر پست دبیری را به صیامی دهند، او به نفع آن کاندیدا کنار برود که نتیجه این مذاکرات در مجمع امروز مشخص شود. اگر این توافق عملی نشود، صیامی به پشتوانه کیهانی که در دوره ریاستش سفرهای زیادی را به تعدادی از روسای هیات‌ها هدیه کرده، تعدادی رای دارد که البته حکم به پیروزی او در این مجمع نمی‌دهد اما می‌تواند کاری کند که رای بقیه خراب شود.

با عبور از این دو کاندیدا نامهای جدی‌تری دیده می‌شوند. ایوب بهتاج و افشین داوری، کاندیداهایی هستند که رقابت اصلی بین آنها است که هر دو با دوومیدانی آشنایند و از اهالی این رشته به حساب می‌آیند؛ با این تفاوت که داوری سابقه ریاست فدراسیون را دارد و بهتاج چند سالی مدیر کلی ورزش چند استان را بر عهده داشته است.

داوری که در دوره قبل ریاستش با عنوان حضور در انتخابات مجلس از ادامه فعالیت در دوومیدانی انصراف داد، در 19 اسفند با حمایتی که از سوی وزارت ورزش شد، به عنوان رییس انتخاب شد اما رای‌اش آنقدر محکم نبود که مقابل ابطال انتخابات را بگیرد و حالا امیدوار است که رای خوبی دارد. البته او در فاضله چند ساعت مانده به مجمع، تاکید دارد که هیچ وقت هیچ حمایتی نداشته و با تکیه بر توان ورزشکاران در این مجمع حاضر شده اما خاطراتی که از دوره قبل انتخابات مانده، چیز دیگری می‌گوید.

در مقابل او ایوب بهتاج می‌ایستد که شعار اولش‌ و برنامه اصلی‌اش ایجاد همدلی بین خانواده دوومیدانی است. او تاکید دارد که زمان انتقام گیری و عزل و نصب افراد گذشته و باید از توان همه برای ایجاد همدلی استفاده کرد و این روحیه می‌تواند شرایط را در مجمع امروز به نفع او کند. او برای بخش بانوان برنامه های ویژه ای دارد و معقتد است می توان شرایط تمرین دختران ورزشکار زیر نظر مربی خوب خارجی را فراهم کرد که این برنامه هم یکی دیگر از نکات مثبت دیدگاه اوست که می‌تواند نظر هیات‌ها را به سمت او جلب کند اما هنوز برای قضاوت زود است و باید احتمال رقابت بین او و داوری در دوم را زیاد دانست. دو کاندیدایی که شانسی برای ریاست ندارند، امروز تعدادی رای دارند و می‌توان از حالا پیش بینی کرد که به احتمال فراوان انتخابات امروز به دور دوم کشیده می‌شود؛ مگر اینکه اتفاق دیگری بیفتد که از این معادله خارج باشد.

اهالی دوومیدانی در مجمع 15 شهریور پنج سال قبل و همچنین مجمع 19 اسفندماه 98، نشان دادند که غیرقابل پیش بینی‌اند و به همین خاطر می‌توان مجمع امروز را یکی از مجامع انتخابات جالب دستگاه ورزش دانست. به همین خاطر از حالا نمی توان با قطعیت گفت که چه کسی برنده بیرون می‌آید.

این مجمع شرایط ویژه‌ای دارد و به همین خاطر ممکن است در طول برگزاری مجمع بخشی از آرا تغییر جهت بدهند؛ بنابراین بر خلاف خیلی از مجامع که از قبل می‌توان با قطعیت گفت چه کسی رییس می‌شود؛ در این مجمع نمی‌توان چنین کاری را انجام داد اگرچه صحبت با برخی از هیات‌ها و نمایندگان ورزشکاران، مربیان و باشگاه‌ها، می‌توان فهمید که وزنه به نفع چه کسی سنگین تر است.

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.