پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

قول شیخ بعد ازگرفتن پول: گلزنی هایم را شروع می کنم

دیاباته: از خودم راضی نیستم

دیاباته: از خودم راضی نیستم
مازیار گیلکان
مازیار گیلکان

همیشه باید منتظرش باشید تا برگردد اما وقتی می‌آید پاداش آن انتظار را به تماشاگران می‌دهد. شیخ دیاباته همیشه دچار این وقفه‌ها در درخشش است و مصدومیت‌ها گهگاه سراغش را می‌گیرند. هر بار با مصدومیت و دوری از ترکیب شایعه جدایی‌اش نیز شنیده می‌شود، مثل همین هفته‌های اخیر که حتی کار به طرح پیشنهاد پیپو اینزاگی از بنه‌ونتو هم رسید اما تصور استقلال بدون دیاباته سخت شده است و باشگاه به جدایی او حتی فکر هم نمی‌کند.

ایران ورزشی: همیشه باید منتظرش باشید تا برگردد اما وقتی می‌آید پاداش آن انتظار را به تماشاگران می‌دهد. شیخ دیاباته همیشه دچار این وقفه‌ها در درخشش است و مصدومیت‌ها گهگاه سراغش را می‌گیرند. هر بار با مصدومیت و دوری از ترکیب شایعه جدایی‌اش نیز شنیده می‌شود، مثل همین هفته‌های اخیر که حتی کار به طرح پیشنهاد پیپو اینزاگی از بنه‌ونتو هم رسید اما تصور استقلال بدون دیاباته سخت شده است و باشگاه به جدایی او حتی فکر هم نمی‌کند.

شیخ دیاباته را دیروز با تصویری خندان کنار مدیرعامل باشگاه استقلال دیدیم، لبخندی که ناشی از رضایت دریافت مطالبات بود. او هرگز با استقلال به خاطر مطالباتش وارد جدل نشده و به رغم بدعهدی‌های باشگاه، دیاباته سعی کرده رفتاری مسالمت‌آمیز داشته باشد. هروویه میلیچ نیز شاید اگر با کج‌رفتاری مواجه نمی‌شد، قرارداد جدید و تمدید را طلب نمی‌کرد. دیاباته حالا شاید با خیالی آسوده به ترکیب برگردد و دغدغه‌هایش برای دریافت مطالبات دست‌کم برای دوره‌ای کوتاه برطرف شده است،
استقلال با شیخ دیاباته، مهدی قایدی و ارسلان مطهری خط حمله‌ای رویایی دارد و محمود فکری البته دنبال یک خرید دیگر برای افزودن قدرت ذخیره در خط حمله استقلال است.
این به یک عادت رسانه‌ای تبدیل شده که همیشه بازگشت دیاباته به ترکیب استقلال با کلیشه خبر خوش منتشر شود، خبری که البته خوش است و استقلالی‌ها را به وجد می‌آورد.
محمود فکری دچار بهترین دردسر لیگ برتر در انتخاب بازیکنان خط حمله است و لابد می‌داند این چه فرصت فوق‌العاده‌ای برای استقلال است. فراموش نکنیم که شیخ دیاباته هدیه دوران مربیگری آندره‌آ استراماچونی بود و ساختن زوج دیاباته و قایدی نیز در دوره مربیگری استراماچونی رقم خورد و این زوج‌سازی به کیفیت فوتبال قایدی نیز اضافه کرد. سپس فرهاد مجیدی به این ترکیب ارسلان مطهری را اضافه کرد و این خط حمله‌ای برای استقلال ساخت که ساختنش خوش‌سلیقگی می‌خواهد.
شیخ دیاباته در این فصل اگرچه در حدود ۳۰ درصد بازی‌ها نقش داشته اما او خاطراتی برای استقلالی‌ها ساخته که همه را در انتظار ایفای نقشی پررنگ‌تر نگه دارد، همان چیزی که خود دیاباته نیز وعده‌اش را می‌دهد و این وعده او باور‌کردنی است، چون سابقه دیاباته همیشه نوید درخشش دوباره را می‌دهد.
استقلال اگر خیال قهرمانی دارد -که دارد- می‌داند در این مسیر از دل بستن به دیاباته ضرر نخواهد کرد اما این دل بستن به دیاباته نباید به وابستگی شدید تیم به نقش دیاباته منجر شود، چون دیاباته نشان داده که همیشه در خطر مصدومیت است.
محمود فکری به اندازه تماشاگران استقلال به دیاباته وابسته نیست. او حتی تا مرز ورود به یک مجادله با او پیش رفت و انگار ملالی نداشت که یکی از مؤثرترین بازیکنانش را از دست می‌دهد اما حالا آن حرف‌ها گذشته و استقلال می‌خواهد از تبحر و خلاقیت و قدرت خط حمله‌اش بیشترین بهره را ببرد، کاری که استقلال را در صدر جدول حفظ می‌کند، بخصوص که شیخ دیاباته مرد خوش‌نقش این داستان باشد.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.