چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

مقابل پرسپولیس به دنبال امتیازات کامل هستیم

ربیعی: تیم‌مان ستاره است

ربیعی: تیم‌مان ستاره است
سمیرا شیرمردی
سمیرا شیرمردی خبرنگار

ترسی از نداشتن بازیکنان در بازی امروز نداریم چون تیم ما «تیم» است.تمام سعی‌مان این است که تیم‌مان ستاره باشد.ما از نظر ذهنی و فنی برای بازی با پرسپولیس آماده هستیم و تلاش می‌کنیم به امتیازات کامل برسیم

مس رفسنجان با وجود اینکه اولین سال حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کند اما تا الان نتایج درخشانی کسب کرده و توانسته خیلی زود خود را تک‌رقمی کند. همین مسأله هم باعث شد چند باشگاه بحران‌زده به سراغ محمد ربیعی بروند تا از توانایی‌های این مربی جوان برای خروج از بحران استفاده کنند. البته این اقدام باعث شد مسئولان باشگاه مس رفسنجان زودتر دست به کار شوند تا قرارداد ربیعی را به مدت یک فصل دیگر تمدید کنند. محمد ربیعی سرمربی مس رفسنجان که تیمش را برای بازی معوقه مقابل پرسپولیس آماده کرده، درباره اتفاقات اخیر، شرایط تیمش و بازی با قرمزپوشان پایتخت صحبت‌های جالبی دارد.
 
امروز بازی سختی مقابل پرسپولیس دارید اما به نظر می‌رسد تعویق این بازی، شرایط را به طور کلی برای هر دو تیم تغییر داده...
 بله، پرسپولیس تیم بهتری نسبت به قبل است و در هفته‌های اخیر نتایج خیلی خوبی کسب کرده. ما هم از نظر ذهنی و فنی برای بازی امروز آماده هستیم و تلاش می‌کنیم طوری بازی را جلو ببریم که بتوانیم به نتیجه دلخواه‌مان برسیم.
درست است که پرسپولیس شرایط بهتری نسبت به قبل پیدا کرده اما تعویق بازی به نفع مس رفسنجان هم بود چون زمانی که قرار بود بازی برگزار شود شرایط تیم‌تان خوب نبود اما الان مس رفسنجان وضعیت خوبی دارد و حتی رتبه تک‌رقمی پیدا کردید.
 بله، ما هم در شرایط بهتری هستیم اما چند بازیکن اصلی‌مان را به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم. البته مهم نیست چون اینجا تیم بودن اهمیت دارد و تلاش می‌کنیم تیم‌گرایی داشته باشیم. ما برای بازی امروز قاضی، سالاری، نورمحمدی و آقاجان‌پور را در اختیار نداریم اما تلاش‌مان این است که خودمان را ثابت کنیم. البته پزشکان تلاش می‌کنند عاشوری را به دقایقی از بازی برسانند که باید ببینیم از او می‌توانیم استفاده کنیم یا نه.
درست است که بازیکنان باتجربه‌ای مثل محمد قاضی را در اختیار ندارید اما فراز امامعلی در بازی‌های اخیر نشان داد از آمادگی بالایی برخوردار است و می‌تواند خیال‌تان را بابت خط حمله راحت کند.
 خدا را شکر فراز مهره خوبی است و بعد از بحرانی که پشت سر گذاشت توانست به روزهای خوبش برگردد. اوایل فصل فشار زیادی روی فراز بود اما او توانست خود را از زیر این فشارها رها کرده و روند رو به جلویی را طی کند که این روزها هم شاهد درخشش او هستیم.
فکر می‌کنید در بازی امروز کدام بازیکن می‌تواند ستاره تیم‌تان باشد؟
 تمام سعی‌مان این است که تیم‌مان ستاره باشد.
برای بازی با پرسپولیس، به دنبال 3 امتیاز هستید یا اینکه به تک امتیاز خارج از خانه هم راضی می‌شوید؟
 ان‌شاءالله تلاش‌مان این است که تمام امتیازات را کسب کنیم.
البته گل زدن به پرسپولیس که یکی از بهترین خطوط دفاع لیگ را دارد سخت است.
 بله اما خب به هر حال سعی‌مان را می‌کنیم که بازی منطقی انجام دهیم. انجام بازی منطقی با تمرکز کافی در تمام دقایق، می‌تواند نتیجه خوبی برایمان رقم بزند. امیدوارم در لحظاتی که مد نظرمان است بتوانیم به خواسته‌مان برسیم.
اخیراً هم باشگاه مس رفسنجان به دنبال تمدید قراردادتان به مدت یک فصل دیگر بوده. قرارداد جدید را امضا کردید؟
 لطف باشگاه است که چنین پیشنهادی دادند و از آقای زین‌الدینی سپاسگزارم به خاطر حمایت‌هایش. من فعلاً تمرکزم روی کارم است و فقط می‌خواهم به تمرین و بازی‌ها فکر کنم چون بازی‌ها پشت سر هم است و شرایط به نحوی شده که اگر تمرکز را از تمرین و بازی برداریم ضرر خواهیم کرد. مس رفسنجان از الان تا 17 اسفند 5 بازی دارد که همین مسأله هم باعث شد فعلاً به چیزی جز تیمم فکر نکنم.
باشگاه مس رفسنجان هم برای اینکه تمرکزتان را از دست ندهید ظاهراً چنین پیشنهادی داده چون شنیده می‌شود چند باشگاه با شما مذاکره کردند که قراردادتان را فسخ و حضور در تیم دیگری را تجربه کنید.
 به هر حال در فوتبال چنین صحبت‌هایی پیش می‌آید و واقعاً من الان علاقه‌مند به صحبت در این مورد نیستم. شاید اینطور باید بگویم که ارتباط من با باشگاه مس رفسنجان و مدیرانش، فراتر از فوتبال است. فصل گذشته توانستیم این تیم را از لیگ یک به لیگ برتر بیاوریم و حالا به دنبال شرایط ایده‌آل‌تر هستیم. بعد هم برای آینده باید دید شرایط به چه صورت خواهد شد و برای ادامه همکاری صحبت خواهیم کرد.
خیلی از مربیان به فشردگی بازی‌ها اعتراض دارند. شما چه نظری در مورد این مسأله دارید؟
 بالاخره کاری است که باید با آن کنار آمد. ما در مقطعی از نیم فصل اول در حدود 20 روز 5 بازی داشتیم که همین مسأله هم روی میزان مصدومیت‌هایمان تأثیر داشت. به هر حال ما از سازمان لیگ تمکین می‌کنیم و سعی داریم جزو تیم‌هایی باشیم که بدون حاشیه و اعتراض کار را پیش می‌برند. یکی از دغدغه‌های امسال تیم‌مان این است که در چمن مصنوعی و طبیعی در رفت ‌و ‌آمد هستیم و این موضوع خیلی تأثیرگذار است. مواردی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم با تیم‌های دیگر متفاوت است. ان‌شاءالله بتوانیم در نیم فصل دوم تلفات کمتری داشته باشیم. در حال مطالعه و انجام تمهیدات علمی و پزشکی هستیم تا این مشکل برطرف شود. ترسی از نداشتن بازیکنان در بازی امروز نداریم چون تیم ما «تیم» است. بازیکنان جوان خوبی داریم و ان‌شاءالله امروز هم از آنها استفاده می‌کنیم. مجموعه مس رفسنجان به معنی واقعی «تیم» را معنا می‌کند.
 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.