شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

عابدزاده ناجی ماریتیمو

15 سیو نجات‌بخش به نام امیر

15 سیو نجات‌بخش به نام امیر

امیر عابدزاده تا الان و در سه هفته 15 سیو نجات‌بخش داشته است. هیچ دروازه‌بانی در لیگ پرتغال به اندازه عابدزاده در این مسابقات سیو نداشته است.

عابدزاده ناجی ماریتیمو

درخشش امیرعابدزاده در رقابت‌های این فصل لیگ پرتغال او را در میان بهترین‌های این لیگ تا هفته سوم قرار داده است. درخششی که دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی را مجاب کرد تا او را برای دو بازی دوستانه تیم ملی برابر ازبکستان و مالی به تیم ملی دعوت کند. البته امیر در برابر ازبکستان بازی نکرد اما این شانس را دارد که برابر مالی باردیگر پیراهن دروازه‌بان اصلی را به تن کند.  عابدزاده اما در این فصل از رقابت های لیگ پرتغال توانسته با عملکرد فوق‌العاده‌اش ماریتیمو را به رتبه شگفت‌انگیز پنجم برساند و همین نمایش خوب باعث شده تا رسانه‌های پرتغالی توجه زیادی به این دروازه‌بان ایرانی داشته باشند. jm desporto یک رسانه محلی مادیرا، شهر تیم ماریتمو است که امیرعابدزاده را به عنوان بهترین بازیکن این تیم و یکی از ستاره‌های این فصل لیگا نوس روی جلد برده و گزارشی را درباره این دروازه‌بان ملی‌پوش ایرانی نوشته است: «دروازه‌بان ایرانی ماریتیمو در حال حاضر یکی از بهترین‌های لیگ پرتغال به خاطر سیوها و عملیات نجاتی است که انجام داده. او تا الان و در سه هفته 15 سیو نجات‌بخش داشته است. هیچ دروازه‌بانی در لیگ پرتغال به اندازه عابدزاده در این مسابقات سیو نداشته است. او 15 سیو موفق داشته و این دو سیو بیشتر از نفر دوم لیست برونو وارلا دروازه‌بان ویتور گیمارش براساس داده‌های وبسایت اپتااسپورت است. امیرعابدزاده که در آخرین پنجره نقل و انتقالاتی در رادار برخی باشگاه‌ها قرار گرفته بود در سه بازی پنج گل دریافت کرده اما سیوهای زیادی در هر مسابقه داشته که برخی از آنها برای ماریتیمو امتیازآور بوده و از طرفی این عملیات نجات از کیفیت و زیبایی بالایی هم برخوردار بودند.  با این وجود این سیوها باعث شده که ماریتیمو بتواند دو برد با ارزش و شش امتیاز برابر توندلا و پورتو به دست بیاورد.»

دروازه‌بان ایرانی ماریتیمو باردیگر برای تیم ملی انتخاب شده است و این شانس را دارد در ترکیب تیم ملی این کشور در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی به میدان برود. امیر در آخرین بازی ماریتیمو برابر پورتو در استادو دو دراگائو - ورزشگاه اختصاصی حریف- در مجموع هشت سیو داشت که یکی از آنها پنالتی الکس تلس ستاره برزیلی این تیم بود که عابدزاده آن را به زیبایی گرفت و سپس راهی اردوی تیم ملی ایران شد تا در دو بازی تدارکاتی اسکوچیچ را همراهی کند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.