شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

مدیریت منفعل فوتبال، منتظر است ببیند چه پیش می‌آید

اسدی: موضوع اساسنامه را پیگیری نمی‌کنند!

اسدی: موضوع اساسنامه را پیگیری نمی‌کنند!
بهناز میرمطهریان

اگر پاسخ فیفا به اساسنامه نمی‌آید به خاطر این است که پیگیری نمی‌کنند. چرا پیگیری نمی‌کنند؟ چون نمی‌خواهند!

ایران ورزشی: فیفا هنوز درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال، پاسخی به ایران نداده است. این خبر تازه‎ای نیست اما هر قدر تکرار می‌شود، نگرانی‌ها هم درباره بلاتکلیفی فوتبال ایران بیشتر و بیشتر می‌شود. انتخابات فدراسیون فوتبال، در گرو اصلاح اساسنامه است و با تأخیری که در رسیدن جواب فیفا به وجود آمده، معلوم نیست که انتخابات فدراسیون می‌تواند تا پایان سال برگزار شود یا نه؟
مسئولان فدراسیون فوتبال مدعی هستند که دلیل این تأخیر را از فیفا پیگیری کرده‌اند. شاهد ادعای‌شان هم وبیناری است که با حضور اینفانتینو و فدراسیون‌های عضو برگزار شده بود و بهاروند در این وبینار از اینفانتینو خواسته بود که به موضوع اساسنامه فدراسیون فوتبال رسیدگی کند.
 
بعد از آن اما فدراسیون فوتبال نه نامه‌ای به فیفا زده و نه پیگیری درستی درباره موضوع اساسنامه انجام داده است. علیرضا اسدی، دبیر سابق فدراسیون فوتبال و رئیس فعلی هیأت مدیره باشگاه نساجی مازندران اتفاقاً دلیل تأخیری که در رسیدن پاسخ فیفا رخ داده است را نداشتن پیگیری درست از سوی فدراسیون فوتبال می‌داند. او معتقد است آنچه امروز درباره اساسنامه فدراسیون و به تعویق افتادن انتخابات فدراسیون شاهدش هستیم، همان چیزی است که از مدیریت منفعل فوتبال انتظار می‌رود.
 
اسدی در پاسخ به خبرنگار ایران ورزشی که چرا وضعیت اساسنامه فوتبال مشخص نمی‌شود، می‌گوید: «کسی علاقه‌ای به این موضوع ندارد. اگر کسی علاقه داشته باشد، به منافع ملی بی‌توجه نیست. در این ماجرا یک حلقه مفقوده وجود دارد. در این زمینه تصمیم‌گیرنده‌ای وجود ندارد. تا وقتی تصمیمی گرفته نشود، صحبتی هم درباره این موضوع نمی‌شنویم. سکوت فدراسیون فوتبال درباره اساسنامه هم به همین دلیل است که هیچ تصمیمی در این رابطه نگرفته‌اند. به همین خاطر سکوت کرده‌اند. مدیران منفعل معمولاً همینطور هستند.»
 
رئیس هیأت مدیره باشگاه نساجی مازندران معتقد است مدیران فعلی فدراسیون فوتبال پیگیری لازم را درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال انجام نمی‌دهند. او درباره وضعیت فعلی فدراسیون فوتبال توضیح می‌دهد: «اگر انتقادی به روند بررسی اساسنامه می‌شود، بر مبنای منطق است. تا کار از این خراب‌تر نشده باید به آن رسیدگی شود. اگر پاسخ فیفا به اساسنامه نمی‌آید، به خاطر این است که پیگیری نمی‌کنند. چرا پیگیری نمی‌کنند؟ چون نمی‌خواهند!» دلیل این عدم تمایل به پیگیری درباره اساسنامه را اسدی مدیریت منفعل می‌داند و درباره آن می‌گوید: «مدیریت منفعل، مدیریت باری به هر جهت است. مدیریت ما منتظر می‌شود ببیند که چه پیش می‌آید. هر چه پیش آید، خوش آید. در نهایت هم می‌گویند کی بود کی بود، من نبودم. همین شده که حالا به اینجا رسیده‌ایم. این بحث ناتوانی نیست، بحث نخواستن است و همه اینها خاصیت‌های مدیریت منفعل است.»
 
علیرضا اسدی درباره آخرین تصمیم‌های باشگاه نساجی درباره رضایتنامه محمود فکری می‌گوید: «من یک سؤال از شما دارم. اگر یک نفر به شما بگوید سرمایه‌ات را به طور رایگان به من بده، این کار را می‌کنی؟ خب سرمربی ما هم سرمایه ما بوده است و ما حق داریم که او را به طور رایگان به باشگاه دیگری ندهیم. دیگر مسائل مربوط به رضایتنامه محمود فکری بستگی به نظر مالک و مدیرعامل باشگاه دارد.»
او تصمیم‌گیری درباره انتخاب سرمربی جدید را هم برعهده مدیرعامل و مالک باشگاه می‌گذارد و درباره این موضوع اظهارنظری نمی‌کند.
 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.