دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

حسن روشن : علی کریمی گزینه خوبی برای فدراسیون است اما انتخاب نمی ‌شود

حسن روشن : علی کریمی گزینه خوبی برای فدراسیون است اما انتخاب نمی ‌شود

حسن روشن بازیکن سابق استقلال و تیم ملی ایران در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، حسن روشن درباره انتخابات پیش ‌روی فدراسیون فوتبال و رقابت چهار نامزد با یکدیگر به مهر گفت:

فضای انتخابات فدراسیون فوتبال را دنبال نمی ‌کنم، اما از میان نامزدهایی که هستند، کیومرث هاشمی و آجرلو را می ‌شناسم. علی کریمی هم که افتخار فوتبال ایران است، اما شناختی از گزینه چهارم (عزیزی خادم) ندارم و ایشان را نمی‌ شناسم.
روشن ادامه داد:

اگر علی کریمی را انتخاب کنند که خوب است، اما چنین اتفاقی نمی ‌افتد. با این حال اگر علی کریمی رئیس فدراسیون می ‌شد، دوست و دشمن خوشحال می‌ شدند و این انتخاب برای خودمان هم خوب بود. نفراتی چون علی کریمی، علی دایی، خداداد عزیزی و مهدی مهدوی‌ کیا در فوتبال ما تأثیرگذار بوده ‌اند.
پیشکسوت فوتبال کشورمان با بیان اینکه من شرایط انتخاب نفرات را نمی ‌دانم، گفت:

کیومرث هاشمی بیشتر با کمیته ملی المپیک شناخته می‌ شود و یک زمانی هم در فدراسیون فوتبال بود. عزیزی‌ خادم هم در فدراسیون فوتبال بوده و فکر می‌ کنم اگر آنها دل ‌شان به حال فوتبال می ‌سوزد، باید درست رفتار کنند.
این کارشناس فوتبال ادامه داد:

اگر فقط می‌ خواهند رئیس انتخاب کنند که به فیفا بگویند ما هم رئیس داریم، کسی را انتخاب نکنند بهتر است. انتخابات به این شکل درست نیست، چون شما یک موقعی ۵ نفر یا ۱۰ نفر موافق و مخالف هم دارید که بین آنها آدم دانا و آدم نادان هم دارید که انتخاب بین آنها مشخص می ‌شود.
روشن همچنین اضافه کرد:

در این بین آجرلو هم مدیری آگاه است، در فوتبال هم بوده و آدم خوبی است. نقش‌ هایی هم در فوتبال داشته و در باشگاه‌ ها مدیریت کرده است، اما به نظرم هر کدام از این نفرات رییس فدراسیون شوند نباید فقط خودشان باشند.
مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران افرود:

اگر این نفرات واقعاً می ‌خواهند فوتبال را درست کنند، باید از وجود بهترین ‌ها بهره ببرند. مثلاً اگر می ‌خواهند یک مربی انتخاب کنند، باید کمیته فنی قوی داشته باشند، نه اینکه ما اینجا کارلوس کی ‌روش را آورده بودیم که می‌گفت کمیته فنی فدراسیون آشغال است و همان کمیته فنی می ‌گفت ما بهترین مربی جهان را داریم.
روشن گفت:

امیدوارم هر کسی به عنوان رئیس انتخاب می ‌شود، گنجایش و ظرفیت این کار بزرگ را داشته باشد و فدراسیون را مدیریت کند، نه اینکه مدیریتش یک طرفه باشد. رئیس فدراسیون باید به فکر فوتبال ایران باشد تا ما مثل قبل دوباره روی سکوی اول آسیا باشیم. دوباره در عرصه مدیریتی حرفی برای گفتن داشته باشیم و بتوانیم در فیفا و AFC نفوذ کنیم.
بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران و تیم استقلال در پایان گفت:

آقایان ۱۰ سال می‌ گفتند ما تیم اول آسیا هستیم و جایزه بهترین فدراسیون قاره را می‌ گیریم، اما نه تیم ‌مان اول می‌شد و روی سکو می‌ رفت و نه فدراسیون‌ مان بهترین بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.