سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

ترائوره چگونه عضله آورد:

من وزنه نمی‌زنم

من وزنه نمی‌زنم

آداما ترائوره این روزها ستاره اسپانیا است و سوژه داغ بحث ها. او در بازی دوستانه با پرتغال برای اولین بار پیراهن تیم ملی اسپانیا را به تن کرد و مقابل سوییس هم بار دیگر به زمین رفت و نمایش خوبی داشت. اما در این میان، بدن عضلانی ترائوره است که بیش از همه جلب توجه کرده است. او راز این که چطور چنین اندامی برای خود ساخته را بازگو کرده است و می‌گوید که برای این هدف، کاری به وزنه‌های سنگین نداشته است.

این بال «ولور همپتون» زمانی نوجوانی لاغراندام بود اما اکنون تبدیل به یکی از مخوف‌ترین بال‌های لیگ برتر شده و خودش می‌گوید با رژیم غذایی و تمرینات خاص توانسته به چنین بدنی برسد.

این بازیکن 24ساله چند ماه پیش گفته بود که کاری به وزنه زدن ندارد. او حالا در گفتگویی جدید می‌گوید: «در باشگاه بدن‌سازی زیر نظر مربی شخصی‌ام کار می‌کنم. اما من وزنه نمی‌زنم. ژن من این‌گونه است و باعث می‌شود که عضلاتم خیلی سریع رشد کنند. من تمرینات دیگر را انجام می‌دهم. هر فردی باید به بهترین تمرینات برای خود برسد. من تمرینات اصلی را زیاد انجام می‌دهم. رمز کار این است که بدن خود را بشناسید و مطابق شرایط فیزیکی خود تمرین کنید.»

ترائوره درباره رژیم غذایی خود می‌گوید: «عضلاتم را با تمرین، استراحت، و غذا ساخته‌ام. غذا نکته‌ای کلیدی است و به نظرم بخش خیلی مهمی از روند بدن‌سازی است. من در جریان مسابقات زیاد آب نمی‌نوشم، اما نوشیدن آب در کل بسیار حیاتی است. حفظ سطح آب در بدن برای یک ورزشکار اهمیت بسیاری دارد. من مقدار غذایم را کم و زیاد می‌کنم و رژیم غذایی من متعادل، سالم، و متنوع است. من گاهی پائیا (از غذاهای ملی اسپانیا) می‌خورم، و همچنین غذاهای سنتی کشور مالی را هم با سس بادام زمینی و برنج قهوه‌ای مصرف می‌کنم. همه کارها را مادرم انجام می‌دهد که بهترین آشپز دنیا است. من مانند دیگر ورزشکاران به میزان زیادی پاستای ایتالیایی هم می‌خورم.»

ترائوره پیش از بازی‌ها به دستانش روغن می‌زند تا بازیکنان حریف نتوانند او را بگیرند. او همچنین گفته که کارش در باشگاه بدن‌سازی بیشتر برای جلوگیری از مصدومیت است: «باید همه چیز را به تعادل رساند. این تغییر فیزیکی من به دلیل ضرورت بوده است. زمانی که 15 سال داشتم، مشکل تاندون زانو داشتم که گاهی مانع آن می‌شد که بازی کنم و در مواقع دیگر نمی‌گذاشت سرعت انفجاری‌ام را به نمایش بگذارم. بعد از آن بود که در باشگاه خودم را تقویت کردم. من بسیار انفجاری بودم و نیاز به تمرینات خاصی داشتم تا مصدوم نشوم. من زیاد تمرین می‌کنم، نه‌تنها برای قوی شدن، که برای جلوگیری از مصدومیت، چیزی که هر ورزشکاری بیش از همه از آن می‌ترسد.»

او محصول آکادمی بارسلونا است و در اسپانیا متولد شده، اما والدین‌اش اهل مالی هستند و فدراسیون فوتبال این کشور از او درخواست کرده بود برای آنها بازی کند. اما ترائوره که در تیم‌های پایه اسپانیا بازی کرده بود، تنها به این تیم فکر می‌کرد: «خوشحالم که از مالی به یاد من بودند، اما من احساس اسپانیایی بودن دارم چون در هوسپیتالت متولد شدم و همیشه در تیم‌های پایه بازی کرده‌ام. اصالت آفریقایی‌ام را انکار نمی‌کنم، اما حسم می‌گوید اسپانیایی هستم.»

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.