سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

پایان ناکامی ژرمن‌ها در لیگ ملت‌ها

مشکلات حل نشده لو

مشکلات حل نشده لو

تیم ملی آلمان سرانجام موفق شد اولین پیروزی تاریخ خود در لیگ ملت‌های اروپا را کسب کند اما پایان دادن به این طلسم طولانی مدت برای شاگردان یواخیم لو کار آسانی نبود و آنها یک ساعت جنگیدند تا در نهایت بتوانند کیفیتی که از این تیم انتظار می‌رفت را به نمایش بگذارند.

ایران ورزشی: تیم ملی آلمان سرانجام موفق شد اولین پیروزی تاریخ خود در  لیگ ملت‌های اروپا را کسب کند اما پایان دادن به این طلسم طولانی مدت برای شاگردان یواخیم لو کار آسانی نبود و آنها یک ساعت جنگیدند تا در نهایت بتوانند کیفیتی که از این تیم انتظار می‌رفت را به نمایش بگذارند.

یولیان دراکسلر دوباره تحسین‌برانگیز بود اما گل‌ها را بازیکنانی دیگر زدند. آلمان با گل دقیقه 20 ماتیاس گینتر پیش افتاد و نیمه اول را برد. 4 دقیقه پس از شروع نیمه دوم لئون گورتزکا گل دوم ژرمن‌ها را زد. اوکراین میزبان در دقیقه 77 یکی از گل‌‌های خورده را جبران کرد تا 13 دقیقه پایانی برای یواخیم لو با استرس از دست دادن یک پیروزی دیگر همراه شود اما در نهایت این اتفاق نیفتاد. ژرمن ها در دیدارهای اخیر خود، بارها برد را از دست داده اند و بازی جلو افتاده را با تساوی عوض کرده اند، اما خوش اقبال بودند که این بار زور اکراین به آن ها نرسید.

شاید قبولش سخت به نظر برسد اما این اولین برد آلمان در لیگ ملت‌های اروپا بود که امسال دومین دوره‌اش در حال برگزاری است. البته با انعکاس عملکرد و شیوه بازی این تیم در دو سال اخیر، هضم این واقعیت که دو سال طول کشیده تا ژرمن‌ها اولین بردشان را در لیگ ملت‌ها کسب کننده، خیلی هم سخت نخواهد بود.

آلمان با همه استرسی که برای حفاظت از گل دومش داشت، در نهایت کاری که از این تیم انتظار می‌رفت را انجام داد. یولیان دراکسلری که در کمال تعجب به جای کای هاورتس در ترکیب اصلی ژرمن‌ها قرار گرفت، خوش درخشید و یکی از دلایل پیروزی آلمانی بود که از بازگشت هسته اصلی بازیکنانش، جان گرفته بود.

یواخیم لو، سرمربی آلمانی‌ها قبل از بازی گفته بود که اعتماد به نفس، رمز موفقیت تیم اوست اما تا زمانی که لئون گورتزکا با ضربه سرش در ابتدای نیمه دوم، دومین گل ژرمن‌ها را نزده بود، این تیم مدت زیادی در جستجوی راهی برای پیدا کردن اعتماد به نفس بود. بعد از آن گل، به لطف حضور دراکسلر و سرژ گنابری که روز پرکاری داشت، آلمان توانست پیروزی را از آن خود کند.

در این میان دراکسلر، هافبک پاری‌سن‌ژرمن هم به نظر می‌رسید از اعتماد لو انگیزه و روحیه گرفته است، یکی پس از دیگری با پاس‌های سالم در فضا‌های بسته، توپ را سالم به مقصد می‌رساند. اگرچه تکل بی‌محابای نیکلاس زوله در محوطه جریمه آلمان، فرصت جبران یکی از گل‌‌های خورده را به اوکراین داد و بعد از آن هم آلمانی‌ها فاصله زیادی تا دریافت گل بعدی نداشتند اما از اقبال لو این گل هرگز برای تیم آندری شوچنکو رقم نخورد. این اتفاق اما سبب نشد که نقطه ضعف‌های آلمان پنهان بماند.

بزرگترین مشکل یواخیم لو این است که در حال حاضر تماشای بازی تیمش سخت است. گاهی اوقات تیم او چشمه‌های از توانایی‌هایش را نشان می‌دهد که البته با این تعداد ستاره در تیم نباید هم جز این انتظار داشت – اما آن بازی روان و پویا و مسلطی که همیشه از آلمان سراغ داریم هنوز در این تیم دیده نمی‌شود. حتی بازگشت 5 بایرنی به ترکیب تیم –در قیاس با بازی دوستانه با ترکیه که 3-3 شد- هم نتوانست ثبات چندانی به تیم ببخشد؛ ضمن این که اصرار لو برای استفاده از دفاع 3 نفره بر بی ثباتی تیم اضافه کرد. هم چنین به زور جا دادن کروس، گورتزکا و کیمیش در خط میانی و استفاده همزمان از هر 3 انها، واقعا جواب نداد.

به هر حال، بازیکنان آلمان بعد از مدت ها کنار هم بازی کردند و هنوز می توان به این تیم فرصت داد تا پیشرفتش را دید. شاید کمی بعدتر بتوان قضاوت بهتری راجع به آن داشت.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.