شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

روز فوق‌العاده برای سجاد شهباززاده

بلوغ فنی و شخصیتی شماره 9

بلوغ فنی و شخصیتی شماره 9

 هفته پایانی نیم‌فصل اول برای سپاهان و شهباززاده، فوق‌العاده به پایان رسید. آنها صدرنشین لیگ برتر شدند، در بازی بزرگ فصل حریف مستقیم‌شان را بردند و نمایشی برتر از حریف داشتند. بر خلاف روزهای ابتدایی فصل، دیگر کسی به توانایی‌های محرم و تیمش شک ندارد. با این حال می‌توان برنده اصلی این مسابقه را، سجاد شهباززاده دانست. بازیکنی که توانست برای نیم‌فصل خوب و بازگشت به دوران اوجش، پایانی جذاب بسازد.

کامل کردن کلکسیون

شهباززاده با پیراهن سایپا، استقلال، نفت تهران و سپاهان، دروازه تراکتور را باز کرده و جزو رکوردداران گلزنی به این تیم محسوب می‌شود. خود سپاهان هم سابقه گل خوردن از شهباززاده را دارد و او در دربی تهران توانسته به پرسپولیس گل بزند. با این حال، مقابل تعداد گل‌های او به استقلال، عدد صفر نوشته شده بود. شهباززاده تا به حال نتوانسته بود دروازه استقلال را باز کند و امروز، این طلسم را شکست. حالا تقریباً تمام تیم‌های بزرگ ایران، سابقه گل خوردن از شهباززاده را دارند.

گلزنی در نیمه استقلال

هیچ تیمی در این فصل لیگ برتر، نیمه‌های اول خوبی به اندازه استقلال نداشته است. آنها در نیمه اول، نتایج یک طرفه، مقتدرانه و خوبی گرفته‌اند و بر خلاف آن، در نیمه دوم آسیب پذیر نشان داده‌اند. استقلالی‌ها تا قبل از امروز، فقط یک گل در نیمه اول خورده بودند. گلی که توسط حریف زده نشد و حسین حسینی، با یک مهار اشتباه دروازه تیم خودی را باز کرد. سجاد شهباززاده، اولین حریفی شد که این فصل توانسته در نیمه اول، دروازه استقلال را باز کند. استقلال در سی دقیقه ابتدایی بازی‌هایش گلی نخورده بود که این رکورد هم با گل شهباززاده شکسته شد.

آقای گلی بی‌رقیب

پیش از شروع بازی سپاهان و استقلال، آقای گلی شهباززاده در نیم‌فصل اول تقریباً قطعی شده بود. منشا گل دهمش را به نساجی زد اما شهباززاده با 11 گل، بالاتر از او قرار داشت. با این حال شهباززاده با زدن گل دوازدهم، هم آقای گلی نیم‌فصل را شیرین‌تر کرد و هم به رکورد گلزنی‌اش در تاریخ لیگ برتر رسید. شهباززاده در بهترین فصل دوران فوتبالش، توانسته بود 12 گل برای استقلال بزند و حالا این تعداد گل را، در یک نیم‌فصل برای سپاهان زده است. با یک گل دیگر، او از رکورد گلزنی خودش در یک فصل عبور خواهد کرد.

پسر خوب سپاهان

شهباززاده بعد از زدن گل اول، شادی نکرد و به تیم سابقش احترام گذاشت. صحنه ویژه شهباززاده در این مسابقه اما به گل دوم سپاهان مربوط است. گلی که با پاس خلاقانه سروش رفیعی و دخالت شهباززاده زده شد. ابتدا به نظر می‌رسید این گل را هم شهباززاده وارد دروازه استقلال کرده اما او در شادی گل، اشاره کرد دخالتی نداشته و سروش رفیعی زننده گل است. دو رفتار شایسته روی دو گل که نشان داده آقای گل لیگ از نظر شخصیتی هم به بلوغ رسیده و می‌تواند به نمادی برای این فصل سپاهان تبدیل شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.