چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

پرونده ای برای حضور چهره های تازه در تیم ملی

تازه‌واردها می‌رسند

تازه‌واردها می‌رسند

دراگان اسکوچیچ در اولین نمایش خود به‌عنوان سرمربی تیم ملی از ستاره‌های تازه و جوان برای حضور در تیم ملی بهره برد.

تیم ملی ایران در برابر ازبکستان با چهره‌ای نونوار بازی کرد. حضور نفرات جدید و تازه‌واردی همچون پیام نیازمند، صادق محرمی، شجاع خلیل‌زاده، سیامک نعمتی، کاوه رضایی، مهدی قایدی و... چهره‌ای تازه به تیم ملی داده بود که نشان می‌داد اسکوچیچ برای تیم ملی نقشه‌های تازه‌ای در سر دارد. چهره تازه تیم ملی چگونه بود؟ آیا تازه‌واردان نمره قبولی می‌گیرند و می‌توان به آنها در مسیر پر پیچ و خم جام‌جهانی دل بست؟ پرونده امروز این ماجرا را واکاوی می‌کند.

1

علی کمانگری: در مجموع می‌توان به عملکرد چهره‌های جدید تیم ملی مقابل ازبکستان نمره‌ی قبولی داد؛ برخی از نفرات چون محرمی و قلی‌زاده بسیار امیدبخش ظاهر شدند و قضاوت در مورد امثال نورافکن و قایدی به دیدار‌های بعد موکول شد. دراگان اسکوچیچ باید بداند یکی از بهترین و پویا‌ترین ترکیب تیم‌های ملی دو دهه‌ی اخیر را در اختیار دارد و اگر بتواند استفاده‌ی درست را از ظرفیت موجود ببرد و هارمونی لازم را میان این نفرات ایجاد کند، خواهد توانست روز‌های خوشی را برای ایران به ارمغان آورد.

2

سام ستارزاده: نگاه ویژه دراگان اسکوچیچ به خروجی‌های لیگ برتر، لیست نخست وی را پر از نام‌های جدید و سوپرایز قرارداد. از کاپیتانی شجاع تا معرفی بازیکنی مانند مجتبی نجاریان به تیم‌ملی، همه از جمله این سوپرایزها بودند که اسکوچیچ آن‌ها را مطابق سلیقه تاکتیکی مدنظرش برگزیده. با این حال، درپیش‌بودن و حساسیت بالای بازی با بحرین و عراق، ریسک استفاده از ملی‌پوشان جدید با تجربه‌های اندک را بالا برده؛ چالشی که حال، سرمربی کرواتمان باید محکم با آن گلاویز باشد‌‌

3

میعاد نیک: ثمره عدم دعوت از دانه‌های درشت تسبیح تیم ملی، درخشش شجاع خلیل‌زاده و علی قلی‌زاده بود و نخستین بازی مهدی قایدی در لباس افتخار. هوادارانی که طی سال‌های حضور کارلوس کی‌روش به یک ترکیب ثابت عادت کرده بودند و یا با مارک ویلموتس لیستی شبیه به یک خورشت ترکیبی را می‌دیدند، با اسکوچی به یک جوان‌گرایی مطلق رسیدند و اعتماد به بازیکنان غالباً دورافتاده.

4

سامان موحدی راد: دراگان اسکوچیچ در اولین نمایش خود به‌عنوان سرمربی تیم ملی دست به کار مهمی زد و از ستاره‌های تازه و جوان برای حضور در تیم ملی بهره برد. توجه زیاد او به لیگ برتر و خروجی‌های آن در کنار بها دادن به همه بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ‌های اروپایی موجب شد در بازی با ازبکستان شاهد رونمایی از پیام نیازمند، شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی، علی قلی‌زاده و کاوه رضایی باشیم؛ بازیکنانی که برخی نمایش قابل توجهی داشتند و امیدواریی‌هایی را هم ایجاد کردند.

 

 

 


 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.