دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

فرمت جدید لیگ قهرمانان جذاب تر خواهد بود

رومنیگه: قرارداد مسی را دیدم، خنده ام گرفت

رومنیگه: قرارداد مسی را دیدم، خنده ام گرفت

کارل هاینتس رومنیگه به لیونل مسی بابت قرارداد نجومی اش با بارسلونا تبریک گفت اما معتقد است هزینه ها در بازار باید منطقی شوند

ایران ورزشی/کارل هاینتس رومنیگه، مدیر اجرایی بایرن مونیخ در آستانه دیدار بایرن مونیخ و لاتزیو در لیگ قهرمانان اروپا، مصاحبه ای با نشریه ایتالیایی کوریره دلاسرا انجام داد و در خصوص شش گانه بایرن مونیخ، قرارداد نجومی لیونل مسی، لزوم کم شدن قیمت های بازار نقل و انتقالات و علاقه اش به اینتر صحبت کرد.

هانسی فلیک و تبدیل کردن تاریکی به نور
شش گانه بایرن مونیخ؟ این دستاوردی استثنایی بود. خوشحال و مفتخریم. عملکرد تیم ما باورنکردنی بود. هانسی فلیک در نوامبر 2019 سرمربی ما شد و نه تنها از نظر تاکتیکی، بلکه از نظر هماهنگی و مدیریت تیم، تاریکی را به نور تبدیل کرد. او قبلا در تیم ملی آلمان بود و بازیکنانی چون نویر، مولر و سایرین را خوب می شناخت که این برایش یک مزیت بود. انتقادات در خصوص اظهاراتم درباره واکسن؟ سو برداشت شده است. من نگفتم بازیکنان فوتبال باید پیش از سایرین و به خصوص سالمندان واکسینه شوند. من فقط گفتم واکسیناسیون بازیکنان فوتبال می تواند مثال خوبی برای آن دسته از افرادی باشد که تمایلی برای واکسن زدن ندارند.
لزوم کاهش هزینه ها در بازار نقل و انتقالات
فاش شدن دستمزد لیونل مسی؟ وقتی اخبار مربوط به آن را خواندم، خندیدم. فقط می توانم مسی را بابت این که چنین قرارداد نجومی و هنگفتی را بسته، تمجید کنم. طی ده سال اخیر، همه باشگاه ها اشتباهاتی داشته اند زیرا بیش از حد برای بازیکنان و ایجنت ها هزینه کرده اند. پاندمی کرونا به ما نشان داد باید به عقب برگردیم و مبالغ منطقی تری هزینه کنیم. امیدوارم چنین کاری ممکن شود اما ساده نخواهد بود. فکر می کنم مبالغ نقل و انتقالات تا پنجاه درصد کاهش یابد اما در خصوص دستمزد بازیکنان سطح بالا، ایجنت ها همچنان می توانند قراردادهای سنگین برای آن ها ببندند. باید به یک راه حل مناسب در اروپا برسیم زیرا مردم خواستار تماشای فوتبالی عادلانه و منطقی هستند. فرمت جدید لیگ قهرمانان اروپا از 2024؟ فرمت جدید می تواند تماشایی تر و پویا تر از فرمت مرحله گروهی کنونی باشد. گاهی اوقات بازی های پایانی مرحله گروهی فرمت کنونی، حوصله سر بر می شود اما فرمت جدید می تواند صعود را هیجان انگیز تر و سخت تر کند.
قرارداد لیونل مسی با بارسلونا لو رفت؛ دریافت 555 میلیون یورو در 4 سال!
رومنیگه و فوتبال ایتالیا
رویارویی بایرن مونیخ و لاتزیو؟ ما مدعی صعود هستیم چون مدافع عنوان قهرمانی هستیم اما لاتزیو حریفی نیست که دست کم گرفته شود. بازی آن ها مقابل دورتموند و اینتر را دیده ایم. کار کردن در ایتالیا پس از جدایی از بایرن مونیخ؟ پیش تر ایده های بلندمدتی داشتم اما حالا آموخته ام در لحظه باید زندگی کرد و بنابراین نمی دانم. شاید مدتی استراحت کنم. آیا مایلم به یوونتوس بروم؟ در فلسفه من، اگر شما برای اینتر بازی کرده باشید، غیر ممکن است به یوونتوس بروید. من فقط یک قلب دارم. دربی میلان بازی خاصی است. من یک گل زیبا و مهم در دربی سال 1985 که 2-2 شد به ثمر رساندم. آن بازی، مهم ترین بازی فصل بود. امیدوارم اینتر، دربی را ببرد. اینتر بیش ترین شانس برای بردن اسکودتو را دارد و اگر همین طور ادامه دهند، سرنوشت قهرمانی در دست خودشان است. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.