سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

کلوپ؟ گاهی اوقات باختن به نفع شما تمام می شود

پپ گواردیولا: همیشه برای انتخاب بهترین ترکیب ممکن سردرد می گیرم!

پپ گواردیولا: همیشه برای انتخاب بهترین ترکیب ممکن سردرد می گیرم!

تیم های منچسترسیتی و اورتون فردا (چهارشنبه) و در چارچوب رقابت های لیگ برتر انگلیس به مصاف هم خواهند رفت.

ایران ورزشی/به نقل از MEN، پپ گواردیولا، سرمربی اسپانیایی باشگاه منچسترسیتی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با اورتون راجع به تقابل با گلادباخ در لیگ قهرمانان اروپا گفت:

هیچکس در اندیشه بازی با مونشن گلادباخ نیست. ما فقط در فکر بازی بعدی خود هستیم و این کاری است که تاکنون انجام داده ایم. اکنون بازی بعدی ما با اورتون است، پس از آن با آرسنال داریم و بعد از آن به بازی با گلادباخ فکر می کنیم. صادقانه می گویم که اکنون به آن مسابقه فکر نمی کنم. این را می دانید که من همیشه سعی کرده ام تا تمامی بازیکنانم در بازی ها مشارکت داشته باشند و به صورت چرخشی از ترکیب خود استفاده می کنم تا همه بازیکنان بازی کرده و آماده باشند. ما به همه آن ها نیاز داریم. در دو بازی بعدی تا حد امکان از تمامی بازیکنان خود استفاده می کنم و علت این کار فقط به دلیل بازی با گلادباخ نیست.
لیورپول تحت هدایت یورگن کلوپ در فصل جاری نتایج خوبی کسب نکرده است و اکنون در جایگاه ششم قرار دارد. از گواردیولا درباره شرایط فعلی کلوپ سوال شد و او پاسخ داد:

با او همدردی می کنم. آنچه که او در دنیای فوتبال خلق کرده فوق العاده است. طی سال های گذشته، بارها گفته ام که او فوتبال را برای همه تماشاگران جذاب می کند و در این مورد هیچگونه شکی وجود ندارد. همه ما (سرمربیان) دوران خوب و بدی را داریم. هیچ سرمربی‌ای نمی تواند هر فصل از عنوان قهرمانی خود دفاع کند و چنین چیزی خسته کننده خواهد بود. گاهی اوقات شما باید ببازید و گاهی اوقات این (باختن) خیلی خوب است تا میزان سختی و دشواری آن را درک کنید. هنگامی که مقطع دشواری را پشت سر گذاشته و مجددا در بازی ها برنده می شوید، اعتبار بیشتری کسب می کنید. 
از گواردیولا راجع به پیشرفت چشمگیر جان استونز در فصل جاری سوال شد و او پاسخ داد:

این مسئله کاملا به او بستگی دارد. استونز به زندگی خود سر و سامان داد و بسیار حرفه‌ای رفتار کرد. او شرایط را خودش تغییر داد و برای تغییر شرایط یک بازیکن، سرمربیان نمی توانند کاری کنند.
از گواردیولا سوال شد که آیا با توجه به مدافعانی که در اختیار دارد، برای چینش خط دفاعی خود سردرد نمی گیرد و او پاسخ داد:

همیشه برای انتخاب بهترین ترکیب ممکن سردرد می گیرم. این موضوع فقط به چینش خط دفاعی مربوط نمی شود اما نمی توان انکار کرد که کار سخت تری برای چینش خط دفاعی (نسبت به باقی خطوط) داریم. در دو بازی اخیر، لاپورته عملکرد بسیار درخشانی داشته است استونز و دیاز نیز تاکنون عملکرد بسیار خوبی داشته اند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.