جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

مظفری: تعداد زیاد داوران لیگ برتر اوضاع را وخیم تر کرده است

مظفری: تعداد زیاد داوران لیگ برتر اوضاع را وخیم تر کرده است

کارشناس داوری فوتبال ایران معتقد است افزایش تعداد داوران در لیگ برتر اوضاع فوتبال را وخیم‌تر کرده است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از تسنیم، مظفری در ابتدا اظهار داشت:

نیم‌فصل همانطوری ادامه پیدا کرده که فصل‌های پیش تمام شده بود و تغییری در روند داوری‌ها ایجاد نشده است. با وجود تعداد زیاد داورانی که در این فصل به لیگ برتر اضافه شدند، اوضاع اما وخیم‌تر شد. قطعاً‌ افزایش تعداد داوران لیگ اوضاع داوری را بدتر کرده است.
وی اشاره کرد:

نمی‌توان به یک باره 50 داور 100 کمک داور در لیگ برتر قضاوت کنند. این موضوع در هیچ جای دنیا مرسوم نیست. فقط داوران خاص باید در لیگ برتر قضاوت کنند و اگر قرار باشد هر داوری در لیگ برتر باشد، دیگر کسی در لیگ‌های پایین‌تر قضاوت نمی‌کند. اسم لیگ برتر مشخص است و فقط داوران برتر باید در این لیگ قضاوت کنند.
این کارشناس داوری درباره اینکه چرا کمیته داوران تصمیم بر افزایش تعداد داوران در لیگ برتر گرفت، تصریح کرد:

تنها دلیل آن فقط می‌تواند بحث انتخابات و رای گرفتن باشد، وگرنه چه دلیلی دارد به یکباره کمیته داوران به فکر جوانگرایی- آن‌هم به این شکل- بیفتد؟ سفر‌های پرتعداد از سوی آقایان در استان‌های مختلف نیز برای همین موضوع بود.
مظفری درباره رد صلاحیت شدن فریدون اصفهانیان، برای انتخابات فدراسیون فوتبال،خاطرنشان کرد:

امیدوارم هرچه زودتر کسی از داوران به فدراسیون‌ بیاید که با قدرت کار را  دست بگیرد و تحولات خوبی رقم بخورد. الان بالای 80 درصد از سیاست‌های  به کار گرفته شده در داوری، ناکارآمد بوده است.
وی اضافه کرد:

  کجای دنیا  وجود داور پشت دروازه را مدام تغییر می‌دهند؟ همه چیز در داوری مثل بازی قایم باشک شده است. اگر حضور داوران پشت دروازه جواب داده بود، چرا همان موقع ادامه ندادید و اگر حضور آنها جواب نداده  بود چرا دوباره آنها را به مسابقات برگرداندید؟
مظفری که سال‌ها سابقه داوری در فوتبال را داشته، درباره اهمیت وجود سیستم کمک داور ویدیویی (VAR)، تصریح کرد:

برای راه انداختن این سیستم  به زیرساخت و ساختار نیاز داریم که متاسفانه در فوتبال ما وجود ندارد. درباره VAR باید خیلی راحت صحبت کنیم، ما هنوز در خیلی از شهر‌ها دوربین کافی نداریم، چه برسد به اینکه بخواهیم تجهیزات لازم این سیستم را فراهم کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.