سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰

می خواهم مجددا قهرمان شوم نه این که از عنوان قهرمانی دفاع کنم

هانسی فلیک: منچسترسیتی و پاری سن ژرمن مدعی قهرمانی لیگ قهرمانان هستند

هانسی فلیک: منچسترسیتی و پاری سن ژرمن مدعی قهرمانی لیگ قهرمانان هستند

سایت فرانس فوتبال گفتگوی مفصلی با هانسی فلیک، مربی بایرن انجام داده است و با این مربی در مورد روزهای حضورش در بایرن، مربیان مورد علاقه، دفاع از عنوان قهرمانی، سایر مدعیان و مسائل مختلف دیگری صحبت کرده است.

ایران ورزشی/هانسی فلیک مربی تیم بایرن مونیخ گفتگویی با فرانس فوتبال انجام داده است که بخش هایی از آن را می خوانید:

در مورد رویکردش هنگام قبول هدایت بایرن
وقتی هدایت بایرن را قبول کردم، برایم مهم بود که بازیکنان حس کنند به آنها اطمینان دارم و خودشان هم به توانایی هایشان ایمان داشته باشند. (در مقایسه با دوران نیکو کواچ) تغییرات زیادی در تیم ایجاد نکردم. به همراه کادر فنی ام تنها تغییراتی کوچک ایجاد کردیم.
در مورد تغییرات ایجاد شده 
فشرده تر بازی کردیم و در حمله به سمت دروازه حریف ریسک بیشتری کردیم. دوباره بر بازی ها مسلط شدیم. همه چیز از بازی مقابل المپیاکوس شروع شد اما تغییرات اصلی بعد از بازی با دورتموند بود. می توان این بازی را نقطه عطف تیم نامید. 
در مورد این که تسلط بایرن بر سایر تیم ها به ضرر بوندس لیگا است
اتفاقا فکر میک نم بوندس لیگا به تازگی شرایط خیلی بهتری پیدا کرده است. ولفسبورگ و فرانکفورت تبدیل به تیم های باکیفیتی شده اند. لورکوزن و لایپزیش هم توانایی بالایی دارند. ضمن این که نباید دورتموند و گلادباخ را نیز فراموش کرد.  معتقدم فوتبال جذاب و چشم نوازی در بوندس لیگا بازی می شود و صادقانه می گویم هیچ ترسی از تیمی دیگر از لیگ کشور دیگر نداریم.
در مورد قهرمانی های ادامه دار بایرن مونیخ
بازیکنانم دوست دارند هر فصل قهرمان بوندس لیگا شوند و تا هر وقت که ممکن است به روند باورنکردنی که دارند ادامه دهند و تاریخ سازی کنند.
در مورد سران باشگاه
اکثر سران بایرن دوران فوق العاده ای در دوران فوتبال داشته اند و نه تنها در بالاترین سطح بازی کرده اند بلکه تاریخ باشگاه را شکل داده اند. همه آنها می دانند چطور در شرایط سخت خونسرد باشند و کاری کنند که همه از مسیری واحد پیروی کنند. این همان چیزی است که بایرن را تعریف می کند.
در مورد تاکتیک هایش
  اصرار زیادی دارم که بازیکنان هجومی به عقب برگردند و در دفاع به سایرین کمک کنند. همچنین بازیکنان دفاعی نیز هر وقت توانستند باید جلو بروند. هر کس باید به وظیفه خودش عمل کند. تنها در صورتی می توانیم موفق شویم که مانند یک تیم عمل کنیم.
در مورد کومان
کینگزلی در فرمی باورنکردنی است، خوشحالم که می بینم گل می زند یا پاس گل می دهد. او بدون شک یکی از بهترین بازیکنان در پست خودش است و بدون توپ هم تلاش زیادی برای تیم می کند. کومان در حال تبدیل شدن به بازیکنی کامل است اما هنوز هم می تواند بیشتر پیشرفت کند.
در مورد مربیانی که الهام بخش او بودند
مربیان زیادی در فوتبال هلند را دنبال و ستایش می کنم. فوپه د هان، یوهان کرایوف و لوئیس فن خال. ضمن این که تمرینات آرسن ونگر در آرسنال را نیز دنبال می کردم. همیشه از فلسفه ونگر به خصوص در مورد حمله لذت می بردم.  آرسن همیشه برای صحبت با همکاران جوان ترش در دسترس بود. زمانی که با بازیکنانی نظیر دنیس برگکمپ، تیری هانری، پاتریک ویرا و روبرت پیرس بازی می کرد، سبک تیمش را دوست داشتم. آنها فوتبال واقعا جذابی ارائه می دادند. ونگر را واقعا ستایش می کنم.
در مورد این که کدام یک از مربیان کنونی را دوست دارد
پپ گواردیولا در 10، 15 سال اخیر تاثیرش را بر فوتبال گذاشته است. ضمن این که در روش خود نیز تغییراتی ایجاد کرده است. باید به ژوزه مورینیو نیز اشاره کرد که توانسته در کشورهای مختلف به عناوین قهرمانی زیادی برسد و این کار اصلا آسان نیست.
در مورد دفاع از عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان
از نظر من لفظ دفاع از قهرمانی بار منفی دارد. می خواهم قهرمان شوم نه این که از چیزی دفاع کنم. قهرمانی ما در لیگ قهرمانان سال گذشته دیگر به تاریخ پیوسته است. به همین خاطر دیگر جامی نداریم که بخواهیم از آن دفاع کنیم. دوباره از نقطه صفر شروع کردیم و همه کار می کنیم تا دوباره پیش برویم. بردن عامل انگیزه بخش ماست. 
در مورد مدعیان قهرمانی این فصل لیگ قهرمانان
  منچسترسیتی در چند هفته اخیر در فرم فوق العاده ای بوده است. تیم آنها فوتبال خوبی ارائه می کند که باید به آن احترام گذاشت و از آن تعریف کرد. پاری سن ژرمن نیز مدعی است. آنها با وجود نیمار و ام باپه توانایی خط تهاجمی خوبی دارند. تیم سویا و کاری که جولین لوپتگی انجام داده است را نیز ستایش می کنم. هر وقت بتوانم بازی های سویا را تماشا می کنم. تیم آنها می تواند تا مراحل پایانی لیگ قهرمانان پیش بیاید.
در مورد چلسی و توخل
چلسی هم از نظر کیفیت و هم از نظر تعداد بازیکن ظرفیت فوق العاده است دارد. تیم آنها با وجود استعدادهای زیاد، بسیار جوان است و می توانند تا مراحل پایانی لیگ قهرمانان امسال پیش بیاید. توماس در پاری سن ژرمن تجربه زیادی به دست آورده که این موضوع به سود چلسی خواهد بود. توخل برای چالش پیش رویش آماده است.
در مورد فینال رویایی لیگ قهرمانان
بر عکس جام جهانی، با پایان هر مرحله دوباره قرعه کشی انجام می شود. به همین فکر کردن به فینال کار سختی است. در یک چهارم نهایی و همچنین نیمه نهایی معمولا مسابقاتی انجام می شود که حکم فینال زودرس را دارد. بازی بایرن و بارسلونا سال گذشته همین طور بود. آرزوی خاصی ندارم و از تقابل با هر رقیب در مراحل مختلف لذت می بریم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.