سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

فهمیدند نباید با پرسپولیس در بیفتند

داود فنایی: لک دلم را قرص کرد

داود فنایی: لک دلم را قرص کرد

متأسفانه از داخل ایران هم خیلی‌ها علیه پرسپولیس بودند اما دست خدا بالای سر تیم ما بود و انرژی مثبت هواداران باعث شد این توطئه‌ها خنثی شوند. در کل معتقدم این اتفاقات رخ داد تا خیلی‌‌ها بدانند نمی‌توانند و نباید با پرسپولیس در بیفتند.

با داود فنایی، از انتقادها تا صعود به فینال

امیر اسدی / عملکرد داود فنایی به عنوان مربی دروازه‌بان‌های پرسپولیس را با درخشش حامد لک درون دروازه این تیم باید سنجید. فنایی که در سایپا، ذوب‌آهن، پیکان و شهر خودرو سابقه کار دارد، در دوران موفق مربیگری‌اش دروازه‌بان‌هایی نظیر محمدباقر صادقی، محمدرضا اخباری، محمدرشید مظاهری و پیام نیازمند را به تیم ملی تحویل داده و البته مهدی رحمتی را در مشهد به اوج بازگردانده. او در گفت و گو با ایران ورزشی از صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا صحبت می‌کند، از انتقادهای بی‌موردی که قبل از برگزاری بازی‌ها انجام شد، می‌گوید و البته درخشش حامد لک که توانست یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس در این رقابت‌ها باشد. گزیده صحبت‌های فنایی پیش رویتان است:

_  بابت خریدهای جدید تحت فشار بودیم و اصلاً درست نبود این هجمه علیه کادرفنی ایجاد شود اما وارد مسابقات که شدیم همه نتایج را دیدند و به تصمیم ما صحه گذاشتند. بازیکنانی که خریدیم با قیمت مناسب جذب پرسپولیس شدند. اگر قراردادها را ببینید، بسیار معقول هستند و البته آپشن خاصی هم ندارند. ضمن اینکه خیلی از بازیکنان جدید عاشق پرسپولیس هستند و خوب است کسی که می‌آید جان، دل و تمام انرژی‌اش را برای موفقیت تیم بگذارد. 

_ حامد لک دروازه‌بان توانمندی بود و سال‌ها تجربه داشت. او در زمان مربیگری کارلوس کی‌روش اغلب در لیست حضور داشت و جزو چهار دروازه‌بان منتخب این مربی پرتغالی بود. از طرفی آن شور و اشتیاق و انگیزه‌ای که داشت باعث شد تا ته دلم به او قرص شود. همین دلایل سبب شد تا لک را بیاوریم و البته امیدوار بودیم که او کار را در بیاورد و موفق شود. البته او نشان داد که می‌توانیم روی توانایی‌هایش حساب ویژه‌ای باز کنیم.

_  انتقادهایی وجود داشت اما ما در تمام این سال‌ها که مربیگری می‌کنیم، با تحقیقات کامل بازیکن می‌خریم. برخی می‌آیند و نظر می‌دهند اما باید صاحب‌نظر باشند و بتوانند شرایط را تحلیل کنند. متأسفانه در این بین یکسری افراد هم از مسیرهای مختلف خط گرفتند تا از ما انتقاد کنند اما معتقدم که با این نتایج جواب آنها را هم دادیم. هواداران هم باید به ما اعتماد کنند و بدانند که بهترین بازیکنان را با انواع و اقسام تحلیل‌ها و تحقیق‌ها به پرسپولیس می‌آوریم تا به ما در تورنمنت‌های مختلف کمک کنند. فکر می‌کنم با کارنامه و نتایجی که کسب کردیم، جواب این انتقادها را هم دادیم.

_  فکر می‌کنم بازیکنان تیم ملی از قبل ثبت نام یا رجیستر شده بودند و شاید به همین دلیل نام حامد لک در لیست وجود نداشت. حامد فعلاً جا برای پیشرفت بیشتر دارد و باید تلاش کند تا به پیراهن تیم ملی برسد. او در برخی آیتم‌ها و بخش‌ها باید بیشتر کار کند و به مهارت برسد. ضمن اینکه پرسپولیس خودش جایگاه ملی دارد اما امیدواریم او بتواند بار دیگر طعم حضور در اردو را بچشد.

_  رادو با پرسپولیس قرارداد دارد و باید همینجا بماند.  ضمن اینکه من از فسخ قرارداد او خبر ندارم. رادوشویچ با باشگاه قرارداد دارد و باید تمرکز بگذارد تا کارش را به بهترین شکل ممکن انجام بدهد.

_  ما علاوه بر اینکه باید با حریفان آسیایی بازی می‌کردیم و آنها را شکست می‌دادیم، باید با رقبای داخلی هم می‌جنگیدیم. در نهایت هم دیدید که روسیاهی به زغال ماند و و آنها موفق نشدند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند. متأسفانه از داخل ایران هم خیلی‌ها علیه پرسپولیس بودند اما دست خدا بالای سر تیم ما بود و انرژی مثبت هواداران باعث شد این توطئه‌ها خنثی شوند. در کل معتقدم این اتفاقات رخ داد تا خیلی‌‌ها بدانند نمی‌توانند و نباید با پرسپولیس در بیفتند.

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.