سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

چمنیان: اگر شجاعی سرمربی تراکتور بماند، من هم می‌ مانم

چمنیان: اگر شجاعی سرمربی تراکتور بماند، من هم می‌ مانم

عباس چمنیان، مربی تراکتور درباره شرایط تیم تراکتور در پایان نیم‌فصل نخست لیگ برتر و صحبت‌های علیرضا رحیمی معاون ورزشی تراکتور در مورد اینکه در صورت ادامه حضور شجاعی به‌عنوان سرمربی یک مربی جدید به تراکتور اضافه خواهد شد، توضیحاتی داد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از تسنیم، چمنیان اظهار داشت:

ما هنوز آقای رحیمی را ندیدیم و از دیدگاه او اطلاع ندارم. طی صحبتی که من با شجاعی داشتم قرار بود او تا پایان نیم‌فصل اول هدایت تیم را بر عهده داشته باشد و برای نیم‌فصل دوم باشگاه و شجاعی تصمیم‌گیری کنند. شجاعی هم برای ادامه کار خود در باشگاه یک‌سری شروط دارد که باید آن‌ها عملی شود. قلباً هم او دوست ندارد مربیگری کند اما از آنجایی که بعد از رفتن منصوریان مسئولیت بر عهده شجاعی افتاد، او هم دغدغه این تیم را دارد. شجاعی هنوز تصمیم‌ نهایی را نگرفته است.
وی ادامه داد:

بعد از رفتن منصوریان خود من هم نمی‌خواستم کنار تیم باشم اما در جلسه سه ساعته‌ای که شجاعی با من داشت، درخواست کرد تا دو بازی و تا انتخاب سرمربی کنار تیم باشیم. بعد هم این روال تا نیم‌فصل ادامه پیدا کرد. الآن هم من به شجاعی گفتم تابع تصمیم او هستیم، اگر شرایط مهیا باشد و شجاعی بالای سر تیم بماند، ما هم در تراکتور هستیم. اگر هم نه، طبیعی است باشگاه بخواهد تصمیمی بگیرد که در نیم‌فصل دوم و لیگ قهرمانان آسیا تراکتور موفق شود.
مربی تراکتور در ادامه در خصوص اینکه گفته می‌شود شجاعی به بازیکنان این تیم اعلام کرده است دیگر به‌عنوان سرمربی در تیم فعالیت نخواهد کرد، تصریح کرد:

من در تمرین روز گذشته نبودم و شب گذشته به تبریز رسیدم، ولی چیزی که می‌دانم بارها شجاعی در جلسه با بازیکنان گفته بود حضورش در سمت سرمربیگری دائمی نیست و فقط به خاطر احساس مسئولیت هدایت تیم را بر عهده گرفت. علیرغم تمام فراز و نشیب‌ها هم تیم تا به اینجا پیش آمده و طبیعتاً برای ادامه کار نیز باید دو طرف بنشینند و صحبت کنند
«رحیمی در صحبت‌های خود از شما تشکر کرده و به نظر می‌رسید منظورش قطع همکاری باشگاه با شماست». چمنیان در واکنش به طرح این موضوع، گفت:

هیچ صحبتی با من نشده است. من از سال 83 به بعد هیچ‌وقت دستیار نبودم و همیشه سرمربی بودم، اگر امسال هم بعد از رفتن منصوریان پذیرفتن به عنوان مربی در تیم کار کنم، به خاطر درخواست مسعود شجاعی بود. تا الان با رحیمی صحبت نکردم و نمی‌دانم دیدگاه او چیست اما از صحبت‌های او برداشت‌های مختلفی می‌شود، داشت. همانطور که گفتم اگر شجاعی بماند و ما حضور داشته باشیم که کارمان را می‌‌کنیم، در غیر اینصورت هم مدیران باشگاه تراکتور این اختیار را دارند که برای آینده تیم بهترین تصمیم را بگیرند. به نظرم باید تمام این رفت و آمدها به موفقیت تراکتور ختم شود چون این تیم هواداران زیادی دارد.
وی در واکنش به این پرسش که اسامی مطرح شده در خصوص بازیکنان مدنظر تراکتور با نظر چه کسی مطرح شده است؟ گفت:

من مطمئنم بخشی از این اسامی که مطرح می‌شود دیدگاه کادرفنی و شجاعی نیست. هیچ لیست خروجی هم داده نشده است، چون قرار بود لیست بازیکنان ورودی و خروجی هماهنگ با هم باشد. همواره در کادرفنی این ایده مطرح بود که لیست ورودی و خروجی با هم هماهنگ باشد. حالا برخی از بازیکنان شاید خودشان درخواست جدایی داده باشند، اما میلاد فخرالدینی بازیکن توانمندی است و جزو بازیکنان موثر ما در نیم‌فصل اول بود. امروز هم این بازیکنان سر تمرین بودند.
مربی تراکتور در مورد اینکه آیا شجاعی لیست بازیکنان مدنظر خود را به باشگاه داده است یا خیر؟ بیان کرد:

بله لیست بازیکنانی که مدنظر بودند را شجاعی به مسئولان باشگاه گفته است و می‌دانم این لیست خیلی شلوغ نیست. قرار بود با وسواس نفرات جدید انتخاب شوند تا تیم هم خیلی تغییر نکند، چون در اینصورت دوباره تیم نیاز به هماهنگی دارد و زمانی برای این کار نیست. دیدگاه شجاعی هم این بود تعدادی بازیکن محدود گرفته شود تا نقاط ضعف برطرف شود. من از مسائل دیگر اطلاع ندارم اما امیدوارم هر اتفاقی می‌افتد به نفع تراکتور باشد، چون از دست دادن برخی از بازیکنان می‌تواند در نیم‌فصل دوم برای این تیم یک مشکل بزرگ باشد. مخصوصاً اگر قرار باشد شجاعی ادامه دهد، باید برنامه مدنظر او توسط باشگاه پیگیری شود. در صورتی هم که مربی جدید بیاید باید او در این باره نظر بدهد.
چمنیان در مورد ارزیابی‌اش از عملکرد تراکتور در نیم‌فصل اول توضیح داد:

به هر حال در پنج هفته ابتدایی و زمان حضور منصوریان، تیم به زمان نیاز داشت تا به هماهنگی برسد. شاید اگر خود منصوریان هم می‌ماند می‌توانست روند خوبی داشته باشد. بعد از رفتن منصوریان هم ما با شجاعی پروسه او را دنبال کردیم و خیلی برنامه تیم را دگرگون نکردیم. شاید یکی، دو تغییر در شیوه بازی داشتیم و به جز این در ترکیب و باقی مسائل نظرات شجاعی و منصوریان یکی بود. چیزی که به چشم آمد این بود که ما در بازی‌های خانگی نتوانستیم نتایج خوبی کسب کنیم. این هم نشان‌گر خلع حضور تماشاگران بود. هرچند در بازی‌های خارج از خانه این نتایج جبران شد ولی به نظرم در نیم‌فصل دوم باید استراتژی خوبی برای بازی‌های خانگی در نظر گرفته شود تا تیم موفق شود. در مجموع با توجه به فاصله نزدیکی که تیم‌ها دارند، مشخص شد همه تیم‌ها دچار نوسان بودند و به جز سپاهان که کمی به ثبات رسیده بود، مابقی تیم‌ها نوسان داشتند. همانطور که از استقلال هم با وجود اینکه چند هفته صدر جدول بود، انتقاداتی وجود داشت. پس عدم رضایت از کیفیت تیم‌ها و نوسان تیم‌ها مشکل عمومی بین همه تیم‌ها است که باید برای آن چاره‌ای اندیشیده شود. به هر حال قطعاً ما در نیم‌فصل دوم شاهد رقابت‌های بهتری خواهیم بود، چون تیم‌ها هماهنگ‌تر شدند و می‌توانند نقاط ضعف خود را تقویت کنند. من خیلی امیدوارم تراکتور هم در نیم‌فصل دوم عملکرد بهتر و با ثبات‌تری داشته باشد و بتواند انتظارات هواداران را برآورده کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.