پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

توماس توخل: شاید از روی خوش شانسی است که هم من و هم ورنر آلمانی هستیم

توماس توخل: شاید از روی خوش شانسی است که هم من و هم ورنر آلمانی هستیم

توماس توخل از اوضاع چلسی قبل از دیدار با ساوتهمپتون گفته است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فوتبال لندن، تیم های ساوتهمپتون و چلسی در چارچوب هفته بیست و پنجم لیگ برتر انگلیس، فردا (شنبه) و از ساعت 16:00 به وقت تهران مقابل هم قرار می گیرند. توماس توخل، سرمربی چلسی در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و از شرایط تیمش گفت:

مصدومیت ها
خیلی خوشحالیم که تامی آبراهام احساس بسیار خوبی دارد. او برای تمرین امروز آماده است و اگر اوضاع به خوبی پیش برود، در ترکیب هم قرار خواهد گرفت. تیاگو سیلوا نمی تواند ما را همراهی کند. پولیشیچ هم از ناحیه ماهیچه ساق پا مشکل دارد، البته که زیاد مشکلش جدی نیست و احساس خوبی دارد. کریستین کمی درد داشت و وضعیتش معلوم نیست.
رقابت کپا و مندی
کپا اخیرا دو کلین شیت تجربه کرده و این بهترین اتفاقی است که می تواند برای بهبود اعتماد به نفس یک دروازه بان رخ دهد. اینکه دروازه بانان مان کنار هم قدرتمند باشند، بسیار مهم است. با وجود رقابتی که ادوارد و کپا با هم دارند، بین آنها رابطه صمیمانه ای می بینم. این دو تیمی هستند درون یک تیم و لازم است جفت شان آماده بازی باشند چون بازی های پیش روی مان بسیار سطح بالا و به فاصله 4-3 روز از هم برگزار می شوند. کپا جای مندی را بگیرد؟ نمی دانم. چیزی تغییر نکرده. ادوارد شماره یک تیم ماست و شایستگی جایگاهش را هم دارد. دروازه پست حساسی است و شما باید در مورد آن رک و شفاف باشید و نمی توانید چیزی را پنهان کنید، چه در کنفرانس مطبوعاتی و چه در رختکن. اما خب همانطور که گفته ام ما در تیم به سه دروازه بان آماده نیاز داریم.
صحبت های هازن هوتل در مورد ورنر
حرف های او را نشنیده ام، هر کسی حق دارد نظر خودش را داشته باشد. شروع تیمو زیر نظر لمپارد عالی بود و من مشکلی در بازی او نمی دیدم. تغییر باشگاه باعث می شود محیط پیرامون یک بازیکن به کل تغییر کند، فرهنگ و لیگی متفاوت، کمی زمان می برد تا بازیکن به شرایط عادت کند. از دید من اعتماد به نفس تیمو روز به روز در حال افزایش است. از نگاه من گلی که به ثمر رساند هم حاصل همین زحماتش بود. شاید از خوش شانسی است که هر دو اهل آلمانیم و او به همین دلیل احساس مطمئن تری نسبت به قبل دارد.
در انگلستان چه چیزی آموخته اید؟
اخلاق کاری فوق العاده ای از سوی بازیکنان در اینجا مشاهده کرده ام، آنها مشتاق و تشنه پیشرفت هستند. تمایلی که برای رقابت به صورت تیمی دارند بسیار مهم است. اگر زمانی کمتری نسبت به قبل (قرنطینه) در اختیار داریم، عوضش در کنفرانس های ویدیویی خودمان را برای بازی آماده می کنیم. چالش کنونی ما این است که برای بازی فردا آماده شویم و پس از آن به فکر بازی با لیورپول، منچستریونایتد و البته لیگ قهرمانان باشیم. هر روز چیزهای بیشتری در مودر تیمم یاد می گیرم و مهم نیست که مقابل چه حریفی باشد چون به همه شان احترام می گذاریم. در طول مسابقه، حریف مان برای ما سخت ترین حریف ممکن است. دلیلش هم به ذات فوتبال برمی گردد.  به بازیکنانم اعتماد دارم؟ 100 درصد. دلیلی نمی بینم که اینگونه نباشد. اعتمادی که اکنون در تیم وچود دارد به خاطر نتایج نیست، بلکه به خاطر درک متقابل درون تیم است، همان رفتاری که هر روز در کوبهام (کمپ تمرینی چلسی) شاهدش هستیم.
کمبود دقایق بازی حکیم زیاش
در واقع تقصیر من است، نه حکیم. همیشه مجبورم تصمیمات سختی در خصوص ترکیب اتخاذ کنم و کار آسانی نیست، البته که دردسر شیرینی است. تصمیماتی که به آنها اشاره کردم باعث شده اند تا حکیم با مشکل مواجه شود. مسئولیت اینکه او نمی تواند بهترین نمایش های خودش را با اجرا بگذارد بر عهده من است. زمانی که به برنامه بازی های پیش رو نگاه می کندم، مطمئن می شوم که عملا به همه بازیکنان مان نیاز داریم. او دیروز جلسه تمرینی خوبی داشت و نشان داد آماده است. این مسائل در باشگاهی با ترکیب فوق العاده ای چون چلسی پیش می آِید، آن هم یک ترکیب پیروز. گاهی اوقات مجبورید صبر کنید و زیاش تنها بازیکنی نیست که از این تصمیمات لازم برای ترکیب رنج می کشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.