شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

هجوم ویروس به اردوی استقلال

۴ بازیکن سرماخورده بعد از 3 مربی کرونایی

۴ بازیکن سرماخورده بعد از 3 مربی کرونایی
مهدیه دریابیگی
مهدیه دریابیگی روزنامه‌نگار

یک باخت کافی بود تا پوسته ظاهری تیم استقلال کنار برود و همه از جمله هواداران متوجه شوند درون تیم چه می‌گذرد. آنقدر تیم استقلال بعد از باخت به تیم سپاهان متلاشی شد که انگار این تیم به دسته پایین‌تر سقوط کرده است.

ایران ورزشی: یک باخت کافی بود تا پوسته ظاهری تیم استقلال کنار برود و همه از جمله هواداران متوجه شوند درون تیم چه می‌گذرد. آنقدر تیم استقلال بعد از باخت به تیم سپاهان متلاشی شد که انگار این تیم به دسته پایین‌تر سقوط کرده است.

نکته اینجا است که شکاف عمیقی بین کادرفنی و بازیکنان ایجاد شده تا حدی که باید برای آینده تیم استقلال ترسید! این همه اختلاف در نیم‌فصل همان اتفاق ناخوشایندی است که سناریوی تکراری استقلال در فصول گذشته هم بوده است. غیبت چندین و چند روزه مهدی قایدی در تمرین خودش بیانگر همین موضوع است اما از اردوی استقلال خبرهای خوشی نمی‌رسد. چهار بازیکن استقلال (مهدی قایدی، سیاوش یزدانی، رشید مظاهری و عارف غلامی) گفته می‌شود به شدت سرما خورده‌اند و حتی مشکوک به گرفتن ویروس کرونا هستند.

پیش از این هم سه مربی استقلال کرونا گرفته بودند. البته برخی روایت‌ها هم غیبت این بازیکنان را مرتبط با اختلافات آنها با کادر فنی و باشگاه می‌داند. استقلال روزهای خوشی را سپری نمی‌کند و هجوم حواشی به اردوی این تیم می‌تواند مثل آفت برای استقلال کشنده باشد. اینکه چند بازیکن بزرگ این تیم دلشان با سرمربی نیست و دلشان نمی‌خواهد فکری به کارش ادامه دهد این بدترین حالتی است که استقلال با آن سر و کار دارد. هرساله درست در همین مقطع یک مشکل اساسی ترمز استقلال را در لیگ می‌کشد به نحوی که با از دست دادن امتیازات حیاتی از صدر جدول فاصله می‌گیرد و بعد هر چه تلاش می‌کند دیگر نمی‌تواند جبران مافات کند. حالا اما داستان برای استقلال طور دیگری نوشته شده است. در آستانه نیم‌فصل دوم و در حالی ‌که هر امتیاز بازی می‌تواند استقلال را یک قدم به سکوی قهرمانی نزدیک کند، این تیم حواشی زیادی را دور و اطراف خود تحمل می‌کند اما تازه‌ترین خبر این است که چهار بازیکن این تیم به دلیل سرماخوردگی که شاید هم کرونا باشد!

در کنار تیم نیستند. از طرفی بحث جدایی و پیشنهادات داخلی و خارجی بازیکنان کلیدی تیم هم به مشکلات استقلال اضافه کرده است. از ابتدای فصل تاکنون فکری مورد انتقاد قرار گرفته حتی وقتی که با تیم استقلال در صدر جدول قرار داشت! حالا هم بحث اولتیماتوم او بر سر زبان‌ها افتاده است. استقلال طی فصول گذشته و حتی فصل جاری نشان داده استاد خودزنی است و فقط بهانه‌های خودزنی فرق می‌کند. سه‌شنبه هفته آینده استقلال در نخستین بازی دور برگشت خود باید به مصاف مس رفسنجان برود ولی اوضاع این تیم به هم ریخته است و تمرینات درست و حسابی برای بازی با مس انجام نداده است.

استقلال اگر نتواند حواشی را در تیم کنترل کند در نهایت باید مثل فصول گذشته خودش را از قهرمانی دور بداند. این روزها هواداران استقلال نگران این تیم هستند و نگرانی آنها کاملاً بحق است. باید دید طی روزهای آتی مشکلاتی که استقلال را احاطه کرده تمام می‌شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.