سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

5 نکته از پیروزی 5تایی پرسپولیس مقابل گل‌گهر

سنگین‌ترین شکست تاریخ ژنرال!

سنگین‌ترین شکست تاریخ ژنرال!

 1- امیر قلعه‌نویی تا پیش از این در دوران نزدیک به ۲۰ ساله مربیگری خود در جام‌ها و رقابت‌های مختلف ۲ مرتبه با شکست با اختلاف ۴ گل زمین بازی را ترک کرده بود. بار نخست در زمان مربیگری در تیم ملی در سال ۸۶ در بازی دوستانه در مکزیک برابر تیم ملی این کشور با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب شد. بار دوم در هفته چهاردهم لیگ هفدهم بود که پرسپولیس برانکو در ورزشگاه آزادی، ذوب‌آهن قلعه‌نویی را با ۴ گل در هم کوبید تا با این نتیجه مثل این فصل صدرنشینی‌اش در نیم فصل اول با برد پرگل برابر ژنرال قطعی شود.

2- قلعه‌نویی که تا پیش از این ۵ بار برابر پرسپولیس بازنده از زمین خارج شده بود، تمام شکست‌هایش را برابر این تیم در تهران تجربه کرده بود و خارج از تهران باختی مقابل نام این سرمربی درج نشده بود. اولین شکست خارج از تهران قلعه‌نویی مقابل پرسپولیس سنگین‌ترین باخت دوران مربیگری این مربی نیز به شمار می‌آید و در روزی که قلعه‌نویی به دلیل محرومیت حق نشستن روی نیمکت را نداشت، با نتیجه ۵ بر صفر تن به شکست داد.

3- سرخ‌پوشان تهرانی بعد از پیروزی 5-0 روز گذشته، تعداد گل‌های زده شده لیگ تا پایان نیم‌فصل اول را به عدد ۲۴۲ رساندند. این تعداد گل در کنار ۱۲۰ بازی برگزار شده، میانگین 01/ 2 گل زده شده در هر دیدار را به ما ارائه می‌دهد. این یعنی برای اولین بار در لیگ بیستم، میانگین گل زده به عدد ۲ رسید و از آن عبور کرد.

 4- پنج گلِ پرسپولیس، باعث شد تا تعداد گل‌های به ثمر رسیده در هفته دهم به عدد ۲۴ برسد که این یک رکورد در این فصل است. پیش از این هفته هشتم شاهد به ثمر رسیدن ۲۰ گل بود ولی حالا هفته دهم با این پنج گل، سبقت گرفت. این اولین پیروزی پنج بر صفر این فصل بود که رقم خورد. حالا سرخ‌پوشان تهرانی صاحب مقتدرانه‌ترین برد نیم‌فصل اول لیگ برتر هستند و گل‌گهر متحمل سنگین‌ترین شکست نیمه‌ نخست مسابقات این فصل شد.

 5- به‌دست آوردن دومین خط حمله لیگ برای تیمی که در بسیاری از بازی‌ها اصلاً مهاجم نداشته از آن اتفاق‌های جالب است که در این بازی رقم خورد. پرسپولیس که پیش از این بازی با 16 گل زده بعد از سپاهان و گل‌گهر و استقلال و همراه با فولاد در رده چهارم قرار داشت، حالا با 4 گل اختلاف بعد از سپاهان دوم است. تیمی که در این نیم‌ فصل بیش از هر چیز بردهای یک گله‌اش جلب توجه کرده بود و لقب بناپارت لیگ را به یحیی اختصاص داده بود با 21 گل زده فقط سپاهان را هجومی‌تر از خودش می‌بیند. قاطعانه‌ترین برد نیم‌فصل پایانی شیرین برای یک نیم‌فصل سخت و حتی تلخ بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.