پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

توماس توخل: تعویض هادسون اودوی؟ شاید عادلانه نبود اما انرژی لازم را از بازی او دریافت نکردم

توماس توخل: تعویض هادسون اودوی؟ شاید عادلانه نبود اما انرژی لازم را از بازی او دریافت نکردم

توماس توخل، سرمربی چلسی پس از تساوی تیمش مقابل ساوتهمپتون پس از 5 پیروزی متوالی، در کنفرانس مطبوعاتی حضور پیدا کرد و در مورد این دیدار و تصمیماتش از جمله تعویض عجیب هادسون اودوی، صحبت کرد

به گزارش ایران ورزشی، توماس توخل در این کنفرانس گفت:

در تمام زمین خوب بودیم اما در محوطه جریمه حریف نه. تصمیم گیری و عزم و اراده تیم برای ایجاد موقعیت در بازی امروز به اندازه کافی خوب نبود.
تعویض هادسون اودوی؟ مصدومیتی در کار نیست. در دیدارهایی که ایجاد موقعیت کار سختی است، باید روی پرس کردن حریف از همان خط دفاعی حساب باز کرد تا شاید بتوانیم حریف را مجبور به اشتباه کرده و یک موقعیت آسان و خوب را کسب کنیم. برای چنین چیزی باید کاملاً در بازی مشارکت داشته و فعال باشید. امروز از سوی کالوم چنین چیزی را حس نکردم. او شانس هایی برای پرس کردن حریف و همچنین توپ های آسانی را از دست داد. شاید این تعویض ناعادلانه بود اما من امروز آن انرژی ای که از او می گرفتم را دریافت نکردم. این تصمیم سختی بود اما هیچ چیزی ماندگار نیست. این تصمیم فردا فراموش می شود و ما برای بازی با اتلتیکو مادرید آماده می شویم.
در مورد اعتماد به نفس هادسون اودوی نگران نیستی؟ نه، اصلاً. همه باید درک کنند که من این تصمیمات را می گیرم تا تیم پیروز شود و هیچ عیبی ندارد که او اشتباه کند و بازی بدی داشته باشد اما ما نمی توانیم انرژی مان را از دست دهیم، حتی اگر در حد 5 یا 10 درصد باشد. او می داند که من از او چه می خواهم و وقتی به این سطح نمی رسد، تصمیم سختی است. وقتی به عنوان تعویضی به بازی می رود، کمی مشکل دارد مثلا مقابل شفیلد یونایتد و امروز. او باید این را پذیرفته و هضم کند. سپس دیگر مشکلی نیست.
ضعف در گلزنی یک مشکل است؟ ساختار هرگز یک مشکل یا راه حل نیست. این موضوع همیشه به بازیکنان بستگی دارد. مطمئن باشید ما شبانه روز به گلزنی و ایجاد موقعیت فکر می کنیم. ما هجومی بازی می کنیم و با توجه به آماری که از بازی ها به دست می آید، به اندازه کافی گل نمی زنیم. در حال حاضر این موضوع ناشی از دقت پایین است. ربطی به موقعیت ها یا لمس توپ ها در محوطه ندارد. به تصمیم گیری بازیکنان وابسته است.
بزرگ ترین چالش برای خوب بازی کردن استعدادهای هجومی تیم؟ وظیفه من بردن بازی ها است، نه قرار دادن چند بازیکن گران قیمت در کنار هم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.