دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

ژوزه مورینیو: شیوه کاری من و دستیارانم در جهان بهترین است

ژوزه مورینیو: شیوه کاری من و دستیارانم در جهان بهترین است

ژوزه مورینیو در پی باخت تاتنهام برابر وست هم که باعث شد بدترین روند نتیجه گیری دوران حرفه ای او به ثبت برسد، از تاکتیک های خودش دفاع کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسکای، تلاش اسپرز در نیمه دوم فایده ای نداشت و شکست ۲-۱ مقابل وست هم باعث شد شمار باخت های لیگ برتری تاتنهام طی شش بازی اخیر به عدد پنج برسد. با این نتیجه، مورینیو از ۵۰ بازی ابتدایی خود با تاتنهام در لیگ فقط ۸۱ امتیاز کسب کرده است که این بدترین عملکردش پس از ۵۰ بازی داخلی در تمامی تیم های دوران حرفه ای او محسوب می شود. زمانی که از سرمربی پرتغالی اسپرز سوال شد که آیا نتایج اخیر این تیم باعث شده اند که او در مورد فلسفه کاری خود دچار تردید شود، مورینیو با تعصب بالایی پاسخ داد:

نه، اصلا، اصلا. صفر. در فوتبال، گاهی نتایج پیامد عوامل مختلفی هستند. شیوه کاری من و دستیارانم در سطح جهان بهترین است.
مورینیو همچنین تاکید داشت که تاتنهام در بحران قرار ندارد.

نمی دانم منظورتان از بحران چیست. اگر بحران به معنی ناراحتی در رختکن باشد، حرف تان را تایید می کنم چون هیچکس خوشحال نیست و همه این حس را در طول بازی نشان دادند. وقتی تیمی مثل ما تا ثانیه آخر برای عوض کردن نتیجه می جنگد، هرگز یک بحران گروهی در کار نیست. گروه ها زمانی دچار بحران می شوند که شما در تلاش برای کسب نتیجه ای بهتر همدل نباشید. پس من از واژه بحران استفاده نمی کنم و در عوض نام آن را «بازه ای از نتایج بد» می گذارم. این واضح است که ما اخیرا بیش از حد در مسابقات شکست می خوریم. 
مورینیو همچنان از دسترس خارج شدن سهمیه لیگ قهرمانان اروپای لیگ برتر برای تیمش را نمی پذیرد ولی می گوید با قهرمانی در لیگ اروپا، راحت تر می توان به آن خواسته رسید.

از نظر ریاضی همچنان امکان پذیر است. وقتی امکانی از نظر ریاضی وجود داشته باشد، یعنی واقع بینانه است ولی موافقم که کار خیلی سختی داریم اما هنوز هم از نظر ریاضی ممکن است. طبیعتا تیم ما مشکلاتی دارد و این مشکلات در نتایج و امتیازات به چشم می خورند. اما من همچنین معتقدم که نیاز داریم آن مقدار شانسی که برای برنده شدن در بازی ها لازم است هم به ما برگردد و اگر چنین اتفاقی بیافتد، اوضاع متفاوت خواهد بود. گاهی توپ به تیر می خورد و وارد دروازه می شود، گاهی هم نه. خیلی اوقات هم بحث VAR مطرح است؛ مشخصا درباره امروز حرف نمی زنم ولی خیلی اوقات تصمیمات جنجالی هستند و بر اساس یک اینچ گرفته می شوند. گاهی لازم است شانس هم با شما یار باشد. من اعتقاد دارم اگر این تیم چند برد پیاپی کسب کند، اوضاع عوض می شود و ما می توانیم برای قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر لیگ بجنگیم. جبران کردن اختلاف ۹ امتیازی در فوتبال سخت ولی امکان پذیر است. لیگ اروپا هم هست که هنوز در آن حضور داریم. می دانیم حریفان سختی در آنجا هستند که هدفی مشابه ما دارند ولی لیگ اروپا یک فرصت برای ماست و شاید ما را به لیگ قهرمانان اروپا برساند. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.