سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

توخل: ام باپه هر کاری برای کنار زدن مسی و رونالدو می کند

توخل: ام باپه هر کاری برای کنار زدن مسی و رونالدو می کند

مربی سابق کیلیان ام باپه می گوید این ستاره هر کاری برای کنار زدن مسی و رونالدو خواهد کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از آس، کیلیان ام باپه از زمان مطرح شدن در موناکو، یکی از بهترین بازیکنان حاضر در اروپا محسوب می شود ولی هنوز راهی طولانی برای رسیدن به ستارگانی نظیر لیونل مسی و کریستیانو رونالدو دارد. بهترین رتبه ای که ام باپه در رده بندی توپ طلا تا کنون به دست آورده است، رتبه چهارمی است. این در حالی است که رونالدو و مسی در مجموع 11 بار این جایزه را فتح کرده اند.

ستاره فرانسوی همچنان در تلاش برای فتح لیگ قهرمانان است و اگر چه فصل گذشته به این عنوان خیلی نزدیک شد اما پاریسی ها در نهایت مقابل بایرن شکست خوردند. ضمن این که امباپه در هیچ یک از مراحل حذفی موفق به گلزنی نشد. مهاجم 22 ساله اما امسال خیلی زود در مرحله حذفی پایش به گل باز شد و مقابل بارسا هت تریک کرد تا تبدیل به دهمین بازیکنی شود که مقابل بارسلونا هت تریک می کند و دومین بازیکنی باشد که بعد از آندری شوچنکو در سال 1997 در لیگ قهرمانان مقابل آبی و اناری ها سه گل می زند.

امباپه در این فصل روی سه گل تیم پاریسی تاثیرگذار بوده است و از رونالدو(با 29 گل) و مسی(با 27 گل) پیشی پرفته است اما نسبت هر 108 دقیقه یک گل او از هر 95 دقیقه یک گل رونالدو پایین تر است.

حال توخل می گوید اگر ام باپه قرار است خودش را به عنوان یکی از بهترین های دنیای فوتبال ثابت کند، باید رونالدو و مسی را کنار بزند. مربی چلسی در گفتگو با بی تی اسپورت گفت:

رونالدو و مسی هیچوقت کنار نخواهند کشید. هیچوقت داوطلبانه این کار را نخواهند کرد. اگر ام باپه می خواهد بهترین باشد، باید آنها را کنار بزند. خیلی واضح است: در چنین سطح بالایی، هیچ کس حاضر نیست داوطلبانه جایش را به ام باپه بدهد. هت تریک در نیوکمپ پیامی واضح از سوی ام باپه بود. او توانایی لازم را دارد. هنوز خیلی جوان است و عطش زیادی دارد. روحیه او مانند یک کوسه است.
کیلیان می خواهد تمام دستاوردهای ممکن را به دست بیاورد.چنین طرز فکری خیلی مهم است چرا که خارج از زمین مسابقه ام باپه پسری گوشه گیر و مهربان است. او بسیار باهوش، بامزه و مهربان است اما وقتی در زمین بازی قرار می گیرد یک کوسه می شود. کیلیان همین است مانند کوسه که بوی خون را استشمام می کند، بوی گل را حس می کند. اگر می خواهد به سطح مسی و رونالدو برسد، باید آنها را کنار بزند چون فکر نمی کنم آنها حاضر باشند به خاطر آمدن او کنار بکشند و به نظر من ام باپه برای کنار زدن آنها هر کاری خواهد کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.