یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

گرانیت ژاکا: آزارهای اینترنتی، مرگ فوتبال است

گرانیت ژاکا: آزارهای اینترنتی، مرگ فوتبال است

هافبک آرسنال معتقد است حمله های اخیر در فضای مجازی به خانواده او بخشی از پروژه ای بزرگتر است که باعث مرگ فوتبال می شود.

یران ورزشی/گرانیت ژاکا اخیرا از سوی چند کاربر در فضای مجازی قربانی آزار و اذیت و شعارهای نژادپرستانه شده است که تعدادی از این افراد هواداران آرسنال و دارندگان بلیت مسابقات کل فصل توپچی ها بوده اند. این هافبک معتقد است این قبیل رفتارها در حال آسیب زدن جدی به ورزش فوتبال است و می گوید:

اگر بخواهم صادق باشم، این تنها یک نمونه از بارها دفعاتی است که این اتفاق افتاد. اگر بخواهم سایر نوشته ها را نشان دهم فکر می کنم مجبور به بستن صفحات در رسانه های مجازی شوم. همه ورزشکاران مجبور به بستن صفحاتشان خواهند شد. این را قبلا گفته ام، الان می گویم و در آینده نیز خواهم گفت. همه چیز به من مربوط است. من هستم که در میدان مسابقه به میدان می روم. این مسائل هیچ ربطی به همسر و فرزند کوچکم یا سایر اعضای خانواده ام ندارد. اگر می خواهید از کسی انتقاد کنید، ایرادی ندارد از من به عنوان یک فرد و یک بازیکن انتقاد کنید اما پای سایر افرادی که هیچ ارتباطی به داستان ندارند را به انتقاد هایتان باز نکنید. ثانیا باید بگویم که باشگاه در این ماجرا از من حمایت می کند چرا که در مورد این موارد به راحتی با سران  باشگاه حرف می زنیم.  نباید نسبت به این اتفاقات بی تفاوت بود. من این اتفاق را با باشگاه در میان گذاشتم و آنها کمک زیادی کردند. مشکل اینجاست که وقتی می بازیم چنین اتفاقاتی می افتد و وقتی می بریم مشکلی وجود ندارد. وقتی شکست می خوریم، همه از ما متنفرند و چیزهای بدی برایتان می نویسند. واقعا درک نمی کنم چطور می توانند چنین چیزهایی را بنویسند.
آرزو دارم با نویسندگان این مطالب دیداری حضوری داشته باشم و رو در رو بپرسم چرا این چیزها را می نویسند. این اتفاقات واقعا قابل قبول نیست. به نظرم با صحبت های این چنینی در مورد بازیکنان فوتبال و خانواده هایشان در حال کشتن فوتبال هستیم.
ژاکا در مورد آن دسته از هواداران آرسنال که چنین پیام هایی فرستاده بودند نیز گفت:

آنها هوادار تیم من نیستند. اگر هوادارند باید هنگام شکست، تساوی یا پیروزی در کنارمان باشند. قطعا ایرادی ندارد که از بازیکنی انتقاد کنید اما نباید در مورد خود فرد یا خانواده اش حرف بزنید. به نظرم این دو مساله کاملا از هم جدا هستند. اگر کسی هوادار باشگاه است و به این شکل راجع به بازیکنان تیمش حرف می زند، به نظرم از سوی ما یا سایرین لایق احترام نیست.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.