سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

پورموسوی: پیدا کردن عامل تحرکات مجازی کار سختی نیست

پورموسوی: پیدا کردن عامل تحرکات مجازی کار سختی نیست

سیروس پورموسوی، سرمربی صنعت نفت آبادان درباره تحرکات موجود در فضای مجازی که ناهنجاری‌های زیادی مثل تجمعات خیابانی را در فوتبال ایران به وجود آورده است، توضیحاتی داد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فارس، پورموسوی در ابتدا اظهار داشت:

فضای مجازی واقعاً تأثیر منفی در فوتبال ایران دارد. خیلی‌ها می‌گویند این فضا برای ما اهمیت ندارد اما شک نکنید تعداد زیادی از فوتبالی‌های ایران تحت تأثیر اتفاقاتی هستند که در فضای مجازی می‌افتد و روی عملکرد آنها تأثیر منفی هم می‌گذارد.
وی خاطرنشان کرد: 

همه می‌خواهند فضای مجازی را به شکلی به سود خود حفظ کنند زیرا می‌دانند اگر برخلاف این فضا رفتار کنند شعارها و اتهامات زیادی علیه آنها مطرح می شود. صفحات تقلبی دلسوز فوتبالی‌ها نیستند. فوتبالیست یا مربی‌ای که دنبال اتفاقات حقیقی است حرفش را در زمین می‌زند و دهان گردانندگان فضای مجازی را می‌بندد.
سرمربی صنعت نفت آبادان تصریح کرد:

بیشتر این صفحات جعلی بوده و همانگونه که امکان دارد از یک فرد حمایت کنند احتمال کوبیدن همان آدم هم از سوی آنها وجود دارد. برخی باشگاه‌ها تعداد زیادی صفحات تقلبی هواداری دارند که هر یک از آنها با مطرح کردن یک موضوع مشکلاتی مانند تجمع خیابانی را برای همان باشگاه به وجود می‌آورند.
پورموسوی ادامه داد:

برای خود من هم از طریق این فضا مشکلاتی ایجاد شد که با پیگیری‌هایم متوجه شدم تعدادی از هدایت‌کنندگان یا ادمین‌های آنها خارج از کشور مستقر هستند. فکر نمی‌کنم پیدا کردن عاملان این تحرکات کار سختی باشد اما همانگونه که نتوانستند جلوی شرط‌بندی را بگیرند برای برخورد با ناهنجاری‌های موجود در فضای مجازی هم اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد.
وی توضیح داد:

مدتی برای شرط‌بندی تحرکاتی را انجام داده و چندین نفر را دستگیر کردند. درباره عاملان تحرکات فضای مجازی هم این اتفاق می افتد اما حس می‌کنم سرگرمی مردم سبب می‌شود برخی از این فضا راضی باشند. بارها دیده‌ام که در یک فضای مجازی علیه یک مربی یا بازیکن حرف یا مطالبی مطرح می‌شود و این موضوع به همه چیز این فوتبال لطمه می‌زند.
سرمربی نفت آبادان اضافه کرد:

استفاده از فضای مجازی مانند یک چاقو است. همانگونه که می‌توان از چاقو خوب استفاده کرد امکان دارد با همان چاقو یک فرد را به قتل رساند. فضای مجازی هم همین‌گونه است. تجمعاتی که از طریق فضای مجازی به راه می‌افتد به هیچ وجه به سود فوتبال کشور نیست. در کل در فوتبال ایران از نکات منفی فضای مجازی بیشتر از نکات مثبت آن استفاده می‌شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.