یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

زلاتان ابراهیموویچ: شاید من پیولی را زلاتانیزه کردم

زلاتان ابراهیموویچ: شاید من پیولی را زلاتانیزه کردم

زلاتان گفت برای بازیکنان جوان صبر زیادی ندارد زیرا اگر آنها در میلان هستند، یعنی باید خوب بازی کنند.

ایران ورزشی/زلاتان ابراهیموویچ گفتگوی جالبی با Discovery+ در سوئد انجام داده که خواندن آن خالی از لطف نیست. ستاره سوئدی در ژانویه 2020 به میلان بازگشت و همچنان در این سن فرم خیلی خوبی دارد. آیا استفانو پیولی میلان را به نتایج خوب رساند یا زلاتان باعث این اوج شد؟

شاید من پیولی را زلاتانیزه کردم و باعث شدم او بیشتر شبیه به من شود (با خنده). پیولی در حالی به میلان آمد که جو سختی حاکم بود و اگر ما در حال حاضر اینجا هستیم، به لطف کارهای او است زیرا پیولی مربی بزرگی است. او ذهنیت درستی دارد و انتظار زیادی از تیم دارد؛ هر چند که ترکیب او جوان است. شاید او صبورتر از من است اما سن او بیشتر و پخته تر از من است.
پیولی قبلا به شرایطی عادت داشته که بخواهد تیم را در سری آ نگه دارد و واضحا آن شرایط با حضور در صدر جدول متفاوت است. فشار آن متفاوت است اما هر دو شرایط اضطراب زیادی دارد. پیولی به کار کردن با بازیکنان بزرگ عادت نداشت اما تجربه دارد و ثابت کرد که مربی بزرگی است. حالا شکی وجود ندارد که او مناسب با بالاترین سطح مربیگری است.
ایبرا گفت برای پیشرفت بازیکنان جوان اصلا صبور نیست:

وقتی شما در این سطح بازی می کنید، مهم نیست چه کسی هستید. اگر اینجا هستید، شایسته حضور در اینجا هستید و هیچکس قرار نیست برای شما صبر کند. برای من مهم نیست جوان هستید یا نه، در میلان وقتی برای اتلاف وجود ندارد. الان باید خوب بازی کنید. اگر خوب بازی نکنید، میلان یک مهاجم دیگر جذب می کند. برای همه همینطور است. واضحا وقتی شما رافائل لیائو هستید، شرایط در خارج از زمین متفاوت است اما وقتی سیمون کیائر یا یک بازیکن باتجربه باشید، رفتار متفاوتی با شما می شود. شما بچه دارید. این فرق دارد. اما در زمین، همه یکی هستیم.
امروزه کافی است 5 دقیقه خوب باشید تا شما را بازیکن بزرگ بدانند
وقتی برای اولین بار به ایتالیا آمدم، هم تیمی هایی داشتم که من در مقابل آنها بچه بودم و به تیم انرژی و آندرنالین می دادم. همه هم تیمی هایم در یووه ستاره بودند که جام های بزرگی کسب کرده بودند و در زمان خودشان بهترین بودند. در نسل جدید، کافی است 5 دقیقه خوب بازی کنید و شما را به عنوان یک بازیکن بزرگ می بینند. خوشحالم که از نسل قبل هستم. آنجا باید قبل از آنکه مورد ستایش قرار می گرفتید، خودتان را کاملا ثابت می کردید.
زلاتان باز هم رونالدو نازاریو را بهترین بازیکن تاریخ خواند:

من به همه کسانی که با من بازی کرده اند، گفته ام: رونالدو یعنی فوتبال. حرکاتش در زمین و با توپ و آن دویدن های زیگزاگی... به نظر من رونالدو بهترین بازیکن تاریخ است. هیچ شکی در این ندارم.
زلاتان همچنین به انتقاد از لبران جیمز پرداخت و گفت او در بسکتبال عالی است اما نباید در سیاست دخالت کند:

کاری که او می کند، منحصر بفرد است اما این را دوست ندارم که چهره های معروف در مورد سیاست صحبت می کنند. کاری را بکنید که در آن خوب هستید. من فوتبال بازی می کنم چون در آن بهترین هستم. اگر سیاسی بودم، سراغ سیاست می رفتم. این اولین اشتباهی است که چهره های معروف مرتکب می شوند. به نظر من باید هر کس به کار خودش مشغول باشد و این مسائل دوری کند. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.