پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

کریمی، باقری و جرارد الگوهای من هستند

شریفی: واقعاً بازیکنی هست که عاشق پرسپولیس نباشد؟

شریفی: واقعاً بازیکنی هست که عاشق پرسپولیس نباشد؟
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

محمد شریفی بازیکن 20 ساله پرسپولیس که از تیم سایپا به پرسپولیس پیوسته، از انگیزه‌هایش در تیم جدید، از الگوهای خودش در پرسپولیس و الگوهای خارجی‌اش صحبت به میان می‌آورد. شریفی که خیلی خوب سلسله مراتب پیشرفت را طی کرده، از شرایط پرسپولیس صحبت به میان می‌آورد. گفت‌وگویی با بازیکن جوان پرسپولیس داشتیم.

محمد شریفی بازیکن 20 ساله پرسپولیس که از تیم سایپا به پرسپولیس پیوسته، از انگیزه‌هایش در تیم جدید، از الگوهای خودش در پرسپولیس و الگوهای خارجی‌اش صحبت به میان می‌آورد. شریفی که خیلی خوب سلسله مراتب پیشرفت را طی کرده، از شرایط پرسپولیس صحبت به میان می‌آورد. گفت‌وگویی با بازیکن جوان پرسپولیس داشتیم.

به پرسپولیسی پیوستی که در پست تو بازیکنان خیلی خوبی هستند! با این وجود شرایط را برای بازی کردنت چگونه ارزیابی می‌کنی؟
بله هم پستی‌های من در پست هافبک دفاعی و هافبک نفوذی بسیار قدرتمند هستند و شرایط بسیار ایده‌آلی داشته و دارند. من هم به سهم خودم شرایط فنی خوبی دارم و تلاشم را می‌کنم تا بتوانم نظر کادر فنی تیمم را جلب کنم. نسبت به این موضوع هم خیلی خوشحالم که هم پستی‌های خیلی خوبی دارم و سعی می‌کنم از این موضوع هم نهایت بهره را ببرم.
اما با وجود بازیکنان قدر خط هافبک پرسپولیس که جزو بهترین‌ها هستند، فکر نمی‌کنی خیلی کم به تو بازی برسد؟
کدام بازیکن دوست ندارد بیشتر بازی کند. من هم سعی می‌کنم بهترین باشم و نظر کادر فنی را جلب کنم.
در تیمتان بازیکنانی مانند احمد نوراللهی، کامیابی‌نیا، سرلک و ... در خط میانی هستند، چقدر تمایل داشتی که آنها را الگوی کاری خودت قرار دهی؟
حتماً این بازیکنانی که از آنها نام بردید، بازیکنان بسیار خوبی هستند و من سعی می‌کنم از همه آنها به لحاظ شخصیتی و فنی چیزی یاد بگیرم اما در مجموع دوست دارم خودم باشم و توانایی واقعی خودم را بروز دهم.
در استقلال خوزستان جوان‌ترین بازیکن لیگ برتر شناخته شدی بعد از آن فکر می‌کنی چقدر به تجربه‌ات اضافه شد؟
فکر می‌کنم به تجربه‌ام خیلی اضافه شده است و بعد از بازی در لیگ قهرمانان و بازی در تیمی مانند پرسپولیس احساس می‌کنم حالا می‌توانم به پرسپولیس کمک کنم و هر زمانی که کادر فنی صلاح ببینند و به من بازی بدهند، سعی خواهم کرد بهترین نمایش را ارائه دهم.
الگوهای خارجی و داخلی‌ات چه بازیکنانی هستند؟
الگوهای داخلی در پست هافبک نفوذی، علی کریمی و در پست هافبک دفاعی، کریم باقری هستند. در بین بازیکنان خارجی هم جرارد را واقعاً دوست داشته و دارم و ایشان را بهترین هافبک در بین بازیکنان خارجی می‌دانم.
از آن دست بازیکنانی هستی که می‌گویی از بچگی عاشق پرسپولیس بودی؟
حتماً همین طور است. اصلاً بازیکنی هست که عاشق پرسپولیس نباشد؟ بازی در بزرگترین تیم ایران بزرگترین افتخار است و من هم نهایت تلاشم را می‌کنم تا از موقعیتی که نصیبم شده بهترین استفاده را ببرم. از این رو زمانی که به من زنگ زدند و پیشنهاد پرسپولیس را دادند، بدون لحظه‌ای تردید جواب مثبت دادم و به پرسپولیس پیوستم.
در خصوص بازی‌تان مقابل سایپا چه صحبتی داری؟
پرسپولیس در بازی رفت هم مقابل سایپا عالی بازی کرد و استحقاق پیروز شدن داشت. این بار هم ما سعی می‌کنیم در بازی آغازین نیم فصل دوم بهترین نمایش را داشته باشیم و در ورزشگاه آزادی با ارائه نمایشی خوب با پیروزی دوباره استارت بزنیم تا موفق شویم و به نوعی جایگاهمان را در صدر جدول حفظ کنیم و به سوی هدفی که داریم حرکت کنیم.
فکر می‌کنی پرسپولیس بتواند پنجمین قهرمانی متوالی‌اش را هم کسب کند چون قهرمانی هر دوره دشوارتر از دوره قبل می‌شود؟
هدف ما از ابتدای فصل قهرمانی بوده و ما هم قطعاً برای رسیدن به این مهم تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم که پنجمین قهرمانی متوالی را کسب کرده و آن را تقدیم هوادارانمان و روح دو پیشکسوت عزیزمان کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.