چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

مرتضی فنونی زاده: فدراسیون مستقل به درد فوتبال می‌ خورد

مرتضی فنونی زاده: فدراسیون مستقل به درد فوتبال می‌ خورد

مرتضی فنونی‌ زاده، پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره انتخابات پیش روی فدراسیون فوتبال برای تعیین رئیس جدید این مجموعه گفتگو کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از مهر، فنونی زاده در ابتدا گفت:

متاسفانه بیشترین ضربه را در سال‌های گذشته از فقدان مدیر کاربلد فوتبالی خوردیم. برنامه نامزدهای حوزه ریاست باید حالت اجرایی داشته باشد و از لحاظ اقتصادی بتواند فوتبال ملی را از منجلاب فعلی بیرون بیاورد.
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد:

علی کریمی به عنوان شخصی که از خانواده پرسپولیس است و محبوبیت زیادی در بین اهالی فوتبال دارد گزینه مناسبی است ولی او هم با وجود داشتن تجربه بسیار زیاد نیاز به برنامه دارد.
مرتضی فنونی زاده تاکید کرد:

رئیس فدراسیون باید شخصیت مستقل داشته باشد و وابستگی به هیچ گروه اجتماعی و سیاسی نداشته باشد. وقتی یک نفر رئیس فدراسیون فوتبال کشوری می‌شود که ۸۰ درصد جمعیت آن به نتایج تیم ملی‌اش توجه دارند باید بداند کار سختی پیش رو خواهد داشت. بدهی فدراسیون به مارک ویلموتس و نحوه انتخاب چنین مربیانی آیینه تمام قد از نحوه مدیریت آقایانی است که بویی از فوتبال برده‌اند. شکم سیرها باید به فوتبال بیایند و دنبال منافع شخصی نباشند.
وی در پایان خاطرنشان کرد:

فدراسیون نیاز به برنامه ویژه در رده پایه‌ها دارد و از لحاظ مالی باید درآمدزایی داشته باشد تا بتواند برنامه‌های خود را برای تیم ملی بزرگسالان نیز با برگزاری اردوها و بازی‌های تدارکاتی مناسب پیاده کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.