یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

استیلی: اقدام علی کریمی مسئولیت اجتماعی فوتبال است که آن را گم کرده‌ ایم

استیلی: اقدام علی کریمی مسئولیت اجتماعی فوتبال است که آن را گم کرده‌ ایم

سرمربی تیم فوتبال المپیک ایران می‌گوید که مجمع فدراسیون فوتبال در قبال انتخابی که می‌کند مسئولیت دارد و باید پاسخگوی آن باشد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از تسنیم، استیلی در ابتدا اظهار داشت:

آن چیزی که اهمیت دارد، پیشبرد فوتبال است که امیدوارم این انتخابات فرصت خوبی برای یک انتخاب اصلح باشد. تمام کاندیداهای انتخابات فدراسیون فوتبال قابل احترام هستند، اما به نظرم حضور علی کریمی و مهدی مهدوی‌کیا در انتخابات، کمک بسیار زیادی به فوتبال ما خواهد کرد.
وی افزود:

کریمی و مهدوی‌کیا عصاره فوتبال ما هستند که هر دو پتانسیل‌های بالایی دارند. هم از نظر فنی جزو بهترین‌ها بودند و هم از نظر جایگاه بین‌المللی در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا شناخته شده هستند. وقتی آنها وارد یک مجمع بین‌المللی شوند، کسی نیست که شناختی از آنها نداشته باشد و همین مسئله نشان دهنده جایگاه و مقام آنها در فوتبال است. همچنین ظرفیت بالای اقتصادی در وجود آنها نهفته است که شما یک نمونه از آن را در مصاحبه اخیر کریمی می‌بینید.
بازیکن سابق تیم ملی و زننده گل قرن در جام جهانی 98 فرانسه اظهار داشت:

فوتبال فقط بازی کردن و گل زدن نیست. فوتبال مسئولیت اجتماعی هم به دنبال دارد که شما ببینید علی کریمی چگونه با انجام یک مصاحبه 2 میلیارد و 500 میلیون تومان دریافت کرد و آن را برای کودکان محصل و برای امور خیریه هزینه کرد. این همان مسئولیت اجتماعی است که ما در فوتبال‌مان گم کرده‌ایم و با وجود افرادی مثل کریمی بار دیگر می‌توانیم آن را احیا کنیم. در کنار این موضوع ظرفیت کریمی برای انجام امور اقتصادی در فوتبال مشخص شد که او توانایی این را دارد حتی با یک مصاحبه 2 میلیارد و 500 میلیون تومان درآمدزایی کند.
استیلی با بیان اینکه بسیاری از نامزدهای انتخابات برنامه‌های غیر قابل اجرا ارائه می‌دهند، گفت:

شما ببینید که در سال‌های اخیر کدامیک از برنامه‌ها یا وعده‌های انتخاباتی محقق شده است. اکنون هم مجمع فدراسیون فوتبال باید هوشیار باشد و ببیند توانایی نامزدها برای اجرای برنامه‌هایی که ارائه می‌دهند، چقدر است. مجمع در قبال انتخابی که انجام می‌دهد مسئولیت دارد و به همین دلیل معتقدم که آرا باید شفاف باشد و هر کسی به هر کاندیدایی رأی می‌دهد، باید اعلام کند تا مشخص شود چه کسانی به کدام نامزدها رأی می‌دهند.
وی با بیان اینکه اگر در مجمع عضویت و حق رأی داشت انتخاب او علی کریمی بود، خاطرنشان کرد:

از آنهایی که قرار است به کریمی رأی بدهند، خواهش می‌کنم که اعلام کنند به او رأی داده‌اند. بگذارید مشخص شود چه کسانی به کدام نامزدها رأی می‌دهند و این اولین قدم در راه شفافیت در فوتبال است. شفافیت آن چیزی است که کریمی هم آن را دنبال می‌کند و مطمئناً حضورش در فدراسیون فوتبال منجر به شفافیت و مبارزه با فسادهای مختلف خواهد شد. کریمی در کنار درآمدهای اقتصادی، اعتبار بین‌المللی و ظرفیت بالای فنی، در مبارزه با فساد هم می‌تواند در پست ریاست فدراسیون فوتبال موفق عمل کند.
سرمربی تیم فوتبال المپیک ایران تصریح کرد:

علی کریمی و مهدی مهدوی‌کیا می‌توانند بار دیگر فوتبال ایران را احیا کنند. جایی که تیم‌های پایه و آکادمی‌ها رها شده‌اند و کار کردن در آکادمی‌ها از سوی باشگاه‌ها به شعار تبدیل شده، با حضور آنها در فدراسیون می‌تواند دوباره رنگ واقعیت بگیرد. چرا باید فوتبال پایه را رها کنیم و حال و روز باشگاه‌ها به این شکل شود که آکادمی‌های خود را تعطیل کنند؟ چند باشگاه قدیمی در همین تهران که در فوتبال پایه هم مشغول بودند، تعطیل شدند؟ این حاصل مدیریتی ضعیف و رها کردن فوتبال پایه است.
استیلی تاکید کرد:

برای تمام نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال احترام قائلم، اما به نظرم علی کریمی از میان آنها توانایی بیشتری برای اداره فوتبال دارد. برنامه‌های تئوری دردی از فوتبال ما دوا نمی‌کند و افرادی که از مشکلات فوتبال شناخت دارند و برای اجرای برنامه‌ها توانا هستند، باید امور فوتبال را در دست داشته باشند. همانطور که گفتم مجمع فدراسیون فوتبال در مقابل جامعه فوتبال باید پاسخگو باشد و آنها وظیفه دارند کسی را انتخاب کنند که بتواند از پس انجام کارها بر بیاید.
سرمربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد:

تا جایی که از برنامه‌های علی کریمی خبر دارم، او در زمینه داوران که یکی از مشکلات امروز فوتبال ماست، سعی دارد در سریع‌ترین زمان ممکن تکنولوژی VAR را وارد فوتبال ایران کند. همچنین برنامه‌های زیربنایی و مهمی برای فوتبال بانوان دارد، چون آنها 50 درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و توسعه در فوتبال بانوان یکی از بخش‌های اصلی برنامه علی کریمی است که قصد دارد با استفاده از افراد توانا این برنامه‌ها رو عملیاتی کند

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.