شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

کادری یکدست و هماهنگ در استقلال فعالیت می‌کند

مرفاوی: باید عادت قهرمانی را به استقلال برگردانیم

مرفاوی: باید عادت قهرمانی را به استقلال برگردانیم

کادرفنی با تلاش بی‌وقفه در پی ساختن یک تیم یکدست و هماهنگ است. از بازیکنان هم انتظار داریم با انگیزه متفاوت گام به میدان بگذارند

ایران ورزشی: صمد مرفاوی که خود سال‌ها مربی و سرمربی استقلال بوده در کنار فکری به عنوان مدیرفنی دیده می‌شود. نقش مرفاوی اما فراتر از یک مدیرفنی است و او در حین تمرینات نیز کنار بازیکنان حضور دارد و در تلاش است تا در سازماندهی تمرینی و حتی انتخاب بازیکنان کمک‌‌حال فکری باشد. بدون شک حضور مرفاوی در کنار‌ فکری یک موهبت بزرگ است. صمد سال‌ها تجربه را پشت مربیگری خود دارد. مرفاوی درباره بازگشت خود به استقلال حرف‌هایی به زبان آورده است. او می‌گوید: «من هیچ وقت خودم را دور از استقلال نمی‌بینم. استقلال الان کمک نیاز دارد و ما نباید پا پس بکشیم و پشت تیم را خالی کنیم. استقلال خانه ما است و کسی که خودش را متعلق به خانه‌اش بداند در هر شرایطی که نیاز باشد برمی‌گردد. امروز استقلال به من نیاز دارد و باید کمک کنم و من هم وظیفه‌ای جز تمکین ندارم.» مرفاوی درباره اینکه چه کسی در کادرفنی استقلال حرف اول را می‌زند نیز این توضیحات را داد: «قطعاً تیم سرمربی دارد و تصمیم نهایی را خود سرمربی می‌گیرد اما در مجموعه ما فضای میان مربیان این شکلی نیست که کسی احساس ریاست داشته باشد. ما در نساجی هم به همین شکل با هم تعامل کردیم و به نتایج خوبی رسیدیم. من در درجه اول می‌‌خواهم برای استقلال مفید باشم و در تصمیم‌گیری‌ها مشاوره درست بدهم. باید به سمتی برویم که یاد بگیریم داشتن تعامل می‌تواند به استقلال امروز کمک کند. استقلال سال‌ها است قهرمان لیگ نشده و باید این سنت برداشته شود. نباید عادت کنیم که قهرمان نشویم. خدا را شکر الان مجموعه خوبی در استقلال شکل گرفته است و افراد دلسوزی گام به میدان گذاشته‌اند. همه می‌دانیم که چقدر انتظارات از ما بالا است به همین دلیل تلاش می‌کنیم استقلال را به جایگاه واقعی‌اش برسانیم. استقلال تیم بسیار بزرگی است و باید در مواجهه با آن تصمیم‌های بزرگ گرفت. استقلال فصل گذشته بازیکنان خوبی داشت که متأسفانه نتوانست به قهرمانی برسد. به هر حال آرامش نقشی کلیدی در موفقیت تیم دارد و ما باید سعی کنیم ابتدا آرامش را در تیم حکمفرما کنیم و بعد به سراغ دیگر اهداف برویم.»

 مرفاوی درباره اینکه آیا ستاره‌ها در استقلال می‌‌مانند یا جدا می‌شوند نیز این پاسخ را داد: «درباره این موضوع باید از باشگاه سؤال کنید. چیزی که مسلم است ما عزم‌مان را جزم کرده‌ایم در هر شرایطی تیم را به جایگاه واقعی‌اش برسانیم. درست است که بازیکنان ستاره و طراز اول به تیم خیلی کمک می‌کنند اما استقلال نامش آنقدر بزرگ است که هر بازیکنی به عضویت آن درمی‌آید با انگیزه متفاوت ظاهر می‌شود. استقلال یک فرصت است که هرکس از آن خوب استفاده کند خودش هم سود خواهد برد. ما دوست داریم بازیکنان خوبی که در فصول قبل در استقلال بودند همچنان در تیم باشند اما ممکن است به هر دلیل آنها نباشند. بنابراین ما نباید زانوی غم بغل بگیریم. باید درک کنیم که در چه تیم بزرگی کار می‌کنیم و با همان ابزاری که در اختیار داریم به جلو حرکت کنیم.» مرفاوی درباره روند آماده‌سازی استقلال نیز توضیحاتی داد: «ما تازه کارمان را شروع کردیم و مشغول ارزیابی تیم هستیم. کادرفنی با پشتکار و تلاش بی‌وقفه در پی ساختن یک تیم یکدست و هماهنگ است. از بازیکنان هم انتظار داریم با انگیزه متفاوت گام به میدان بگذارند. هدف ما این است که از همان هفته اول با قدرت ظاهر شویم اما همانطور که می‌دانید ما تیم را کمی دیر تحویل گرفتیم. بدون شک اگر استقلال را قبل از لیگ قهرمانان آسیا به محمود فکری می‌دادند الان شرایط خیلی بهتر بود. با این حال خودتان می‌دانید که در خصوصیات ما نیست بهانه بگیریم.»
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.