پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

امروز، آخرین مهلت استقلال به شماره 10 برای بازگشت به تمرینات

آقای قایـدی هیچ بازیکنـی بزرگتـــر از استقلال نیست

آقای قایـدی هیچ بازیکنـی بزرگتـــر از استقلال نیست
حمیدرضا عرب
حمیدرضا عرب خبرنگار

در حالی که مهدی قایدی مدعی شده بود گزارش چهارشنبه هفته پیش ایران ورزشی حاشیه‌سازی بوده و به نوعی منکر درخواست‌ها شده بود اما خبرگزاری فارس این درخواست را تأیید کرد و نوشت

مهدی قایدی در تلاش است تا قراردادش را به روز کند و دستمزد بیشتری از باشگاه استقلال بگیرد اما تا به امروز تلاش‌هایش هیچ نتیجه‌ای به همراه نداشته و حتی رایزنی‌های مدیرعامل باشگاه استقلال با نهاد‌های مرتبط منتج به صدور مجوز برای افزایش قرارداد این بازیکن نشده است.
این وضعیت بدان معنا است که شماره 10 باشگاه استقلال باید به اعتصاب خود پایان دهد و در تمرینات تیمش شرکت کند اما او همچنان در تمرینات استقلال غایب است. پنجشنبه‌ای که گذشت شایعه شد مهدی قایدی بعد از رفع مشکل خود به تمرین استقلال خواهد رفت اما نه آن روز و نه روز بعدش که جمعه بود این بازیکن در تمرین تیمش حاضر نشد. این وضعیت در حالی انضباط داخلی باشگاه استقلال را به مخاطره انداخته که استقلال دوشنبه باید در رفسنجان رخ در رخ تیم مس قرار بگیرد و بازی مهمی مقابل این تیم برگزار کند.
این دیدار از جهاتی برای شخص محمود فکری هم از اهمیت‌های بسیاری برخوردار است و چنانچه او در این میدان هم به آن نتیجه‌ای که مد نظر دارد نرسد جایگاهش در استقلال سست‌تر خواهد شد. مهدی قایدی بدون توجه به دست خالی محمود فکری در خط حمله به غیبت‌های خود ادامه داده و بعید هم هست اگر امروز در تمرین تیمش حاضر شود، جایی در فهرست نهایی بازی با مس داشته باشد. روز گذشته و بعد از انتشار خبرهای متعدد درباره قایدی شنیده شد که باشگاه استقلال به گوش این بازیکن رسانده که اگر تا ظهر امروز (شنبه) در تمرین شرکت نکند بیانیه‌ای را علیه‌اش صادر و درباره رفتار او شفاف‌سازی خواهد کرد اما اینکه تهدید فوق کارگر بیفتد یا نه امروز مشخص می‌شود ولی باید توجه داشت که رفتار شماره 10 در روزهای اخیر هرگز زیبنده شأن باشگاه استقلال نبود و این بازیکن باید به قراردادی که با این باشگاه منعقد کرده پایبند می‌ماند و از راه‌های دیگر به دنبال افزایش دستمزد خود می‌رفت اما قایدی که منکر وجود هر مشکلی با باشگاهش است و حتی در صفحه شخصی خود تیتری که روزنامه ایران ورزشی در روز چهارشنبه هفته پیش قرار داد با این مضمون که شماره 10 به دنبال افزایش قرارداد و گنجاندن بند جدایی در قراردادش است را حاشیه‌سازی نامیده و راه دیگری را در پیش گرفته و بدون کمترین توجهی به شرایط کنونی استقلال تنها در اندیشه افزایش دستمزد خودش است تا شاید همان مبالغی را دریافت کند که در زمان مدیریت سعادتمند به او وعده داده شد. شاید قایدی به دلیل درخشش در نیم‌فصل لیگ بیستم و همچنین افزایش قرارداد برخی بازیکنان خود را محق به طرح افزایش دستمزد بداند اما اینکه او روزهای متمادی در تمرین شرکت نکند هرگز نمی‌تواند راهکار مناسبی برای حل این معما باشد. آنچه مسلم است اینکه قایدی با استقلال اکنون در قرارداد است و این رفتار را معمولاً بازیکنانی انجام می‌دهند که قراردادی با باشگاه خود ندارند اما این بازیکن طبق قوانین اکنون متخلف محسوب می‌شود و باشگاه می‌تواند برای هر روز غیبت او در تمرینات جریمه مالی در نظر بگیرد.
به هر حال واکنش احمد مددی به غیبت‌های مکرر او در روزهای اخیر قدری نرم بود اما در لابه‌لای جملاتی که مدیرعامل باشگاه استقلال به کار برد عیناً به این جمله اشاره شده که هیچ بازیکنی بزرگتر از نام استقلال نیست. احمد مددی گفته است: «هیچ بازیکنی بزرگتر از استقلال نیست. همه جا گفته‌ام که آقای قایدی پسر استقلال است، تا 1402 با استقلال قرارداد دارد و باید به این قرارداد احترام بگذارد. ما هم تلاش می‌کنیم که بهترین تصمیم را برای او بگیریم تا با انرژی خوب وارد مسابقات شود. در دوره مدیریت قبلی قول‌هایی به قایدی داده شده که ذهن این بچه را به نوعی مشوش کرده‌اند. ما جلساتی برگزار کردیم و در حال رفع موضوع هستیم و جای نگرانی نیست.»
آخرین خبر: مهدی قایدی به دنبال رفتارهای اخیر به کمیته انضباطی این باشگاه احضار شد.

تأیید درخواست بند جدایی از استقلال
بازهم تکذیب می‌کنی آقای قایدی؟

در حالی که مهدی قایدی مدعی شده بود گزارش چهارشنبه هفته پیش ایران ورزشی حاشیه‌سازی بوده و به نوعی منکر درخواست‌ها شده بود اما خبرگزاری فارس این درخواست را تأیید کرد و نوشت: «مدیر برنامه این بازیکن فردی به نام مطوری است که به مسئولان استقلال از طرف قایدی اعلام کرده خواستار بند فسخ قرارداد به رقم 500 هزار دلار است. مسئولان استقلال که همیشه در قبال بازیکنان و خواسته‌های آنها بازنده هستند این بار با توجه به قرارداد قایدی تا سال 1402 با این باشگاه به درخواست این بازیکن پاسخ منفی داده و اعلام کردند به هیچ عنوان زیر بار این درخواست نمی‌روند مگر اینکه وی راضی شود بند فسخ قرارداد را به 3 میلیون یورو افزایش بدهد. آنها به خوبی می‌دانند قایدی پیشنهاداتی دارد و می‌خواهد با این بند 500 هزار دلاری راحت از استقلال جدا شود به همین دلیل اعلام کرده‌اند فقط در صورتی که وی 3 میلیون یورو پرداخت کند می‌تواند این بند را به قراردادش به عنوان الحاقیه اضافه کند.»

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.