شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

رسول کربکندی: رفت و برگشتی شدن بازی ها در جام حذفی عادلانه ‌تر است

رسول کربکندی: رفت و برگشتی شدن بازی ها در جام حذفی عادلانه ‌تر است

رسول کربکندی سخنگوی باشگاه ذوب آهن درباره جام حذفی ایران صحبت هایی کرد.

به گزارش ایران ورزشی، رسول کربکندی در مورد اینکه آیا عادلانه است یک تیم لیگ برتری در جام حذفی 5 بازی انجام بدهد و سهمیه مستقیم جام باشگاه‌ های آسیا بگیرد و یک تیم 30 هفته در کوران لیگ بازی کند و سهمیه پلی آف بگیرد به رادیو ورزش گفت:

واقعاً‌ انصاف نیست. این یک سهمیه بی ‌زحمت ‌تری است که تیم ها می ‌توانند به جام باشگاه‌ های آسیا راه پیدا کنند اما این بدعتی است که چند سال گذاشته شده است. حتی در داخل کشورمان هم به نظرم با یک بازی حذف شدن، بدون بازی رفت و برگشت انصاف نیست.
کربکندی، تصریح کرد:

اگر بازی ‌ها به شکلی بود که رفت و برگشت صورت می ‌گرفت و سهمیه کلی به ما می ‌دادند و 4 تیم به لیگ قهرمانان آسیا صعود می ‌کردند، شاید عدالت بیشتری رعایت می شد اما چند سال است که به این شکل بازی می ‌کنیم.
کربکندی افزود:

در قرعه کشی 10 تیم لیگ به هم برخورد کردند. یعنی در مرحله اول 5 تیم لیگ برتری حذف می‌ شوند. 6 تیم هم به تیم ‌های دسته یک خوردند. هرچند شگفتی ‌ها می ‌تواند در این مسابقات باشد اما به طور معمول این تیم ‌ها شانس بیشتری برای اینکه از مرحله اول عبور کنند را دارند. در این مرحله به نظرم شهر خودرو - ذوب آهن، پیکان - استقلال و سایپا - نساجی بازی‌ های سختی باشند. ضمن اینکه نبود تماشاگر هم از کیفیت بازی‌ ها کم کرده است.
کربکندی، در پاسخ به این سوال که به نظر شما رفت و برگشت کردن بازی ‌ها با توجه به فشردگی برنامه مسابقات در ایران امکان پذیر است، گفت:

ما همیشه وقت کم داریم. قبلاً باشگاه های مان به هر 4 روز یکبار بازی کردن معترض بودند اما با توجه به اینکه تمام دنیا به این شکل بازی می ‌کنند، باشگاه هایمان پذیرفته ‌اند. رفت و برگشت کردن بازی‌ ها سخت است اما عدالت بیشتری را می‌ توان رعایت کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.