چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰


آیا میلان دوباره سرپا می شود؟

پیولی باید تصمیمات سختی بگیرد

پیولی باید تصمیمات سختی بگیرد
مت سانتانجلو
مت سانتانجلو

میلان بعد از قبول پنجمین باخت سال 2021 برابر اینتر، از بازی با تیم سرسخت و مصمم ستاره سرخ بلگراد به یک تساوی رسید تا به مرحله یک‌هشتم‌نهایی صعود کند جایی که باید با منچستریونایتد روبه‌رو شود. بازی برابر تیم دژان استانکوویچ قانع کننده نبود و مشخص کرد هنوز مسائل مهمی در این تیم حل نشده است.

روسونری با باخت در دربی و برابر تیم تازه وارد اسپتزیا، بدترین فرم 12 ماه اخیر خود را دارد. نداشتن شادابی، انگیزه و توانایی کنترل مسابقه باعث شده صدر جدول لیگ را با نراتزوری بدهند.

تیم استفانو پیولی در 10 روز چهار مسابقه داشته که یکی را پشت سر گذاشته و حالا باید برای بازی امشب در زمین رم آماده شوند؛ تیمی که مثل یک کوسه خشمگین بوی خون شنیده و به دنبال یک شکار بزرگ از میان شش تیم بالای جدول یا تاپ سیکس است. این بازی‌ها می تواند فرصتی برای بازگشت میلان به فرم ایده‌آل باشد و اگر با جسارت و سختکوشی نتایج لازم را نگیرند، شاید تصور اینکه در قواره قهرمان ظاهر شوند، چندان عاقلانه نباشد. بار مسئولیت بر دوش پیولی است تا فضاهای پرمشکل تیم در سال 2021 را شناسایی کند و راه حلی فوری برایشان بیابد.

آلسیو رومانیولی و سیمون کیائر به دلیل اشتباهاتشان در لحظات کلیدی، این اواخر با انتقاداتی مواجه شده اند ضمن اینکه از استانداردهای تعیین شده خودشان در سال 2020 پایین تر بوده اند. در دربی قرار بود کاپیتان 26 ساله، روملو لوکاکو را مهار کند اما بارها مغلوب سرعت مهاجم بلژیکی شد. بازی‌های او بعد از طی دوران مصدومیت افت کرده اما بازی دفاعی او تحت پوشش فرم خوب کل تیم و همچنین زوج دانمارکی اش که مسئولیت بیشتری بر عهده داشت، قرار گرفت. رومانیولی و کیائر روی هم رفته آن استحکام دفاعی را که به آن عادت کرده بودیم، نداشتند و خیلی‌ها بر این باورند که فیکایو توموری باید فرصت بازی در ترکیب اصلی را پیدا کند. این بازیکن 23 ساله به صورت قرضی از چلسی به میلان آمده و می‌توانند در تابستان برای خرید کاملش 28 میلیون یورو بدهند که برای میلانی ها خیلی زیاد به نظر می‌رسد. در بازی ستاره سرخ، پیولی او را در کنار رومانیولی قرار داد، توموری جسورانه تر و در بازی دفاعی قابل اطمینان تر بود.

توموری با دل و جان برای هر توپ مبارزه می کرد بر خلاف رومانیولی که این اواخر تا حدی تعهدش را از دست داده و انگار از اشتباهات بزرگ ترس دارد و این روی بازی‌اش تاثیر منفی گذاشته. بازیکن انگلیسی خیلی هوشیار بازی می کرد و در موقعیت‌های مناسب قرار می گرفت تا فضاها را ببندد ضمن اینکه در حمل توپ موفق بود در حالی که زوج ایتالیایی اش کمی بیش از حد در منطقه اش متمرکز بود و فضا و زمان در اختیار مهاجمان می گذاشت که بن توانست با استفاده از یکی از آنها گل بزند.

با فرض اینکه پیولی، رومانیولی را به کیائر ترجیح می‌دهد، ویژگی های متفاوت توموری می تواند برای حمل توپ و جلوبردن مکان اشتباهات احتمالی دفاعی تا وسط زمین مورد استفاده قرار گیرد. این باعث می‌شود آسیب پذیری رومانیولی به حداقل برسد ضمن اینکه وظایف دفاعی او تسهیل می‌شود به این ترتیب اعتماد به نفس او که به شدت تخریب شده است، بازسازی می‌شود. بازی‌های اخیر توموری به کسی اعتبار می‌دهد که اگرچه در حال انطباق با زندگی جدیدش در ایتالیا است، اما آینده درخشانی دارد و این تصمیم گیری میلان برای پرداخت مبلغ هنگفت مورد تقاضای چلسی را آسان می‌کند.

درست است که میلان در حال حاضر جایگاه قابل قبولی در رده دوم لیگ دارد و به مرحله بعدی لیگ اروپا صعود کرده اما باید نظم و تعادل را به تیم خود برگرداند اگر می خواهد از این شرایط عبور کند. حتی اگر مستلزم این باشد که پیولی تصمیماتی سخت و دوست نداشتنی درباره بازیکنان تیم بگیرد، اما حالا موضوع از دست ندادن فصلی در میان است که بسیار امیدوارکننده بوده و می خواهند به انتظار طولانی برای بازگشت به لیگ قهرمانان اروپا پایان دهند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.