چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

حمیدرضا گرشاسبی: در انتخابات قبلی علنی دخالت کردند، اما به نتیجه نرسیدند

حمیدرضا گرشاسبی: در انتخابات قبلی علنی دخالت کردند، اما به نتیجه نرسیدند

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس بیان کرد در دوره‌های قبلی علنی در انتخابات دخالت کردند و نتیجه هم نگرفتند، اما اگر واقعا دخالت شود باعث دلسردی اهالی ورزش خواهد شد

به گزارش ایران ورزشی، حمیدرضا گرشاسبی در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال و اینکه کدام کاندیدا برنامه بهتر و شانس بیشتری برای ریاست فدراسیون فوتبال دارد، گفت:
نام شخصی را در این بُرهه نمی‌برم، اما خوشحالم که شرایطی ایجاد شد که بدون هیچ قید و بندی این انتخابات برگزار شود، اما مشکل بزرگی که در ورزش وجود دارد بحث بازنشستگی است. افراد بازنشسته اجازه حضور در انتخابات را ندارند؛ اگر این شرط نبود قطعاً افراد دیگری حضور پیدا می‌کردند و تنور انتخابات داغ‌تر می‌شد.
او ادامه داد:

قانون عدم حضور بازنشست‌ها برای فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها معنا و مفهوم ندارد و این قانون صورت مسئله را پاک کردن است. چطور کسی که سال‌ها کارمند دولت بوده و الان بازنشسته شده است امکان حضور در انتخابات را ندارد، اما فردی بازاری می‌تواند کاندید شود؟ واقعاً مشخص نیست ملاک افراد برای این قوانین چیست و اگر این قانون حذف نشود قطعاً در آینده آسیب خواهیم دید.
مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه فردی فوتبالی می‌تواند در فدراسیون موفق باشد یا فردی که مدیریت قوی‌ دارد، افزود:
مدیریت بسیار مهم و کاملاً ذاتی است. متاسفانه شناسایی افراد ما اصلاً خوب نیست و در حد صفر است. فوتبال کار گروهی است و بخش فنی را باید به فوتبالی‌ها سپرد و بخش حقوقی و ... رابه افراد دیگر. نمی‌شود به تنهایی فدراسیون را اداره کرد؛ فوتبال نیاز به یک کارگروه جمعی دارد.
گرشاسبی درباره اینکه بعضی از نهاد‌ها برای یک شخص خاص در حال رایزنی هستند بیان کرد:
من در حد شبکه‌های مجازی این مسئله را شنیدم. نهاد‌های نظارتی شأن و شخصیت خود را پایین نمی‌آورند. بعید می‌دانم این اتفاق رخ داده باشد؛ تمام کاندیدا‌ها رأی مستقل خود را دارند؛ البته در دوره‌های قبلی علنی اینکار را انجام دادند و نتیجه هم نگرفتند، اما اگر واقعاً دخالتی شود باعث دلسردی اهالی ورزش خواهد شد.
او در پایان گفت:

امیدوارم مدیر جدید مقابل افراد سفارشی بایستد و عدالت را رعایت کند و اگر نتوانست اینکار را انجام دهد خودش استعفا بدهد، برود. امیدوارم انتخابات سالمی داشته باشیم و کسی که رییس می‌شود فقط به فکر میزش نباشد و طبق برنامه‌هایی که داده است عمل کند و بهانه‌تراشی نکند که در فدراسیون‌های قبلی چه اتفاقاتی افتاده، یا چه بدهی‌هایی وجود دارد و با قدرت جلو برود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.