چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

شرکت سانینگ فعالیت های باشگاه چینی خود را تعطیل کرد

شرکت سانینگ فعالیت های باشگاه چینی خود را تعطیل کرد

شرکت سانینگ اعلام کرد که تمام فعالیت های باشگاه جیانگسو را از امروز متوقف کرده است و حال آینده باشگاه اینترمیلان نیز در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از ساوث چاینا مورنینگ پست، باشگاه جیانگسو تنها سه ماه بعد از جشن گرفتن قهرمانی خود در سوپر لیگ چین، تمام فعالیت های خود را از امروز متوقف کرده است. این اتفاق با اعلام مالک این باشگاه که شرکت سانینگ است به وقوع پیوست.

سانینگ از سال 2015 مالکیت این باشگاه چینی را خریداری کرده بود و اعلام کرده است تیم بانوان جیانگسو که در سال 2019 قهرمان سوپر لیگ بانوان چین شده بود و همچنین تیم های پایه را نیز منحل کرده است. این اتفاق به خاطر شرایط مالی بد سانینگ است که به دلیل شیوع کرونا اتفاق افتاده است. در حال حاضر باشگاه جیانگسو از سوی سانینگ با قیمت تنها یک سنت برای فروش گذاشته شده است اما مالک جدید مجبور است تمام بدهی های تیم را پرداخت کند.

با این شرایط باید تیم دیگری در لیگ قهرمانان آسیا جایگزین جیانگسو شود و این در حالی است که شاندونگ هم امسال واجد شرایط حضور در لیگ قهرمانان آسیا شناخته نشد.

تعطیلی باشگاه چینی می تواند باعث ایجاد نگرانی برای هواداران باشگاه اینتر میلان نیز شود چرا که سانینگ مالکیت این تیم را نیز برعهده دارد. در حال حاضر شنیده ها حاکی از این است که سانینگ به دنبال پیدا کردن یک سرمایه گذار برای تیم ایتالیایی می گردد ولی بنا بر گزارش رسانه های ایتالیایی، ممکن است سانینگ مجبور شود به زودی دست از مالکیت باشگاه ایتالیایی نیز بکشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.