چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

محمد علوی: اگر تیمی به جز فولاد محروم می شد، فدراسیون زمین و زمان را بهم می‌ دوخت

محمد علوی: اگر تیمی به جز فولاد محروم می شد، فدراسیون زمین و زمان را بهم می‌ دوخت
بهمن حاجی خانی
بهمن حاجی خانی

محمد علوی گفت: فولاد طبق برنامه‌ای که سرمربی تیم آماده کرده بود کارش را پیش می‌برد. از ابتدای فصل می‌دانستیم از تیم چه می‌خواهیم و اکنون در آستانه شروع نیم فصل دوم دقیقا مطابق همان برنامه پیش رفته‌ایم. با برنامه‌ریزی که انجام شده آماده‌ایم نیم فصل دوم را آغاز کنیم.

به گزارش ایران ورزشی، سید محمد علوی درباره آغاز نیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال گفت:

فولاد طبق برنامه‌ای که سرمربی تیم آماده کرده بود کارش را پیش می‌برد. از ابتدای فصل می‌دانستیم از تیم چه می‌خواهیم و اکنون در آستانه شروع نیم فصل دوم دقیقا مطابق همان برنامه پیش رفته‌ایم. با برنامه‌ریزی که انجام شده آماده‌ایم نیم فصل دوم را آغاز کنیم.
علوی درباره محرومیت فولاد از فعالیت در فصل نقل و انتقال زمستانی گفت:

سال قبل پس از پایان نیم فصل اول توانستیم در فصل نقل و انتقالات زمستانی بازیکنانی را جذب کنیم که به ما در نیم فصل دوم خیلی کمک کردند و در نتیجه فولاد توانست با کسب نتایج خیلی خوب در رده سوم جدول قرار بگیرد و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند. در این فصل هم امیدوار بودیم که بتوانیم با استفاده از پنجره زمستانی، نقاط ضعف تیم را با توجه به نظر نکونام برطرف کنیم اما با وجود تلاش‌های گسترده کادر مدیریتی باشگاه و در راس آن آذری، فدراسیون اصرار داشت که پنجره نقل و انتقالاتی ما بسته بماند.
علوی افزود:

محرومیتی که فدراسیون فوتبال به تیم فولاد تحمیل کرد در نوع خودش اولین محرومیت یک تیم باشگاهی در لیگ برتر بود. برای من که سال‌ها است در فوتبال ایران حضور دارم و در باشگاه‌های مختلف بازی کرده‌ام، پرسش بسیار جدی مطرح است که اگر غیر از فولاد و هواداران صبورش تیم دیگری شرایط ما را داشت آیا فدراسیون باز هم چنین حکمی صادر می‌کرد؟ این سوالی است که مدت‌ها است ما را درگیر خودش کرده و متاسفانه نمی‌توانیم برای خودمان و هواداران به جوابی منطقی برسیم.
مدیر تیم فولاد ادامه داد:

شاید اگر تیمی به غیر از فولاد با چنین محرومیتی از سوی فدراسیون روبه‌رو می‌شد زمین و زمان را بهم می‌دوخت. تمام تیم‌ها در نیم فصل بازیکن گرفته‌اند و نقاط ضعف‌شان را برطرف کرده‌اند، اما ما نتوانستیم نقاط ضعفی را که شناسایی کرده‌ایم برطرف کنیم. جالب اینکه نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا هستیم و باید به مصاف العینی برویم که مطمئناً تمام کشور امارات در بازی برابر ما پشت این تیم هستند. آنها تیم‌شان را بودجه‌های چند 10 میلیون دلاری تجهیز و تکمیل می‌کنند، اما در اینجا ما نمی‌توانیم با وجود تلاش‌های مدیریت باشگاه حتی یک بازیکن جذب کنیم.
علوی گفت:

در نیم فصل دوم با توجه به فشردگی رقابت‌های لیگ و شروع جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا به بازیکنان بیشتری نیاز داریم. وقتی مسابقات فشرده می‌شود احتمال مصدومیت بازیکنان هم زیاد می‌شود ضمن اینکه با توجه به وضعیت کرونا با وجود تمامی تمهیدات هر آن ممکن است بازیکنی را از دست بدهیم بنابراین لازم داشتیم کم‌وکاستی‌ها را بر طرف کنیم، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد و نتوانستیم بازیکن جدیدی را با توجه به کمبودها جذب کنیم. این اتفاقی نیست که بشود به‌سادگی از آن عبور کرد.
او با بیان اینکه بازیکنان فعلی فولاد هر آنچه در توان دارند برای موفقیت تیم گذاشته‌اند گفت:

در نیم فصل نخست با وجود فشردگی بسیار زیادی که رقابت‌های لیگ برتر داشت فولاد توانست نتایج خوبی کسب کند و این با تلاشی تیمی محقق شده است. بازیکنان هم از تمام وجود مایه گذاشته‌اند و کادر فنی از عملکرد آنها رضایت دارد. با این حال یک واقعیت مسلم وجود دارد که شما برای موفقیت در سه جام به نیروی کافی و بازیکنان زیادی نیاز دارید که متاسفانه بخاطر اصرار فدراسیون فوتبال به بسته ماندن پنجره زمستانی فولاد، نتوانستیم نقاط ضعف‌مان را با جذب بازیکنان جدید برطرف کنیم. در این شرایط باید بر اساس اولویت‌بندی و محدودیت‌هایی که داریم در رقابت‌های لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا حاضر شویم.
علوی در آستانه دیدار برابر ذوب آهن در اهواز گفت:

با دستوراتی که مدیرعامل باشگاه صادر کرده بهترین شرایط برای تیم ذوب آهن فراهم خواهد شد تا بازیکنان و کادر فنی حریف در شرایطی کاملا منطبق بر دستورالعمل‌های بهداشتی وارد اهواز شده و در هتل مستقر شوند. مطمئن هستم با اجرای این برنامه‌ریزی دقیق، تیم ذوب آهن هیچ دغدغه‌ای در سفر به اهواز نخواهد داشت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.