دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

رقابت بین هاشمی عزیزی خادم برای ریاست

انتخابات فدراسیون فوتبال به دور دوم کشیده شد

انتخابات فدراسیون فوتبال به دور دوم کشیده شد

مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال برای مشخص شدن رئیس جدید آن در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است.

به گزارش ایران وزرشی، مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال از ساعت 10:20 امروز در سالن اجلاس سران با قرائت قرآن آغاز شد.

این مجمع انتخاباتی قرار بود اسفند سال گذشته برگزار شود اما 10 روز قبل از برگزاری مجمع فیفا به اساسنامه ایران ایراد گرفت و برای اصلاح آن این مجمع به تعویق افتاد. سرانجام پس از کش و قوس های فراوان اساسنامه ارسالی ایران به فیفا از سوی مدیران جهانی این رشته تایید شد و در نهایت برای تاریخ 10 اسفند برگزاری مجمع انتخاباتی به تصویب رسید. 

امروز از بین مصطفی آجورلو، شهاب الدین عزیزی خادم، کیومرث هاشمی و علی کریمی یکی به عنوان رئیس انتخاب می شود. 

همچنین در نشست امروز اعضای جدید هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و نواب رئیس هم انتخاب می شوند. 

اسامی نامزدها به شرح زیر است:

علی کریمی (نواب رئیس: مهدی مهدوی کیا - سعید دقیقی و فاطمه علیپور)

 شهاب‌الدین عزیزی‌خادم (نواب رئیس: منصور قنبرزاده - حیدر بهاروند و شهره موسوی)

کیومرث هاشمی (نواب رئیس: علیرضا رحیمی،غلامرضا بهروان و پریا شهریاری)

مصطفی آجورلو (نواب رئیس: حسن نصر اصفهانی- سعید فتاحی و لیلا محمدیان)

*هیات رئیسه

روسای هیات‌های فوتبال

احسان اصولی (خراسان رضوی) عبدالکاظم طالقانی (خوزستان)، طهمورث حیدری (چهارمحال و بختیاری)، حسین باجیوند (قزوین)، حبیب‌الله ابوالحسن شیرازی (تهران)، امیرحسین محتشم (بوشهر)، علی طاهری (اصفهان)، عباس صوفی (همدان)، جواد ششگلانی (آذربایجان شرقی)، منصور بیک وردی (البرز)، غلامعلی هنرپیشه (فارس)

مدیران عامل باشگاه‌ها

سعید عباسی (آلومینیوم اراک)، محمدرضا ساکت (سپاهان)، بهرام رضاییان (پارس جنوبی)، سعید نجاریان (تیم فوتسال شهروند ساری)، مهرداد سراجی (سایپا)، علیرضا جنتی (تیم فوتسال گیتی پسند اصفهان)، احمد عشقان ملک (تیم فوتبال ساحلی مقاومت گلساپوش یزد)، اکبر محمدی (پیکان)

کارشناس (سایر اعضای هیات رئیسه)

رضا رضایی، فریده شجاعی، مسعود مرادی، داود رفعتی، ابراهیم شکوری ،‌ حمیدرضا مهرعلی، صادق دوردگر، میرشاد ماجدی، احمدرضا براتی، حسن کامرانی‌فر، محسن ترکی، محمد آخوندی، هوشنگ نصیرزاده، امین نوروزی، حسین شمس، علیرضا شهاب، غلامرضا جباری، علی علیزاده، هدایت ممبینی، شهامت عباسی، رضا درویش، نیما نکیسا، حسین زرگر، رسول فروغی، سعید فتاحی، خداداد افشاریان، بهنام ابوالقاسم پور، علیرضا ابراهیمی، رضا صادق پور، اسماعیل صفیری، جمیله کشاورز، رضا محمد کاظمی، حسین نیرویار.

* در این مجمع نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا هم حضور دارند. سنجر رضایف و مصطفی دو نماینده AFC  هستند.

* این مجمع انتخاباتی بعد از 4 ساله و نه ماه در حال برگزاری است.

* مجمع فدراسیون فوتبال به صورت زنده در حال پخش از اینستاگرام است و برای فیفا هم پخش می شود.

*در حال حاضر ۸۶ نفر از اعضای مجمع حضور دارند و یک نفر هم به دلیل ترافیک هنوز نرسیده است.

* پس از قرائت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی، مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال ضمن خیر مقدم و تشکر از حاضران صورت جلسه و نحوه رای دهی اعضای مجمع را اعلام کرد.

* همچنین طبق صحبت‌های نبی قرار است علی فلاحتی، رئیس کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره تایید صلاحیت‌ نامزدها ارائه بدهد و پس از آن هم تعیین ناظران انتخاباتی و شمارش کنندگان آرا برای تایید مصوبه مجمع قبلی فدراسیون صورت خواهد گرفت.

*علی غفاری، طهمورث حیدری، صمد نوتاش به عنوان ناظر و رحمانی، حیاتی و حیدری به عنوان شمارش کنندگان آرا در این بخش انتخاب شدند.

*مصوبه مجمع قبلی فدراسیون با اکثریت آرا از سوی اعضای مجمع تایید شد.

*همزمان با برگزاری انتخابات یک نقاش در طبقه دوم سالن اجلاس سران مشغول کشیدن  پرتره نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال بود. این نقاش شباهت زیادی به اشکان دژاگه داشت.

*همچنین جعفر سمیعی، مدیرعامل پرسپولیس که در کنار اسماعیل خلیل زاده، نماینده باشگاه استقلال و فرهاد حمیداوی مالک فعلی باشگاه شهرخودرو در سالن نشسته بود لحظاتی با آنها صحبت کرد.

* علی فلاحتی مسئول کمیته بدوی فدراسیون در صحبت هایش گفت؛ اگر کاندیداها نتوانند بیش از نیمی از آرا را کسب کنند، دو نامزدی که بیشترین تعداد رای را دارند، به دور دوم راه پیدا می‌کنند و بقیه از ادامه راه حذف خواهند شد.

علی فلاحتی رئیس کمیته انتخابات فدراسیون فوتبال در صحبت‌هایی اظهار داشت: ما یکی دو ماه امانتدار بودیم و فکر می‌کنم امانتدار خوبی بودیم و امروز شما اعضای مجمع امانتدار هستید که باید به اهلش بسپارید. اهلش کیس؟ کسی که امانتداری کند. باید یادمان باشد که به خاطر اعمال و ر فتار خود جواپ پس دهیم. ما امانتدار 80 میلیون مردم هستیم که امیدشان به فوتبال است. همچنین مدیون خون شهدایی هستیم که با چشملان باز، امانت را به ما سپردند.

وی گفت: من سعی کردم در این مدت خودسانسوری داشته باشیم. یکی از موارد مهم احراز صلاحیت و عدم احراز صلاحیت دوستان بود. البته فرق است بین کسی که صلاحیت ندارد و کسی که صلاحیتش احراز نشده است. کسی که صلاحیتش توسط ما احراز نشده، معنی اش این است که صلاحیت ندارد. البته کسانی که صلاحیت‌شان احراز نشد به خاطر این بود که فرم ها را به موقع به ما نرساندند.
فلاحتی عنوان کرد: در صحبت با دوستان AFC اعلام کردم که هیچ مناصب حکومتی و دولتی در این انتخابات دخیل نبود. از وزارت ورزش هنم تشکر می‌کنیم که بدون دخالت  پیگیر و دلواپس برگزاری مجمع بود.
رئیس کمیته انتخابات فدراسیون فوتبال با اشاره به بحث حقوقی امر مختومه گفت: اینجا امر مختومه وجود ندارد. کسانی که صلاحیت شان احراز نشده معنی اش این نیست که اگر مثلا سه ما دیگر انتخابات دوباره برگزار شود، دیگر نتوانند نامزد شوند. آنها باز هم می‌توانند نامزد شوند و عدم احراز صلاحیت ابدی نیست.
وی در پایان توضیحات و تذکراتی را در خصوص نحوه رای دادن به اعضای مجمع ارائه کرد.

* به هنگام گرفتن برگه آرا نبی دبیر فدراسیون فوتبال تاکید کرد که به هیچ وجه عکس و فیلم از برگه های رای گرفته نشود و هیچ رای دهنده ای تلفن همراه نباید داشته باشد. جالب است در حالی که گفته می شد هیچ یک از اعضا حق آوردن تلفن همراه را به این جلسه ندارند اما همگی تلفن های همراه خود را آورده اند.او همچنین گفت: دستهایتان را روی برگه ها بگیرید چون لنز دوربین ها قوی است!

* در زمان رای گیری انتخابات فدراسیون فوتبال در حالی که پخش زنده صفحه فدراسیون فوتبال در اینستاگرام در حال نمایش بود به یکباره این لایو قطع شد. حتی این برنامه که از شبکه آنتن در حال پخش بود نیز قطع شد. این سوال پیش می آید که مگر قرار است در انتخابات چه اتفاقی روی دهد که لایو اینستاگرامی باید لغو شود؟

* بعد از چند دقیقه لایو اینستاگرامی فدراسیون فوتبال و شبکه آنتن وصل شدند و روند انتخابات در حال پخش است.

*به هنگام اعلام نماینده باشگاه ها آلومینیوم تیم  لیگ یکی رو تابلو اعلام شد که سعید عباسی به این مساله اعتراض کرد.

*رضا عنایتی رئیس هیات مدیره باشگاه هوادار است که سرمربی این تیم هم محسوب می شود.عنایتی هم رای خود را به صندوق انداخت.

*تعدادی از نمایندگان فیفا به شکل آنلاین مشغول تماشا و نظارت این مجمع انتخاباتی هستند.

* شمارش آرای کاندیدا آغاز شده است. در این بخش 87 رای به صندوق ها ریخته شد.  طبق شمارش صورت گرفته مصطفی آجورلو  18، شهاب عزیزی خادم 35  ، علی کریمی  9 ، کیومرث هاشمی 24 رای آوردند که انتخابات به دور دوم کشیده شد. یک رای هم باطل اعلام شد. 

بدین ترتیب رای گیری در دور دوم بین عزیزی خادم و هاشمی برگزار می شود.

* علی کریمی قبل از برگزاری انتخابات در دور دوم محل برگزاری نشست را ترک کرد و هنگام ترک این اجلاس، حضار برای او دست زدند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.