سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

از حالا نباید قهرمانی پرسپولیس را تمام شده دانست

منافی: خط حمله جدید پرسپولیس حتی بهترین تیم‌های آسیا را هم می‌ترساند

منافی: خط حمله جدید پرسپولیس حتی بهترین تیم‌های آسیا را هم می‌ترساند
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

جواد منافی مدافع اسبق تیم پرسپولیس از دلایل بردهای تیم پرسپولیس در اواخر بازی‌های نیم‌فصل و بحث چند بازیکن جدید و تأثیر آنها در تیم که به پرسپولیس پیوسته‌اند صحبت می‌کند و با وجود قهرمانی نیم‌فصل کار پرسپولیس را تمام‌شده نمی‌داند.

جواد منافی مدافع اسبق تیم پرسپولیس از دلایل بردهای تیم پرسپولیس در اواخر بازی‌های نیم‌فصل و بحث چند بازیکن جدید و تأثیر آنها در تیم که به پرسپولیس پیوسته‌اند صحبت می‌کند و با وجود قهرمانی نیم‌فصل کار پرسپولیس را تمام‌شده نمی‌داند.

چه عاملی منجر به این شد که پرسپولیس در اواخر بازی‌های نیم‌فصل اول تساوی‌های متوالی را با چند برد متوالی تغییر دهد؟
    بعد از آنکه پرسپولیس بازی‌های بسیار خوبی را ارائه داد و به فینال رسید باور قهرمانی در تیم به وجود آمد اما وقتی تیم در عین شایستگی به قهرمانی نرسید به لحاظ روحی روانی به هم ریخت و این مسأله تیم را با مشکلات روحی روانی و افت بدنی مواجه ساخت که ماحصل‌اش چند تساوی متوالی بود. مضاف بر این موارد مشکلات مدیریتی، موارد و مصائبی را برای باشگاه و تیم به وجود آورد که شرایط را دشوارتر ساخت اما با حضور مدیر عامل جدید آرامش به تیم بازگشت و بازیکنان متأثر از این موضوع شرایط خیلی خوبی پیدا کردند و به لحاظ روحی روانی و فنی تیم به آرامش رسید و بازیکنان خوشبختانه بهترین نمایش‌ها را بعد از سپری کردن دوران سخت با چند برد متوالی به ثبت رساندند و به قهرمانی نیم‌فصل رسیدند.
با کسب قهرمانی نیم‌فصل فکر می‌کنید پرسپولیس می‌تواند به پنجمین قهرمانی متوالی برسد؟
    درست است که می‌توان پرسپولیس را یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی دانست اما این به آن معنا نیست که ما کار قهرمانی را تمام شده بدانیم و از حالا نباید پرسپولیس را قهرمان بدانیم چه بسا که بازی‌های سختی در نیم‌فصل پیش روی تیم است و شرایط دشوارتری در نیم‌فصل دوم به نسبت نیم‌فصل اول پیش روی تیم‌ها وجود خواهد داشت.
در بازی مقابل گل‌گهر چه اتفاقی رخ داد که منجر به برد پرگل پرسپولیس شد؟
    بعضی‌ها معتقدند که یک تیم باید هم زیبا بازی کند هم سه امیتازها را کسب کند اما بعضی از مواقع گرفتن سه امیتاز از آب خوردن هم لازم‌تر و واجب‌تر است. پرسپولیس در شرایط حساسی برای رسیدن به صدر قرار داشت به همین دلیل باید بازی‌های پایانی نیم‌فصل را به سود خودش خاتمه می‌داد تا به صدر برسد و بعد از تکیه به صدر خودش را در همان رده حفظ کرده و شرایطش را بهبود بخشد از همین رو کسب برد برای پرسپولیس حیاتی و مهم بود و تعداد گل در اولویت بعدی قرار داشت. در بازی مقابل گل‌گهر هم پرسپولیس خیلی زود به گل رسید و شرایطش را ارتقا داد و بازیکنان با استفاده خوب از موقعیت‌هایشان به گل‌های زیادی رسیدند و نیم‌فصل را با نتیجه خوبی به پایان رساندند.
بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس هر برد‌شان را به دو پیشکسوت تازه مرحوم شده پرسپولیس تقدیم می‌کردند.
    فوت مهرداد میناوند و علی انصاریان واقعاً یکی از بدترین اتفاقات ممکن بود که مردم ایران خصوصاً هواداران و پیشکسوتان پرسپولیس را داغدار کرد و غمی سنگین بر ما حاکم ساخت که زبان نمی‌تواند سنگینی این مصیبت بزرگ را بازگو سازد. امیدوارم پرسپولیس در ایران و آسیا قهرمان شود تا روح دو عزیز پیشکسوت پرسپولیس شاد شود.
بعد از غیبت کنعانی‌زادگان فکر می‌کردید کمال کامیابی‌نیا بتواند در پست تخصصی مدافع میانی آنقدر خوب کار کند؟
    کمال بازیکنی با هوش بالاست و مانند مجتبی محرمی که در زمان بازیگری‌اش در پست دفاع میانی و پست‌های دیگر به خوبی بازی می‌کرد موفق شد ارزش‌های خودش را نشان دهد. کمال از تجربه‌اش بهترین بهره را گرفت و با بازیخوانی و گوش دادن به حرف‌های سید جلال بهترین نمایش ممکن را ارائه داد و درخشید.
برای امید عالیشاه هم اتفاق مشابهی رخ داد و او در خیلی از پست‌ها به میدان رفت و یکی از مؤثرترین بازیکنان پرسپولیس شد.
    بله امید عالیشاه هم گل کرد. او کاپیتان دوم تیم است و با بهره گرفتن از تجربه‌اش به نوعی خودش را به کادر تحمیل کرد و کارایی بالای خودش را نشان داد.
فکر می‌کنید پرسپولیس در چه پست‌هایی به بازیکن جدید نیاز دارد؟
    پرسپولیس در پست دفاع میانی به بازیکن جدید نیاز دارد و امیدوارم مدافع جدید و ششدانگی که تخصص بازی در پست دفاع میانی را دارد به تیم پرسپولیس اضافه شود.
در رابطه با جذب ترابی و مغانلو چه نظری دارید؟
    با جذب بازیکنان جدید و حضورشان خط حمله پرسپولیس تبدیل به خط حمله بسیار خطرناک و کوبنده‌ای خواهد شد که همه تیم‌ها حتی بهترین تیم‌های آسیا هم باید از آن بترسند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.